fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Za krásami Máchova kraje: Máchovo jezero a Doksy

Vypravit se za krásami Libereckého kraje na podzim, byl skvělý nápad. V létě sem totiž míří velké množství turistů a když pro svou dovolenou zvolíte mimosezónu, jako my, užijete si všechny turistické cíle téměř sami. Říkám téměř, protože na každém místě jsme potkali podobné nadšence jako jsme byli my. Často rodiny s dětmi, často také osamělé turisty nebo zamilované dvojice.

Večerní Máchovo jezero svádí k romantice. I na podzim…

Doporučuji vybrat si jarní termíny od začátku dubna a podzimní termíny do konce října. V zimním čase je totiž na řadě míst omezená otevírací doba, někde je úplně zavřeno. V této době se hrady a zámky leští a chystají na další sezonu. Tak bacha na to.

A přes den kolem jezera můžete venčit děti. Psy. A taky si můžete zaběhat…

My jsme vyrazili v polovině listopadu a tak jsme bohužel nenavštívili některé z naplánovaných cílů. Vyšlo nám však krásné počasí a jsme rodina, která má ráda přírodu a dobré jídlo, takže jsme si víkend užili po svém.

Ubytování

Ubytovat se přímo u Máchova jezera byl perfektní nápad. Pohled na jezero z okna našeho apartmá v rezidenci LakePark je překrásný ve všech ročních dobách. Kolem jezera najdete hodně možností kde se můžete ubytovat. Od malých, rodinných penzionů, po soukromé chaty, menší i větší hotely nebo apartmány.

Rezidence LakePark se nachází v obci Staré Splavy, pár kroků od Máchova jezera. Jde o zbrusu novou, moderní stavbu. Můžete se ubytovat v některém z prostorných, velice nadstandardně vybavených apartmánů. V hlavní sezoně, což jsou letní prázdniny, doporučuji vybírat týdenní pobyty, které jsou cenově zvýhodněny.

Vše pro děti! V LakeParku se budete cítit jako doma a vaše děti jsou tady jasně vítány

Náš velký apartmán se dvěma ložnicemi byl v posledním patře a sotva jsme do něj vešli, zamilovali jsme se. Krásný nábytek, moderní vybavení, perfektně vybavená kuchyňská linka, dětská židlička, balkon s výhledem. Úplně nás odzbrojila milá paní správcová, která nám bleskurychle dodala také rozkládací, pohodlnou dětskou postýlku pro Žofinku.

V apartmánech LakePark máte možnost objednat si také snídani. A dostanete ji naprosto originálním způsobem, ze kterého jsem byla nadšená. Ráno u vás zazvoní paní správcová a suroviny potřebné na tu nejlepší dovolenkovou snídani máte v koši před dveřmi. Tady bych měla jedinou, malou výtku. Nejsem žádný eko blázen, který si myslí, že spasí svět. Ale snažím se po naší rodině nechávat minimum odpadu. Proto se mi moc nelíbilo, že v koši byla jednotlivě balená malá másla, džemy, nutella a med, v těch pidi krabičkách jako v hotelech. Mnohem více bych ocenila, kdyby třeba džem a med byly v malých sklenicích, klidně na celý víkend nebo týden. A stejně tak máslo, třeba jak se prodává balení po 125 g, ale ne v plastové mističce.

Snídaně u dveří je geniální nápad!

Snídaně tady vyjde 75 Kč na osobu. Což je myslím slušná cena. Výběr v koši byl dostačující. Velice kvalitní a chutná šunka, plátkový sýr, džemy, med, nutella, máslo, vajíčka, křupavé čerstvé pečivo.

Parkování auta je zajištěné v podzemních garážích pod domem. V domě jezdí výtah, který vás rychle dopraví nahoru a dolů. I když během našeho pobytu byla obsazena polovina apartmánů, v domě byl i večer klid.

Snídaně!

Večery jsme trávili u jídelního stolu s hrami, četli jsme si, děti koukaly na televizi.

