fbpx
Nápoj,  Recepty,  Testování

Lahodně s Ellou – Ovesný nápoj

DSC_5525

Krásná kniha plná zdravých receptů. Uzdravte své vaření s Ellou Woodward, britskou foodblogerkou.

Když Ella Woodward začala zdravě vařit a založila svůj blog, pravděpodobně netušila, že se jednou stane slavnou autorkou úžasné kuchařské knihy. Knihy, která je plná zajímavých, chutných a zdravých receptů. Ella měla jídlo ráda už od dětství. Ale ne vždycky šlo o jídlo zdravé. Až vážné zdravotní problémy ji přiměly ke změně stravovacích návyků.

DSC_5537

 

Ze svého jídelníčků úplně vyřadila maso, lepek, mléčné výrobky, cukry, chemicky ošetřené potraviny a konzervanty. Naopak do něj přidala ovoce a zeleninu, kterým se do té doby vyhýbala. Začala objevovat nové suroviny, nové způsoby úpravy potravin. Za velice krátkou dobu se objevily první úspěchy. Zdravotní problémy začaly mizet a dnes je Ella úplně zdravá.

Láká vás vyzkoušet Ellin jídelníček? Nahlédněte do její knihy od knihkupectví Knihy Dobrovský. Pro začátek na pár receptů se mnou…

Jako první jsem z knihy vyzkoušela ovesné „mléko“. To jsem chtěla doma připravit už dlouho a určitě na něm není nic těžkého. Jen jsem potřebovala ten správný impulz. A ten mi dodaly hned první řádky této krásné kuchařské knihy.

DSC_5531

Ovesné mléko

  • 120 g ovesných vloček
  • podle chuti asi 1 až 2 lžíce medu nebo javorového sirupu

Postup

Ovesné vločky namočte na půl hodiny do studené vody.

Po této době vločky sceďte , propláchněte a nechejte okapat. Vločky dejte do výkonného mixéru a přidejte 900 ml čerstvé vody. Mixujte půl minuty. Směs bude krémová, vločky rozsekané.

Rozmixovanou směs sceďte přes jemné sítko nebo plátno. Vymačkejte všechnu tekutinu a přelijte do sklenice, ve které budete ovesné mléko skladovat v lednici. Kdo chce, může ještě ochutit sladidlem a znova směs promixovat.

DSC_5536

Ovesné mléko nemá žádnou velice výraznou chuť. Když jej mírně osladíte, je velice dobré a taky je skvělé jako tekutá složka do smoothies. Ihned jsem první litr otestovala na dětech, Toničce a její kamarádce Viktorce.

Z uvedených surovin připravíte zhruba litr ovesného mléka.

DSC_5539

Knihu Lahodně s Ellou zakoupíte v prodejnách nebo eshopu Knihy Dobrovský.

A příště? Vyzkoušíme ořechové máslo, které jsem si okamžitě zamilovala nejen já, ale celá naše rodina.

Dobrou chuť přeje Elly.