fbpx
Testování

Essenza Plus. Nejnovější kávovar Nespresso

Mou lásku ke kávám Nespresso nemusím zdůrazňovat. O té ví všichni mí kamarádi a také všichni pozorní čtenáři, followeři a fanoušci na všech sociálních sítích. Netajím se ani tím, že mám kromě kávovaru Nespresso Lattissima One doma také překapávač na kafe. Ten využívám hlavně tehdy, když vím, že budu pít kávu intenzivně celý den a po litrech 🙂

Využila jsem možnosti otestovat u nás doma nejnovější kávovar z nabídky Nespresso. Jmenuje se Essenza Plus a vybrat si můžete ze dvou různých variant, ze čtyř barev.

Krásné ladné a oblé tvary, lesklý povrch a dvě barvy – červená a černá. Červenou Essenzu Plus Cherry Red testuji já, ve své kuchyni. Jsem ráda, protože právě tento design se mi líbí o chloupek více než druhá varianta. Ostře řezané tvary bílé a černé varianty se krásně hodí do moderních kuchyní. Líbí se mi, že v tomhle případě si opravdu vybere každý.

Pro ty, kdo mají rádi čisté linie a minimalismus, je tu hranatý kávovar v barvách Limousine Black a Off White. Já jsem si oblíbila variantu s unikátním tvarem v barvách Limousine Black a Cherry Red.

Inovativní novinkou, za kterou společnosti Nespresso velice tleskám, je integrovaná funkce opakovaného objednávání kávových kapslí. Postačí k tomu jediné. Stisknou tlačítko se znakem Nespresso, které najdete na horní ploše kávovaru, hned nad tlačítky s volbou velikosti kávy.

Předtím, než si takto „kávovarem“ objednáte svou zásilku čerstvé kávy, musíte udělat pár jednoduchých kroků.

Stáhněte si do svého mobilu aplikaci Nespresso. Aplikace je užitečná ještě na mnoho dalších věcí, ale o tom vám napíšu ještě další článek.

V aplikaci si nastavíte svou doručovací adresu, také to, jestli chcete objednat zpětnou zásilku na odeslání kapslí k recyklaci. Bez této služby bych se už neobešla. Těší mě, že Nespresso myslí na životní prostředí a kapsle recykluje.

A teď přichází ten důležitý krok. Navolte si jaké druhy kávových kapslí obvykle objednáváte. Doporučuji minimálně pět krabiček, protože objednávky, které provedete přes tlačítko na kávovaru Essenza Plus, jsou od pěti krabiček s poštovným zdarma.

Všechny informace uložte. A je to!

Nezapomeňte váš kávovar spárovat s aplikací. Je to snadné, aplikace vás sama navede.

Chytré, že? Mě to tedy baví moc. Mám doma děti, takže mě zajímalo i to, co se stane, když omylem (nebo schválně!!!) zmáčknou tlačítko Nespresso. Na mobil i do mailu vám přijde upozornění o uskutečněné objednávce a vy máte možnost objednávku do dvou hodin zrušit.

Rychlost dodávky je stejně blesková jako u objednávek z aplikace nebo z internetu. Objednala jsem ve čtvrtek dopoledne a v pátek v poledne jsem měla kávy doma.

Co ještě nabízí Essenza Plus?

Kromě tlačítek na „malé a velké kafe“, které jsou přednastavené na 40 ml (espresso) a 110 ml (lungo) přibylo na kávovaru nové tlačítko. Najdete na něm obrázek kapky a díky němu z kávovaru dostanete více vody. Při současném stisku malého hrníčku a kapky se vám uvaří Americano, čili espresso doplněné o 125 ml horké vody. Pořád vám to nestačí? Stiskněte zároveň tlačítko lungo – velký hrníček a kapku. 40 ml kávy se vám doplní o 160 ml horké vody.

Tlačítko kapky můžete využít i samostatně, pouze pro horkou vodu. Na jedno stisknutí se vám napustí 200 ml horké vody.

Objem 40 ml pro espresso, 110 ml pro lungo a 200 ml pro horkou vodu můžete měnit podle své potřeby. Přednastavený je ideální objem pro dané druhy kávy. Vy si delším stisknutím tlačítka můžete naprogramovat u espresso hrníčku 20 až 70 ml, u lungo hrníčku 70 – 130 ml a u vody 50 – 300 ml.

Co na závěr? Určitě nezapomeňte o svůj kávovar pečovat. Po každém vaření kávy nechejte kapsli spadnout do zásobníku na použité kapsle. Pravidelně čistěte všechny součásti kávovaru a když vám přijde upozornění o odvápnění, objednejte si odvápňovací sadu.

Můj závěr?

Protože miluji kávu s mlékem, chybí mi na novince Essenza Plus nádoba na mléko. Jenže to má řešení! Jmenuje se Barista a právě s námi taky bydlí 🙂 Testuji tuhle super mašinku pár dní a už teď vím, že mě dost baví.

Essenza Plus je elegantní kávovar, který sluší každé kuchyni. Vyhovuje mi tlačítko na rychlé objednání, líbí se mi možnost uvařit si větší kafe jedním stiskem (a hodně to využívám, protože nejsem na ty pidi espressa).

Kávovar se velice dobře udržuje, stačí ho otřít navlhčeným hadříkem. Zásobník na použité kapsle a vodu občas hodím do myčky.

Na testování nového kávovaru jsem pozvala i účastnice akce s magazínem Žena-in.cz. Holky si zkusily samy uvařit kafe, všechny velice zaujalo tlačítko pro objednávky a také velice dobrá cena kávovaru.

A jak se kávovar líbil účastnicím akce?

Darina byla nadšená!

Manželovi rodiče vždycky zjišťují co chceme na Vánoce. A my už všechno máme, tak vždycky nevím, co jim říct. Ale letos je to jasné. Chci tenhle kávovar!!!

Ivana si pochvalovala kafe… Vyzkoušela dokonce tři různé kávové kapsle. Nejvíce jí chutnalo Scuro.

Lepší kafe jsem neměla. Přemýšlím, že si kávovar pořídím domů. Líbí se mi i cena a vzhled, takže myslím, že není co řešit.

Káva zachutnala i Soně, která si s chutí uvařila nejen jeden šálek.

Líbí se mi, že si tady kávovar můžu vyzkoušet. A hlavně, že můžu ochutnat kapsle, protože jsem k nim byla trochu nedůvěřivá. Teď ale vím, že moje nedůvěra byla zbytečná. Kafe je moc chutné. Piju kafe bez mléka a chuť kapslí Indonesia a Nicaragua je jedinečná!

Nabídku Nespresso kapslí ocenila i těhotná Jana.

Mám ráda kávu, ale v těhotenství to s ní nechci přehánět. Byla jsem překvapená, že bezkofeinové Nespresso je tak dobré a vůbec bych nepoznala, že je bez kofeinu!

Kávovar Essenza Plus můžete objednat TADY.

Za spolupráci děkuji Nespresso.