fbpx
Bydlíme,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Až se léto zeptá – pergola byla naše nejlepší rozhodnutí

Před chvilkou na mě zakřičela reklama z internetu, že už teď máme myslet na jaro a vybavit se. Ano, souhlasím. A proto se s vámi chci rozdělit o náš nejlepší krok na naší zahradě, který jsme vloni mohli udělat. Fotky mám hlavně z realizace celé pergoly a pak nadšené vyzdobení. Ale tím, že se pergola dělala na podzim, tak její hlavní výhodu jsem viděla v tom, že jsme mohli mít posezení roztáhnuté celou zimu. Neudělala jsem tedy žádné extra pěkné fotky celé pergoly.

Už se těším, až mi všechno na zahradě vykvete a já vám sem dodám další fotky, spolu s odpověďmi na otázky, které vás budou zajímat.

Dlouho jsme toužili po zastřešení naší terasy. Částečně už zastřešená je, krásnou dřevěnou stříškou. Ale prostor pod ní je celkem malý. Maximálně na stůl a pár židlí nebo jsme pod střechou měli sedačku a stolek. Ale už nebyl moc prostor se tady pohnout.

A tady hned v den montáže, focení jídla na blog 🙂

Jsme rodina, která miluje pobyt na zahradě. Jak se oteplí, tak se vystěhujeme ven. Jíme tady, grilujeme, zahradničíme, Žof si tady hraje. V létě, kdy bývaly tropická vedra, tak jsme dokonce spali venku. To byla fakt paráda.

Vloni jsme se dlouho rozmýšleli a vybírali a nakonec se rozhodli. Necháme si nad terasou udělat pergolu. A přišlo další vybírání a rozmýšlení. Jít znovu do dřeva, když je ze dřeva i vedlejší střecha? Nebo raději zvolit nadčasový hliník? Díky tomu, jak je původní zastřešení terasy postavené, tak ať tak či tak, bude nové zastřešení terasy vypadat jinak. Protože původní střecha je orientována štítem do zahrady. A to nová pergola být nemůže.

Pergola má zabudované osvětlení, které jde stmívat. Neuvěřitelně boží hračka…

Nejvíce ze všech prezentací se mi líbily realizace české firmy Hobbytec. Našla jsem si je už dávno, v době, kdy jsem uvažovala o malém přístavku k domu, kde bych mohla mít kuchyni a fotostudio. Od tohohle nápadu jsem nakonec ustoupila a vyhrála to pergola. Protože i tady můžu při slušném počasí pěkně fotit. Světlo shora je příjemně rozptýlené.

Tyhle chvíle na terase jsou k nezaplacení…

Pak jsem začala vybírat, která pergola z nabídky se nám bude hodit. U Hobbytec si vybere každý. Přiznám se, že jsem chtěla ušetřit a první se koukala na levné pergoly. Když si vyberete tuhle pergolu, dostanete ji jako stavebnici a namontujete si ji sami. Limitovaní jste pouze velikostí pergoly. Hloubka je 3 metry a vybrat si můžete z délky přibližně 4, 5, 8 až 10 metrů. Jednotlivé pergoly můžete navíc mezi sebou propojovat.

Ve hře byla i klasika, pergola ze dřeva. Pořád jsme měli pocit, že by se k nám hodila nejvíc. Ale všechno má svá pro a proti a dřevo se musí natírat. Terasu máme obrácenou na jihozápad a tady dřevo trpí celkem dost.

Nebudu vás napínat. Vyhrála hliníková pergola. Konkrétně jsme si, po poradě s odborníky z Hobbytec, vybrali pergolu Pollard, s polykarbonátovou střechou, v černé barvě. Tedy úplně přesně, v barvě antracit.

A to, že si můžu pod pergolou nechat dekorace, posezení, prostě všechno….

Jak celý proces probíhal?

1. prohlédli jsme si nabídku Hobbytec a definitivně si vybrali materiál

Jak už jsem psala, rozhodování bylo těžké. Nakonec jsme se rozhodli pro dražší variantu, a montáž přímo od firmy. Protože jsme sice pracovití a zruční, ale na stavbu pergoly si netroufáme.

2. ujasnili jsme si rozměr

Terasu máme dlouhou přibližně 8 metrů. Váhali jsme, zda zastřešit celou plochu, nebo jen větší část terasy. Nakonec jsme šli do varianty částečného zastřešení, aby kousek zůstal volný. Třeba na opalování 😀 Finální rozměr jsme zvolili 4 x 5,5 m.

Naši volbu nám potvrdili také v Hobbytec, protože námi zvolený mléčný polykarbonát přeci jen maličko přistiňuje a tak i kvůli světlu v době bylo lepší nechat jedno okno volné.

3. napsali jsme poptávku

Na webu najdete všechny potřebné kontakty. Můžete zavolat na infolinku, poslat pouze dotaz nebo si přímo nechat vypracovat nabídku. Určitě je dobré si všechno předem změřit, ať alespoň přibližně víte jakou plochu budete zastřešovat. Doporučuji přiložit i fotky místa, kde se bude pergola stavět.

Z Hobbytec se vám ozvou téměř okamžitě. Dále si domluvíte návštěvu technika.

Užíváme si první večer „pod střechou“

4. za pár dní přijel technik, který pergolu zaměřil a poradil nám perfektně se vším

Každou dobrou firmu dělají především její zaměstnanci. A ty dnes asi není úplně lehké sehnat. Já musím říct, že přístup Lukáše Grubera, který k nám přijel, aby vše změřil a doladil s námi materiál, byl naprosto úžasný.

Léta praxe jsou samozřejmě znát a pan Gruber myslí i na věci, které by nás ani nenapadly. Poradil se vším. Se sklonem pergoly, s umístěním do výšky u domu, se středovým sloupem. Prostě se vším. Na první pohled víte, že jste ve správných rukou a že ten člověk má svou práci rád. Tímto bych mu chtěla opravdu moc poděkovat.

A přes zimu, když zrovna nemrzlo, nám prostor hned za francouzským oknem slouží jako lednice 🙂 Pivo a jiné pití, vánoční cukroví…paráda…

5. a teď čekáte…

Hobbytec je vyhlášená firma, která poskytuje kvalitní služby a skvělé výrobky. Tady pak bohužel zákazník naráží na delší čekací dobu. V našem případě to byly tři měsíce. Může to být méně, ale i lehce více. A hlavně proto se svými články začínám právě teď. Aby jste měli svou pergolu na léto připravenou.

6. stavba pergoly…

…a o té zase příště…

Zajímají vás něco ohledně zastřešení terasy? Ptejte se do komentářů a další článek připravím s otázkami a odpověďmi, které nám zodpoví přímo odborníci z firmy Hobbytec.

Článek vznikl ve spolupráci s firmou Hobbytec.