fbpx
Snídaně,  Testování

Gran Moravia – moravské sýry té nejlepší italské kvality

Znáte prodejny La Formaggeria Gran Moravia?  První se otevřela v roce 2007 v Olomouci. Koncem roku 2011 byly otevřené už 3 obchody, v roce 2012 další 4. Na konci roku 2013 měl řetězec již 11 prodejen, v současnosti jejich počet stoupl na 20. Obchody nabízí velice kvalitní potraviny přímo z litovelské sýrárny a z mateřské firmy Brazzale, pod značkami Brazzale, Alpilatte a Zogi. Tyto značky doplňují další gastronomické speciality a sýry přímo od italských výrobců.

Kdo je milovník sýrů a italského vaření vůbec, bude se v prodejnách cítit jako v ráji. Já vždycky nevím kam se podívat dříve, co dříve vybrat.

Nakoupíte tady jak na snídani, tak pořídíte suroviny na uvaření oběda nebo pochoutky k večeři. Vybere si opravdu každý.

My jsme si oblíbili bílý jogurt. K tomu mám nejraději čerstvé ovoce nebo domácí müsli granolu.

Jogurt je perfektně hustý a chutná výborně i samotný. Používám ho také do kváskového chleba.

Kromě toho si tady vždycky nakoupíme velké množství sýrů, výborné máslo nebo ricottu. To všechno si potom vyndáme o víkendu na stůl a dlouho snídáme. Nebo si nakrájíme všechny druhy sýra a dáme na talíř nebo dřevěné prkno. A potom říkáme, že jsme si k jídlu udělali „prkýnko“.

Máte své oblíbené sýry z La Formaggeria Gran MoraviaJá mám tu zkušenost, že ať sáhnu po jakémkoliv, chutnají skvěle. Miluju i jejich poctivé máslo. Na chleba, na vaření i na pečení.

Více informací o produktech najdete ZDE.