fbpx
Testování

Uspořádejte si úložné prostory v kuchyni s výrobky Tescoma

I když už ve své kuchyni bydlím více než rok, pořád je co vylepšovat a ladit. To asi všichni dobře znáte. Řadu úložných prostor jsem řešila provizorně a už tak zůstaly, a já se teď snažím pořídit si stejné dózy, sklenice a krabičky, ve kterých skladuji třeba koření nebo jiné potraviny. Mám totiž ráda všeho zásoby, abych při vaření a pečení nebyla překvapená, že mi něco chybí.

Mé rozhodnutí mít ve většině kuchyňských skříněk šuplíky, bylo perfektní. Udržuje se v nich skvěle pořádek a dobře se v nich orientuje. Šuplíky jsem před čase vylepšila díky organizérům Tescoma. Zvolila jsem zásobníky FlexiSPACE, v různých velikostech a různě členěné. O proměně jste se dočetli v tomhle článku.

Pokračuji teď dál a rozhodla jsem se účelněji využít praktickou skříňku nad dřezem. Tu jsem si nenechala udělat příliš hlubokou, protože jsem věděla, že v ní budu skladovat skleněné dózy s potravinami. Umístila jsem do ní takový mišmaš nádob, plní to svůj účel, ale vzhled mě moc nebaví.

Jenže jsem teď začala se změnami a vyměnila jednu řadu za plastové hranaté dózy na potraviny Tescoma. Vybrala jsem si řadu FRESHBOX, která má praktický vzduchotěsný uzávěr. Díky němu potraviny nevlhnout, ani nevysychají, neztrácí svou vůni a když do nich dáte něco tekutého, nemusíte se bát, že vám to vyteče ven.

Tony hned napadlo, že mám těchto krabiček pořídit více, že se jí líbí i jako box na svačinu.

Líbí se mi, že Tescoma má v této řadě na výběr mnoho tvarů a velikostí. Čtvercové, obdelníkové, kulaté i vysoké. Vyberete si přesně to, co potřebujete. Já jsem šla na jistotu a tyhle dózy na potraviny mi pasují přímo do skříňky. Jen jsem se přepočítala a objednala jsem si pouze deset, místo jedenácti. Tak si musím dokoupit další. Aspoň pak vyberu jiné velikosti. Doufám, že mi větší velikost bude pro změnu pasovat do vyšších poliček ve stejné skříňce.

To by se mi totiž moc líbilo, mít ve skříňce všechny dózy úplně stejné…

Nebo je možná nechám takhle pěkně namixované, protože mám ráda i skleněné dózy na potraviny a zase když už je mám, tak by byla škoda je vyhazovat. Co myslíte?

Když už jsem byla v tom vybírání na eshopu Tescoma, tak jsem si pořídila i novou skleněnou dózu na domácí sušenky. Tuhle. Starou jsem bohužel rozbila a mám ráda, když sušenky skladujeme v krásné nádobě. Tahle s víčkem z bambusového dřeva mi učarovala na první pohled. Jednoduchý tvar, a zase se mi vejde někam do skříňky.

Můj tip jak popisovat dózy na potraviny

Používám většinou několik různých způsobů. Nejvíce jsem si oblíbila nálepky z tabulové folie, na které potom píšu dvěma způsoby. Buď používám permanentní bílé fixy, u potravin, které vím, že budu skladovat v té dané dóze dlouhodobě. Nebo použiji křídový fix, když vím, že v dóze potraviny střídám. Nápis pak snadno smažu hadříkem namočeným ve vodě a přepíšu.

Nebo bílým permanentním fixem popisuji rovnou skleněné dózy.

Jak často děláte v kuchyni takové pořádky? A jaké dózy na potraviny jsou vaše oblíbené?

Článek vznikl ve spolupráci s českou značkou Tescoma.