Procházka kolem Máchova jezera

V neděli ráno jsme se vydali s kočárkem na procházku kolem jezera, jen kousek za hlavní pláž s aquparkem. Kde to přes léto určitě žije. Líbilo se mi, že bylo vidět, že pláž je perfektně vybavená. Sprchy, převlékárny, občerstvení, v létě velký aquapark s nafukovacími atrakcemi. Na pláži je krásný jemný písek. Přiznám se, že mě procházka nalákala k návštěvě v létě.

Prošli jsme se kolem penzionů a hotelů. Na první pohled mě některé prostory velice zaujaly a opravdu máme v plánu se sem vrátit.

Doksy a muzeum Čtyřlístku

Pár kilometrů od Máchova jezera najdete město Doksy. Nevím jak vy, ale já mám Doksy navždycky spjaté s mým oblíbeným dětským čtením, s časopisem Čtyřlístek. Moje milovaná parta Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa tady mají dokonce muzeum. Jak moc mě mrzelo, že tady mají v listopadu zavřeno. Zase o důvod víc navštívit zdejší kraj znova. Protože Muzeum Čtyřlístek je nutnost pro všechny fandy.

Jak jsem zmínila hned na začátku, těšila jsem se i na gastronomické zážitky. V Doksách hlavně na bistro u Strnada. To nám bylo doporučeno jako tutovka, když máme rádi dobré jídlo. Jaké zklamání. I tady bylo bohužel zavřeno, pro rekonstrukci. Nevadí, píšeme si…další důvod na comeback 🙂

Co dál navštívit, když nepřijede pozdě, jako my 🙂

Některé z doporučených cílů byly zavřené a jiné jsme nestihli. Protože co si budeme povídat. Zdejší kraj je tak pestrý na výlety, že za víkend se to stihnout nedá. Ale takový týden…

Zoopark Doksy – najdete tady bílé tygry a lvy z vlastního chovu, černé pantery, levharty, aligátory, klokany, sovy a další zvířaty.

Lesopark lesních bytostí Doksy – v infocentru si vyzvedněte plánek, podle kterého najdete na trase šest soch lesních bytostí. Ale nejen to. Krásná stezka lesoparkem je naučná a plná herních prvků.

Labyrint strašidelných pohádek Doksy – tak tohle musím vidět! Miluju strašidelné pohádky a tady je jejich ráj.

Nalákala jsem vás do LakePark rezidence? A chybí vám ještě nějaké dárky pod vánočním stromečkem? Napište si o dárkový poukaz a pozvěte rodinu na super dovolenou. Více informací o dárkových poukazech najdete tady.

Na instagramu @bohynekuchyne najdete videoprohlídku aparmánů a další zajímavé instastories

A připravuji pro vás další článek z tohoto nádherného koutu České republiky.

Fotografie z víkendu

Nápis, který vás přivítá, když přijedete za tmy, jako my…

Čelní pohled na LakePark
Obytná část aparmánu. Fotila jsem při příjezdu večer, potom jsme tenhle krásný prostor zaneřádili hračkami, knížkami, jídlem 😀
Ložnice a knížky připraveny 🙂
Procházka kolem jezera
Opuštěné písečné pláže Máchova jezera
Žof si víkend maximálně užila. Ať už jezdila na motorce nebo spinkala na balkoně v kočárku
Pohled na holky z balkonu, jak se válí v ložnici. A Žof, která čeká na snídani…
Krásný LakePark
Noční procházka po marině
Spalo se nám tady skvěle
Je tady krásně. V každém ročním období.

Druhý díl – Za krásami Máchova kraje: Tajuplné procházky a zámek Zákupy

Třetí díl – Za krásami Máchova kraje: Fascinující hrady

Zdroj fotografií: bistro u Strnada, muzeum Čtyřlístek, vlastní tvorba 🙂

Více info a tipů na webu Libereckého kraje.

Článek vznikl ve spolupráci s Libereckým krajem.