fbpx
Testování

Usnadněte si úklid s podlahovou myčkou Kärcher FC 7 Cordless

Podlahová myčka od mé oblíbené značky Kärcher mi byla sympatická ještě než jsem ji poprvé vyzkoušela. Protože se mi fakt zalíbila reklama na ni, ve které se do domácího úklidu pustil chlap. A ještě jaký fešák 🙂 Takže jsem se těšila, až si ji doma vyzkouším já i pan Božský.

Jestli jste video neviděli, mrkněte. Zároveň v něm uvidíte jak snadno se s tímto spotřebičem manipuluje a jak je praktický.

Na první pohled si mě podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless získala tím, co se skrývá v posledním anglickém slovu, cordless – bezdrátová, tedy to nejpraktičtější, co může být. Nesnáším, když za sebou musím tahat šňůru 🙂 Tuhle podlahovou myčku Kärcher si pěkně nabijete a potom už zhruba 45 minut uklízíte, se silným výkonem. I větší domácnosti, jako je ta moje, uklidíte na jedno nabití.

Co mě fakt baví je to, jak se s touhle podlahovou myčkou dostanu i pod nábytek. Vjede všude tam, kam potřebuji. Je to díky otočnému kloubu, díky kterému lze rukojeť naklonit až o 90°a čistit tak podlahy i skříňkami, sedačkou, pod nízkým stolkem v obýváku.

Podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless je tak vymakaná, že během práce s ní nejen myjete podlahu, ale také z ní vysáváte nečistoty. Odpadá tak dvojitá práce, kdy musíte nejdříve vysát nečistoty a poté umýt podlahu mopem nebo hadrem. Podlahová myčka Kärcher má čtyři čistící válce, které zabírají celkem velkou plochu, takže úklid nebude trvat ani příliš dlouho. Točí se navíc proti sobě, takže jejich práce je ještě důkladnější.

Můžete si zvolit ze tří stupňů čištění, podle druhu podlahy a znečištění. Nikoho asi nepřekvapí, že u nás to bylo čištění nejsilnější, máme dlažbu, batole a čtyři kočky 🙂

Na podlahové myčce najdete dvě nádrže na vodu. Do jedné z nich nalijete čistou vodu, do které přidáte i čistící přípravek. Do druhé se sbírá voda špinavá. V nádržce na čistou vodu by po dokončení úklidu neměla stát voda a tu špinavou samozřejmě také ihned po úklidu vylijte a důkladně propláchněte.

Do nádržky se špinavou vodou se dostává voda z válců, která už splnila svůj účel a umyla podlahu. Válce jsou totiž celou dobu při práci navlhčovány čistou vodou, špinavá voda odchází do nádržky s nečistotami.

Měla jsem radost, že si podlahová myčka poradila i s hodně silným znečištěním, protože pod jídelním stolem máme věčně zakapanou podlahu od Žofinky a když ji hned neutřeme, tak přischlé skvrny od jídla jdou i z dlažby celkem špatně. Na tyto nečistoty můžete použít tlačítko BOOST, které zatočí s každým flekem.

A teď vám prozradím fakt pecku na závěr. Na každém podobném přístroji mě nebaví dvě věci. Že mám pocit, že myju podlahu špinavou hadrou, protože po chvíli práce se stačí podívat na látku a je ušpiněná. To tady odpadá, jak jsem napsala už výš, válce se pořád promývají. Druhá věc je zdlouhavé čištění po práci. I s tímhle si Kärcher poradil na jedničku s hvězdičkou.

Po práci přístroj umístíte dle návodu do čisticí stanice a stisknutím 2 tlačítek po dobu 3 vteřin spustíte funkci samočištění. Válce lze i prát v pračce na 60°C a nádržku na špinavou vodu můžete vložit do myčky nádobí. No, není to sen? Žádné složité a zdlouhavé drhnutí, žádná zbytečná práce navíc. Prostě přístroj, který vám opravdu ušetří spoustu práce.

Doporučená cena: 12 990 Kč

Více na Karcher.cz nebo Svetcisteni.cz