fbpx
Testování

Úžasná kuchařka do vaší sbírky: Jíme zdravě

Co si představíte, když se řekne „jíst zdravě“. Mě se vybaví můj celoživotní souboj s váhou (váha nade mnou vždycky vítězila, mrcha) a v těchto dnech i klasické povánoční šílenství s odučňovacími kůrami, dietami a pěkným mučeníčkem v posilovně. A přitom je to všechno špatně. Kdo chce vítězit nad svou váhou, být zdravý, silný a dobře naladěný, musí na to jít úplně jinak. Teorii mám v malíčku, ptejte se mě 😀 S praxí je to horší…

Leden, únor, tělo by mělo odpočívat, nabírat síly a jíst zimní potraviny. Ne se cpát salátem, rajčaty bez chuti, paprikami z dovozu a potit se v posilce. Možná i proto má taková spousta lidí zdravotní problémy, že své tělo vůbec neposlouchá, že nerespektuje přirozený rytmus roku.

Nová kuchařská kniha Jíme zdravě po celý rok na to jde ale přesně tak, jak má. Zdravě, ale tak, aby to mělo hlavu a patu.

Fitrecepty byly na začátku „jen“ počítačová aplikace, webové stránky, se spoustou inspirace na zdravé a chutné vaření. Snadno si tady najdete recept, který potřebujete. Žádné dietní šílenosti. Výborná jídla z čerstvých a zdravých surovin. Jenže fanoušci tak dlouho toužili po papírové kuchařce, že jim bylo vyhověno. Na jaře 2017 vznikl první díl.

Nevím jak to máte vy, ale já mám tištěné kuchařky moc ráda. Mám jich doma slušnou sbírku, ale vařím pouze podle některých. Tři kuchařky Jíme zdravě patří mezi ty vyvolené, po kterých sahám často a ráda. Už jen ty fotky v kuchařkách! Miluju je…

Proto mě velice potěšilo, když tahle partička vydala další, v pořadí už čtvrtou knihu. Jmenuje se Jíme zdravě po celý rok. Najdete v ní čtyři velké kapitoly, čtyři roční období. A každá kapitola obsahuje další podkapitoly, podle surovin, které mají v daném ročním období svou sezonu.

Na výběr máte ze sladkých i slaných jídel, polévky, dezerty, hlavní jídla, slané pečivo.

Když jsem listovala kuchařkou a chtěla pro vás některé z receptů vyzkoušet, nemohla jsem si vybrat. Chtěla jsem se držet sezony podzim, zima a zabrousila do kapitoly batáty. Ty u nás doma všichni milujeme a když jsem se z nich rozhodla připravit polévku, zavládlo doma velké nadšení.

Do dalšího receptu jsem se pustila s Tony, ale klidně by ho zvládla podle snadného receptu připravit sama. Ovesné sušenky s jablky voněly jako blázen už z trouby. Po vyndání na mřížku jsme kolem nich mlsně chodili a ještě teplé je ochutnávali. Díky jablkům šťavnaté, křupavé okraje a jako bonus jsme do nich (navíc proti receptu v knize) přidali ještě dvě hrsti nahrubo nasekaných vlašských ořechů. Tak nějak jsme na ně dostali chuť 🙂

Knížka je fakt nádherná a, co je důležité, plná receptů, které opravdu fungují. Pojďte si ji se mnou prolistovat. Já si k tomu listování uvařím hrnek kávy a zajdu si pro jednu ovesnou sušenku. Hm. Nebo dvě, raději…

Chtěli byste o tuhle krásnou kuchařku soutěžit? Připravujeme pro vás soutěž s Jíme zdravě, sledujte proto náš facebook a instagram.

Elly