fbpx
Testování

Vyzkoušeli jsme rostlinné produkty značky K-take it veggie

Tuhle značku najdete v supermarketech Kaufland. V nabídce mají nejen rostlinná mléka jako je mandlové, ovesné, sójové a kokosové. Ale třeba taky chutné cocogurty, což je alternativa mléčných jogurtů.

Zajímavé jsou i různé pomazánky. Zaujala mě například kombinace ananas-curry, rajče a bazalka, kešu a paprika.

Pestrý je i výběr hotovek, jako jsou bezmasé burgery, nebo lasagne s tofu a omáčkou bolognese, předsmažený veganský plátek s pšeničnou bílkovinou nebo přírodní či uzený tofu sýr. Mě se moc zalíbil taky falafel, už hotový.

Kromě toho, že všechny produkty, které jsem pod touhle značkou ochutnala, byly výborné, tak mě potěšilo, že i jejich cena je přijatelná. Což u alternativných potravin nebývá vždycky zvykem. Našemu Pepínovi třeba nedělá dobře mléko s laktózou a tahle nabídka je pro nás tedy jako dělaná.

Kvalitu značky K-take it veggie dokládá úspěch Veggiegurtu v loňském roce v testování spotřebitelského časopisu dTest mezi 32 značkami. Je bio, bez přidaného cukru a výživovými hodnotami srovnatelný s běžnými jogurty. Navíc je skvělý, co do poměru kvality a ceny.

Oslovily mě taky nemlečné smetany, které chci použít do oblíbených krémových polévek. Z „nemléka“ zase ráda dělám smoothie a používám ho i do kávy.

Narazili jste už v Kauflandu na produkty take it veggie? Vyzkoušeli jste některý z nich?

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz a supermarketem Kaufland.