fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

Za krásami Máchova kraje: Kde nám chutnalo

Když jsem se před odjezdem k Máchovu jezeru pídila mezi svými čtenáři po nějaké fakt super restauraci, tak jsem dostala pár tipů. Většinou však zaznívalo: „až ti to někdo napíše, tak dej vědět. Bydlím blízko a nic dobrého tu neznám“. Několik tipů jsem vám dala v předchozích článcích. Bohužel jsme měli smůlu a bistro u Strnada i taverna S láskou Karel byly zavřené. Ale hlady jsme nebyli. Co a kde jsme jedli? Jaké to bylo? Tradááá… Nenechejte si ujít poslední článek Máchovy série.

Rovnou na začátku vám řeknu, nejedná se určitě o kraj, kde na každém rohu narazíte na super restauraci…

K Máchovu jezeru jsme dojeli navečer. Hladoví, s unavenou Žof. Nebyl moc čas pátrat po nějakých nebeských gastrozážitcích. A tak jsme s kočárem vyrazili z LakePark rezidence do tmy. Zapluli jsme do první restaurace, na kterou jsme narazili. Zvenčí vypadala hezky, tak proč ne… Restaurace Sklípek.

Výborné domácí limonády, perfektní vývar. Ten nám chutnal moc. Moc příjemná obsluha. Jenže ten výběr…takový nijaký. Nenadchne, neurazí. Najedli jsme se, to neříkám, že ne. Ale kdyby nás netlačil čas a hlad, tak raději vybíráme jinde.

Svíčková byla dobrá, smažák klasika 🙂 Prostě hospoda tuctovka. Určitě to není žádný velký průšvih.

Druhý den, v sobotu, jsme pátrali kam si zajdeme na oběd. Děkuji za tipy od našich čtenářů. Jaké byly?

Hostinec na Rychtě Jestřebí – sem jsme nakonec nejeli, ale podle hodnocení a doporučení vás čtenářů to bude určitě super.

Restaurace pod Habsteinem – i tu jste nám několikrát doporučovali. Nevyzkoušeli jsme, ale jídlo vypadá podle fotek na facebooku moc dobře.

U Doušů Kravaře – další restaurace, kterou nám doporučovalo více čtenářů.

Bistro u Strnada Doksy je prý opravdu topka. Bohužel v době naší návštěvy u Máchova jezera  zrovna probíhala rekonstrukce.

Díky tomu kde jsme se celou sobotu pohybovali, jsme nakonec na sobotní oběd zvolili místo, které nás uchvátilo. Mrzí mě, že jsme neměli čas na prohlídku pivovaru, ale jídlo jsme užili na 100% a tak vám můžu s klidem dát další super doporučení.

Pivovar Lobeč najdete ve stejnojmenné vesnici blízko Mšena. Tady najdete jeho facebookový profil. Naprosto ultimátně jsem se zamilovala už při pohledu na pivovar zvenčí. Taková krása, že tady se přece musí vařit jedině dobře. A měla jsem pravdu.

Oblíbenosti zdejšího jídelníčku a asi i piva, odpovídala taky obsazenost restaurace. Sedělo se vevnitř i venku a bylo plno. Naštěstí jsme se trefili zrovna do času prohlídky pivovaru, takže se jeden stůl brzy uvolnil.

Rozhodně nebudu kecat, když napíšu, že lepší jídlo jsem už dlouho neměla. Ochutnali jsme dva předkrmy, polévku a dvě hlavní jídla. Vybraly si tady i naše děti, i když menu je velice krátké. Sama na sebe jsem naštvaná, že jsem se najedla k prasknutí a nezvládli jsme ochutnat dezert 🙂

Samozřejmě, že jsme vyzkoušeli také místní pivo, já jsem byla řidič, takže jsem ochutnala výborný hroznový mošt na ledu. Piva jsme si koupili také sebou. Mají tady fakt super výběr a jedno pivo lepší než druhé.

Začali jsme polévkou. Žof byla už trochu jetá, tak nebyla úplně uživatelsky příjemná. Takže jsme ji střídavě vodili po lokále 🙂 Husí kaldoun s domácími flíčky byl luxusní a pošmákla si i naše mini holčička.

