fbpx
Co se nikam nevešlo,  NEVAŘÍME :-)

Udržitelná móda se značkou Perwoll: #RethinkFashion

Když probíhala v Praze akce se čtenářkami magazínu Žena-in.cz, tak mě moc mrzelo, že jsem zrovna nemohla přijet. Probíralo se totiž zajímavé téma. Udržitelná móda. Věc, o které se mluví čím dál častěji a s větším důrazem.

Partnerem akce byla značka speciálních pracích prostředků Perwoll od firmy Henkel. Ta se dlouhodobě zaměřuje na péči o tkaniny a barvy oblečení. Díky pracímu gelu Perwoll zůstávají barvy látek krásně zářivé a také tvary oblečení jako nové. Perwoll přichází s kampaní #RethinkFashion, která šíří myšlenku udržitelné módy. „Starejte se o své oblečení, prodlužte jeho životnost a tím pádem nakupujte méně nového oblečení“, řekla na eventu Karin Meszárošová, brand manažerka značky Perwoll.

Nevím jak to máte vy, ale já nejsem žádný nakupovací šílenec. Velkým nákupním centrům se s rodinou spíš vyhýbáme, výjimkou je jedině naše Tony, která je naopak shopaholik 🙂 Přemýšlím, po kom to má. Ta ráda courá po obchodech s oblečením. Je pravda, že výběr nakonec skončí u kvalitních sportovních kousků, které jako fotbalistka využije naplno. Ale i tady se vyplatí investovat do kvalitnějšího oblečení, které jí vydrží dlouho a vydrží její nasazení.

Já sama nakupuji oblečení velice ráda v Lidlu. Mám zkušenost, že oblečení vydrží mnoho praní, stále si drží barvy i tvar. Mám svou hromádku tílek s tenkými i širokými ramínky (můj oblíbený kousek oblečení) a triček s dlouhým, ale ideálně tříčtvrtečním rukávem.

Taky jsem svetrová. Svetry, kardigany a podobné kousky oblečení miluju. A ty nakupuji téměř výhradně v sekáčích. Protože tady najdete tak úžasné kousky! Nedávno jsem si ze sekáče „vše za 39“ přinesla krásný červený mohérový svetr. Chápete, za 39 Kč!

Nenosím kalhoty. Nosím sukně a šaty. Ty si kupuji často přes net, v Lidlu nebo mám pár úžasných kousků šitých ve Zlíně od Faerie. Většinu šatů a triček, které odsud mám, jsem koupila asi před pěti lety a pořád jsou krásné, jako  nové. Takže i tohle je důvod pro investovat do dražších kousků a potom se o ně dobře starat, použitím kvalitních pracích přípravků, jaké má Perwoll.

Když mi nějaký oblíbený kousek oblečení doslouží, tak se často ještě stane předmětem mého uměleckého snažení. Z manželova starého kabátu jsem třeba ušila kabelku 😀

Nejvíce oblečení teď musíme pořizovat pro rok a půl starou Žofinku, která ze všeho neuvěřitelně rychle vyroste. U dětí je to fajn. Dá se dobře nakoupit po sekáčích nebo třeba přes net, od různých maminek nebo na webu Brumla.cz, což je velký internetový sekáč pro děti. Dost věcí dědíme po kamarádčině dcerce Zoe a naše vysloužilé kousky zase posíláme dál, většinou mé švagrové Hance pro dcerku Kristýnku. A u dětí je to fakt super, že většina oblečení „z druhé ruky“ vypadá jako nová. Protože ti prcci to prostě nestihnou vynosit, protože tak rychle rostou…

Určitě si přečtěte perfektní článek o akci na magazínu Žena-in.cz. Akce byla plná super hostů, od kterých se je v oblasti slow módy co učit.

Více o kampani #RethinkFashion si přečtěte ZDE.