fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

Netradiční zážitek z Vinařství pod Hradem: Noc v sudu

Máte rádi netradiční zážitky? Milujete dobré víno a krásy jižní Moravy? Pak pro vás mám skvělý tip na výlet a také třeba na dárek pro někoho blízkého. V jednom krásném rodinném vinařství v Klentnici mají kromě výborného vína také netradiční ubytování. Ve velkých dřevěných sudech, přímo na vinici.
Na Vinařství pod Hradem jsem narazila úplnou náhodou díky facebookové reklamě. Vyskočily na mě totiž obytné sudy. Podle fotky nadýchané peřinky, útulné záclonky a to všechno přímo uprostřed moravské vinice. To bych nebyla já, abych nechtěla tohle netradiční ubytování vyzkoušet. Jaké to asi je spát v sudu?

Protože jsem žena činu, tak jsem neváhala ani chviličku a noc v sudu jsem si domluvila se spolumajitelkou vinařství Romanou. Vyrazili jsme si na výlet s celou rodinou. Do jednoho sudu s dvojlůžkem rodiče a do sudu s oddělenými postelemi děti.

Vinařství najdete v jihomoravské obci Klentnice, přímo pod zříceninou hradu Sirotčí. Kousek od vesnice je nádrž Nové Mlýny, kterou vidíte i z vinice. Po probuzení v sudu se vám naskytne nádherný výhled na vycházející slunce na vodou. Znáte větší romantiku?

V okolí je spousta možností kam se vypravit na výlet. Pár kilometrů vzdálený Mikulov, pálavské kopce, Děvín nebo termální koupaliště v nedalekém rakouském Laa. A to jsem určitě nevyjmenovala všechno. I do nádherné Lednice je to odtud jen kousek. Jedna noc, kterou jsme v sudech strávili, určitě není dost a proto se chystáme na další návštěvu na podzim.

Kromě zajímavého ubytování jsme ochutnali vína, které tady, v malém rodinném vinařství, vyrábějí. Romana i Radim, oba majitelé, dávají přednost kvalitě vína před kvantitou. Proto opravdu pečlivě dbají nejen na výrobu vína, která probíhá těmi nejšetrnějšími moderními metodami, ale také na péči o vinohrady a výběr hroznů. Slabší hrozny musí z vinice pryč.

Radim říká: „Důležité je opravdu šetrné zpracování hroznů. Musí se jemně narušit a lisovat pneumatickým lisem, nenaruší se tak pecky“.

Víno zraje v dubových sudech i nerezových tancích. Při degustaci a návštěvě sklípku můžete obdivovat krásné podzemní prostory, které jsou vymazlené do posledního detailu.

I posezení venku je vyladěné a stylové. Všude kvetou a voní levandule.

Na webu vinařství si můžete vybrat různé druhy degustačních akcí. Kromě těch na objednávku a na klíč, pořádají majitelé také často akce, kde probíhá snoubení jídla a vína.

Podtrženo sečteno. Jeden sud pro dvě osoby vás na jednu noc bude stát 1350 Kč. V ceně máte košík s vínem a občerstvením, zapůjčení ručníků, baterky (ta je na vinici nutná) a naprosto úžasně nadýchané peřinky v sudu 🙂 Za tuto cenu dostanete krásný zážitek. Velice pohodlné spaní přímo na vinici, usínání za úplného ticha (jediné co se občas ozývá je různá zvěř) a probuzení do naprostého ráje.

Sudy jsou na vinici dva a jmenují se Pálava a Sauvignon. Ubytovat se můžete od března do poloviny listopadu. Koupelna s WC se nachází jen pár kroků od sudu. Komu se nezdá ubytování v sudu, může si za stejnou cenu vybrat také ubytování v chatce Tramín. I tu najdete přímo na vinici.

Další netradiční ubytování, které majitelé přidali k sudům a chatce, je bydlení v retro karavanu na vinici. Cena opět 1350 Kč pro dva na jednu noc. Kdo dává přednost něčemu tradičnějšímu, může se ubytovat ve vinařství, v apartmánu pro 6 až 8 osob. Toto ubytování vás vyjde 4000 Kč na noc při plné obsazenosti.

Jako bonus navíc vás čeká velice příjemná péče majitelů Romany a Radima, kteří umí nejen dobré víno vyrábět, ale také o něm krásně povídat.

K ubytování si u nich můžete objednat také snídani a degustaci. Obojí stojí zato!

My už máme naplánované další dva výlety na toto úžasné místo a jeho návštěvu doporučuji i vám.

Všechny kontakty a podrobnosti najdete na webu VINAŘSTVÍ POD HRADEM.

Náš tajný tip

Udělejte si piknik na hradě Sirotčí nad Klentnicí. Neskutečná romantika 🙂

Už léta nám skvěle slouží piknikový koš z Vinogalerie.cz . Mají obrovský výběr a také skvělá vína.

Krásný výlet přeje Elly.

Ubytování poskytlo Vinařství pod Hradem, piknikový koš Vinogalerie.cz. Děkujeme.