fbpx
Bydlíme,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Uklízejte chytře, uklízejte s Vorwerkem

Řekla bych, jak mít uklizeno a nesedřít se 🙂 Ale postupně…

Když jsme se v roce 2003 stěhovali do nově postaveného rodinného domu, tak jsem si pochvalovala, jakou mám úžasnou vychytávku. Centrální vysavač. Byla jsem s ním roky spokojená, ale v posledních letech se mi zdá, že už nemá téměř žádný tah, i když ho často čistíme a vynášíme nádobu s odpadem, která je v garáži. Možná ztrácí výkon základní jednotka nebo už jsou rozvody ve zdích zanesené, a proto s vysavačem nejsem spokojená jako dříve.

Vloni na konci roku se mi naskytla příležitost, které jsem nemohla odolat. Přistěhoval se k nám nový pomocník, od společnosti Vorwerk, vysavač Kobold. Co to kecám. Není to jen vysavač. Je to taky vytírač podlahy, umývač oken, utírač prachu. Je to prostě výkonný a víceúčelový pomocník do domácnosti. Záleží samozřejmě na tom, kterou variantu si zakoupíte, protože v nabídce je jak základní přístroj, tak spousta dalšího příslušenství.

Řeknu vám naprosto upřímně. Nejsem žádný fanatik do úklidu. Ten spíš nestíhám, než stíhám, protože i tak toho mám každý den více než dost. Proto vítám jakoukoliv pomoc, která mi usnadní péči o domácnost. A tou Kobold rozhodně je.

Měla jsem velké štěstí, že mě do světa Vorwerk uvedla Jana Kubínová, nadšená odbornice, která sama Kobold aktivně používá a proto mě s ním uměla dostatečně seznámit. Po prvním úklidu jsem pochopila, že Jana nekecala a pořízením tohoto přístroje jsem si fakt ušetřila spoustu času a práce.

Poprosila jsem Janu, aby mi odpověděla pár otázek o sobě, své práci pro firmu Vorwerk a vůbec nějaké informace o značce.

S firmou Vorwerk jsem se setkala poprvé před 15 lety. Líbil se mi výkon přístroje a také filozofie firmy, která poukazuje na tradici, ekologii, zdraví a především na spokojenost zákazníků. Malá rodinná firma, která v roce 1883 původně vyráběla koberce, má dnes roční obrat více než 3 miliardy euro. Její hlavní činností je výroba a prodej domácích spotřebičů a kosmetiky. Působí více než v 70 zemích světa. Následně se snaží vyvinout kvalitní přístroj, který by sloužil k údržbě, uchoval perfektní vzhled koberců, zachoval barvu a také životnost. Spojení německých špičkových odborníků na motory a švýcarských techniků na jemnou mechaniku, bylo velmi šťastné, byly vyvinuty přístroje a domácí spotřebiče, které mají dlouhou životnost a skvělý pracovní výkon. Dokázali vyvinout první přístroj na trhu, který dokázal vyklepat z osnovy koberců i velmi jemný prach, veškeré nečistoty, a do svých přístrojů zakomponovali filtrační sáčky, které obsahují hepafiltry a byly oceněny mezinárodní značkou TUV jako vhodné pro alergiky a astmatiky. V České republice tato firma působí od roku 1992. Velmi zajímavý je fakt, že někteří zákazníci, kteří si přístroj zakoupili hned na začátku působení firmy, mají doma stále funkční přístroj, který jim poctivě a věrně slouží již 28 let. Přístroj se nazývá KOBOLD a na trhu jsou různé typy.

To, že je firma na českém trhu už mnoho let, jsem věděla. Znám několik domácností, kde mají přístroj už mnoho let a nedají na něj dopustit. A přiznám se bez mučení, že dříve mi připadala investice do dražšího přístroje zbytečná. To ale jen do té doby, než jsem ho viděla v akci. Proč si ho vlastně oblíbila Jana. Tak moc, až se rozhodla prodávat tento přístroj do dalších domácnosti?

Ve své domácnosti jsem si oblíbila Kobold VK 200 od firmy Vorwerk, především pro výkon a úsporu energie. Taktéž je pro mě důležitá jednoduchost ovládání a minimální kazivost přístrojů. To že má štítek s označením A+ výkon i příkon, což ostatní vysávací přístroje na trhu nemají, mě velmi potěšilo. Základem soupravy úklidového systému je vysavač s různými přídavnými nástavci, které mi pomáhají zvládnout úklid všech povrchů v domácnosti v krátkém čase, kvalitně, čistě a bez námahy. Další bonus je nádherná vůně, která úklid provází.

Vůně? Cože? Jak to Jani myslíš?

Díky magnetické záklopce na filtračním sáčku a umístění voňavé esence do vysavače, je úklid s Koboldem o to příjemnější. Už nikdy žádný zápach z vysavače.

S Koboldem vás v dalších článcích seznámím velice podrobně, se všemi jeho funkcemi, klady, a nevynechám ani zápory, které jsem za tři měsíce používání poznala. Pro začátek vám chci napsat hlavní věci, proč jsem si ho zamilovala já.

  • perfektní výkon
  •  snadná manipulace
  • to, že v jednom kroku vysává a vytírá podlahu (nesnáším vytírání)
  • velké množství praktických nástavců
  • geniální příslušenství na mytí oken (to si zaslouží fakt zvláštní článek)
  • a líbí se mi i vzhledově

Žofinka dostala svou mini verzi a tak teď můžeme vysávat spolu. A moc ji to baví…

Příště vám představím nástavec, který si nejvíce oblíbila Jana Kubínová a který mám zase moc ráda já. Každý slouží k něčemu jinému, každý vám ušetří hromadu práce, ale také velký kus zdraví. Přiznám se, že jsem byla dost překvapená…

Mám pro vás navíc speciální nabídku, platnou pouze pro naše čtenáře…