fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Skvělé dětské nádobí PAPU PAPI od Tescoma

Rodiče s malými dětmi začnou přibližně v jejich půl roce řešit zavádění pevné stravy. Jídlo je nejprve mixované dohladka, ale postupně necháváme dětem v jídle větší kousky. O tom jak jsme začínali my s Žofi, už jsem napsala nějaké články, odkazy na ně najdete na konci dnešního testování.

Tím, že jsme rodina, která je pořád někde na cestách, musela jsem řešit v čem vozit jídlo a pití pro Žof. Proto jsem velice uvítala možnost vyzkoušet novou linii pro nejmenší děti, PAPU PAPI, kterou přináší na trh česká značka Tescoma.

Lehce jsem váhala při výběru barvy. Celá řada je dostupná ve dvou barvách, růžové a modré. Naše Žof má spoustu nejen růžových věcí a na modré lahvi je tak krásný slon! Nakonec jsem jí celou výbavu pořídila v růžové a z lahve na nás mrká laňka. Kromě těchto dvou zvířat zdobí sérii PAPU PAPI ještě medvídek.

Pod označením PAPU PAPI najdete všechno, co potřebujete pro vaše malé miminko.

Co jsem vyzkoušela ze série PAPU PAPI od Tescomy?

  • Větší lahev, o obsahu 250 ml
  • Cestovní misku se lžičkou
  • Pružnou lahev se lžičkou

Kromě toho si můžete pořídit také stohovatelné a skladné dózy různých velikostí, které mají přesnou odměrku, dózy na sušené mléko (ty jsem pro kojenou Žof nepotřebovala) a samozřejmostí jsou náhradní savičky k lahvím, v různých velikostech.

Líbí se mi, že všechny výrobky jsou bez BPA, z kvalitního plastu, který se může používat ve zdravotnictví. Díky technologii nanoCARE jsou antibakteriální, nemůžou se zabarvit od potravin, které v nich nosíte (a to bývá u mnoha jiných značek problém), nevstřebávají pachy. Samozřejmostí je, že je můžete sterilizovat. Stačí je však po každém použití opláchnout vodou a nechat usušit, tak to provozujeme doma my.

Lahev PAPU PAPI

Zvolila jsem větší velikost, která má objem 250 ml. To hlavně proto, že je léto a chci, aby měla Žofie pořádný pitný režim. Pije čistou vodu, ale doteď se jí z žádné lahvičky moc pít nechtělo. A to jsme vyzkoušeli asi tři značky. Změna v jejím pití z lahve přišla až s PAPU PAPI. Nevím, jestli to bylo tím, že má lahev moc dobře vymyšlené úchyty, které se Žof očividně velice dobře drží. Zřejmě to bude i ve vytvarování savičky.

Úchyty využíváme nejen tak, že za ně Žofie drží lahev, ale lahev jde díky nim krásně nacvaknout na madlo v našem kočárku. Žof se tak může sama obsloužit.

Cestovní miska se lžičkou PAPU PAPI

Víčko na misce pevně drží a dobře těsní, takže nehrozí, že se oběd pro miminko vysype do tašky. Navíc tato jídla převážíme v termo taškách, takže i kdyby se náhodou jídlo vysypalo, tak žádná tragédie. Na víčku misky je praktické místo s krytem na lžičku. Tohle řešení moc oceňuji, protože nemusím po lžičce pátrat všude po tašce a navíc jsem si vždycky jistá, že jsem si ji přibalila sebou.

Pružná lahev se lžičkou PAPU PAPI

Za mě nejlepší produkt z celé řady. Žofince vařím domácí přesnídávky nebo je dostávám od kamarádky Irenky. Vozíme je sebou všude, kam jedem, protože je Žof ráda svačí. Kromě toho do pružné lahve dávám také bílý jogurt, kaši nebo ovocný koktejl. Úplně klidně bych jí do lahve mohla dát i zeleninové pyré.

Pružnou silikonovou lahev uzavřete šroubovací krytkou, takže nehrozí, že se vám cokoliv vylije. Při pití krytku zajistíte, zacvaknete na úchyt. Takže nezavazí, dítě nijak neobtěžuje. K lahvi je přiložená také lžička, kterou našroubujete. Tohle řešení je super pro menší děti, ideálně od 6 měsíců do roku. Když lžičku zrovna nepoužíváte, zůstává uložena v malém průhledném obalu.

Všechny produkty, které jsem testovala a také další z řady PAPU PAPI najdete jak na eshopu Tescoma, tak v kamenných prodejnách.

Další články o jídle a pití pro miminka

Dobrou chuť Žofi – jak jsme začali krmit naše miminko

Dětské příkrmy – kdy začít a jak na to

Žofčino menu – první tipy na obědy pro miminka