fbpx
Bydlíme

Uspořádejte si své zásoby koření – snadno a hezky

Kdo rád vaří, ten se neobejde bez koření. Já jsem pro letošní rok navázala krásnou dlouhodobou spolupráci s kořením Avokádo. V mém případě nejde o premiéru, protože už v loňském roce jsem si díky této spolupráci užila krásné natáčecí dny ve Zlíně, kde jsme točili 52 videoreceptů podle mých návrhů. S těmi jste se mohli průběžně po celý rok potkávat na facebooku Avokádo.

Kromě koření Avokádo mám ve své kuchyni ten nejlepší pepř na světě. Pepř z Kambodže, který u nás koupíte pod značkou Pepper Field. Ten žádné speciální skladování nepotřebuje. Protože ho mám v nádherném a praktickém balení. Ve velkých skleněných zkumavkách, které mají svůj vlastní stojan.

Pokud by se vám podobné skladování koření líbilo, tak jsem objevila podobný systém na Bonami. Když chcete mít koření po ruce a máte prostor na lince, tak ideální. Sada skleněných zkumavek na koření má svůj vlastní stojan a vypadá to fakt krásně.

Foto: Bonami

Někomu vyhovuje, když skladuje koření v originálním sáčku. Pro tyto případy se vám může hodit krabička, určená přímo na sáčky s kořením.

Foto: Bonami

Hezké systémy na koření má i moje oblíbená Tescoma. Najdete je pod značkou SEASON a můžete si vybrat, jestli chcete skladovat sáčky, kořenky v šuplíku nebo na lince. Za mě super vstřícnost vůči všem a to mě vždycky baví. Že si to své najde každý.

Kořenky v otočném stojánku SEASON 16 ks, antracitová

Foto: Tescoma

No a já jsem dříve měla velkou a úzkou polici na kořenky. Tu jsem zdědila po babičce a měla jsem na ní mix různých skleniček. Důležité pro mě bylo, abych měla koření po ruce a abych měla přehled kde co mám.

S novou kuchyní jsem kořenky chtěla částečně schovat z očí, část jsem nechala po ruce. Neschovávám třeba tyhle mlýnky Avokádo, které používám dost často a občas je ve stojanu obměním.

Na lince zůstávají také pepře Pepper Field a samozřejmě několik druhů soli 🙂

Zbytek má své místo v nízkém šuplíku pod varnou deskou. Dlouho jsem tam měla mix starších kořenek, které slouží dobře a na výšku vyjdou akorát do šuplíku. Třeba tyhle se skleněným vrškem, které jsem tak před 15 lety koupila v Brně na tržnici 😀 Popsala jsem si je tehdy barvami na sklo.

Vzhledem k tomu, že v šuplíku jdou vidět pouze víčka kořenek, musela jsem je nově popsat fixem shora.

Skvěle mi slouží také různé drobné skleničky, většinou z Lidlu.

A mám opravdu moc ráda i tyhle sklenice s drátěným uzávěrem. Ty používám v kuchyni často, na různé potraviny. Třeba na sladkou papriku potřebuji dózu trochu větší 😀 Tu používám fakt často.

Ještě mám pár kořenek z Marks and Spencer.

Na závěr pro vás mám tip, který teď vzbudil na mém instagramu doslova lavinu zpráv. Moje nové kořenky. Objednala jsem na zkoušku 12 kusů, abych zjistila jak budou kvalitní. Jsem nadšená! Všichni jste zvědaví, odkud že jsem objednávala.

Ty nejkrásnější kořenky, které mi vyhovují i velikostí, objemem, výškou. Navíc k nim v balení byly i samolepky z tabulové folie. Objednávala jsem na AliExpress a byla jsem příjemně překvapená, že přišly opravdu perfektně zabalené. Bohužel i tak byla jedna z nich rozbitá, ale byly mi za ni vráceny peníze. Takže i přístup prodávajícího super.

Tenhle článek nevznikl ve spolupráci s nikým 🙂 Je to výsledek mého vyhledávání ideálních skladovacích prostor na koření. Samozřejmě jsem šla logicky po místech, kde vždycky najdu všechno co potřebuji, nejen do kuchyně…