Předkrmy, vidíte na další fotce. Na té první je foie gras na jablečném chutney, s máslovým toustem. To bylo nebe v hubě! Nekecám. Foie gras se rozplývaly na jazyce, všechno co byla na talíři spolu nádherně chuťově ladilo. O tenhle předkrm jsme se skoro porvali 🙂

Výborný byl i druhý předkrm, husí játra na čerstvé majoránce z místní zahrádky a k tomu rozpečený chlebík. Jsme milovníci jater a doma je děláme často a v pivovaru se jim játra více než povedla.

Hlavní chod. Psala jsem, že jsme natrefili zrovna na svatomartinské menu? Tak co jiného než husa, knedlíky a zelí? Klasika, která snad nikdy nezklame. I tady bylo tohle oblíbené jídlo opravdu vymazlené a moc dobře dochucené. Zvolila si ho větší část naší rodiny 🙂

Já jsem šla do experimentu a udělala jsem dobře. Kachní prsa, připravená přesně tak akorát, aby se rozplývala na jazyku, s hříbkovou omáčkou a noky z fialových brambor. To jsou ta jídla, u kterých chcete, aby nikdy neskončila.

Žofie křičela, jako vždycky, pivooo pivooo a dostala (jako vždycky) jen vodu 🙂

Podtrženo, sečteno. Jeďte tam! Pivovar Lobeč má taky ubytování a zajděte si na prohlídku. Jelikož jsem se do Máchova kraje fakt zamilovala, tak chci věřit, že se sem znova podíváme.

Večeři jsme si připravili v rezidenci LakePark. Nakoupili jsme si dobré sýry a naše oblíbené suché salámy, k tomu víno a udělali jsme si pohodu. Odpočívali jsme po náročném dnu a plánovali den poslední… Navíc jsme si sebou vzali pár oblíbených stolních her, večer tak proběhl moc příjemně.

Já se přiznám, že LakePark je tak nádherné ubytování, že se mi chvilkama ani nechtělo chodit ven 😀

V neděli jsme pojezdili poslední výlety a na oběd jsme se stavili cestou domů. Tenhle tip vám sem také musím dát. Restaurace Skála v Klášteru Hradiště nad Jizerou nás nalákala svými reklamními plochami. Potkali jsme jich po cestě několik a rozhodli jsme se vyzkoušet.

Neuvěříte, ale tahle restaurace je fakt celá ve skále.

Vypadá to naprosto bombasticky. Opět už na první pohled vidíte, že se asi dobře najíte, protože bylo fakt natřískáno a na svůj stůl jsme si museli chvíli počkat.

Vybrali jsme si dvě polévky – česnečku, kterou máme moc rádi všichni a také smetanovou cibulačku. Omluvte nic moc fotky, je to fakt podzemí a světlo je takové decentní. Nic to však nemění na chuti, která byla opravdu výborná.

Hlavní jídlo bylo taky fajn. Přiznám se, že bych v takhle zajímavé restauraci čekala trochu nápaditější výběr, ale jídla byla chutná a moc dobrá. Takže za mě opět super.

Dali jsme si grilovaná kuřecí křidélka s variací omáček a restované hovězí nudličky s hříbky.

Nesměla chybět ani sladká tečka na závěr. Jablečné kroužky ve skořicovém těstíčku neměly chybu! A čokoládový tartuffo taky nebyl špatný…

Opět tady mají i ubytování, pivovar a pivní lázně. Jako, dovedu si tady představit víkend, to vám snad nemusím povídat…

Dnešním článkem končí série o našem výletování po Máchově kraji. Užili jsme si to neskutečně a to nejen proto, že už jsem potřebovala vypadnout z každodenního kolotoče. Doporučuji podobné výlety vám všem. A vůbec nevadí, že není turistická sezóna. Ta naše krásná Česká republika je úžasná v každé roční době.

Další články z Máchova kraje

Tajuplné procházky a zámek Zákupy

Máchovo jezero a Doksy

Fascinující hrady

Článek vznikl ve spolupráci s Libereckým krajem.