fbpx
Testování

Kočky, miminko, zahrada. Jak udržet čistý domov?

Miluju bydlení v domě se zahradou. Přiznám se, že si nedokážu představit bydlení v bytě. Ráno otevřu okno na terasu, vpustím do domu všechny tři naše kočky a čerstvý vzduch. Žofie se naučila bravurně přelézat práh u francouzského okna a tak si svobodně lozí dovnitř a ven. I my pobíháme z kuchyně a jídelny na terasu, občas naboso, občas si nazujeme boty, které máme na terase a zapomeneme si je uvnitř vyzout.

Podle toho taky vypadá naše krásná, před pár měsíci nově položená podlaha. Věčně je na ní nepořádek od koček, Žofinky, špinavých nohou. A protože Žof ještě nechodí, ale zato intenzivně leze po čtyřech, snažím se udržovat podlahu co nejvíce v čistotě.

Je to otrava, přiznávám. Mám jiné oblíbené činnosti než je uklízení. Proto jsem ráda, když narazím na pomocníky, kteří mi úklid usnadní. V první řadě jsou to starší dvě děti, můj pan Božský taky přiloží ruku k dílu, když je zrovna doma. Ale rozhodně miluju techniku, která mi uklízení usnadní.

O aku stěrce Kärcher na skleněné plochy jsem vám psala tady. Bez mučení přiznávám, že bez ní bych okna už neumyla. Další pomocník značky Kärcher, který mě okouzlil, je vysavač VC 5. Máme doma centrální vysavač a mám pocit, že po mnoha letech už nemá takový tah jako dříve a proto jsem se do výkonného VC 5 od Kärcher zamilovala.

S velkou chutí jsem se proto pustila do testování parního čističe Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix . Moje maminka má parní čistič už několik let. Byla jsem vždycky nadšená tím, co všechno zvládne vyčistit. Ale cena okolo 50 tisíc korun mě spolehlivě odradila. Tenhle šikovný malý pomocník od Kärcher stojí 3990 Kč a zvládne úplně to stejné, co maminčin pomocník.

Nevěřila bych tomu, kdybych sama nevyzkoušela.

Výhody na první pohled

Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix je malý, lehký a skladný. Když ho nepoužíváte, zajeďte s ním někam do kouta. Na těle parního čističe jsou praktické úchyty, na kterých můžete skladovat buď dlouhé trubky na stírání nebo drobné příslušenství. Hadici pak namotáte přímo na tělo čističe. Kdo chce, může skladovat příslušenství v přiloženém vaku.

V základní sadě najdete všechno co potřebujete na běžný úklid domácnosti. Sadu na čištění podlah, s dostatečně dlouhou trubkou, praktickou utěrku, kterou k podlahové hubici přichytíte suchými zipy. Určitě se vám bude hodit i ruční hubice a kulatý kartáč.

Kdyby vám toto příslušenství nestačilo, můžete dokoupit hubici pro péči o textil, která vaše oblečení vyhladí a zbaví případných pachů, prádlo pěkně osvěží.

Kdo ještě nemá aku stěrku Kärcher, doporučuji dokoupit okenní hubici. Ale mám tak dobrou zkušenost s aku stěrkou Kärcher, že doporučuji pořídit si ji i k vám domů.

Vytřenou podlahu v celém spodním patře jsem měla raz dva. Na jeden, dva pohyby jsem se zbavila i zaschlých skvrn v oblasti kuchyňské linky nebo pod jídelním stolem.

Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix taky hezky vypadá. Líbí se mi praktická rukojeť, díky které jde čistič pohodlně přenášet. Na rukojeti najdete také světelnou LED signalizaci. Když svítí zeleně, můžete pracovat. Čistič je nahřátý a je v něm dostatek vody. Červená znamená stop, musíte počkat. Na jeden litr vody, který se vejde do nádržky, uklidíte až 75 m2 plochy.

Výhoda pro mě? Čistič se ovládá tak lehce a snadno, že můžu mýt podlahu s Žof na rukou. Dokud ji tedy udržím 🙂

Jsem ráda, že jsem vás mohla seznámit s praktickým pomocníkem do domácnosti. Protože těch není nikdy dost a všechno, co vám usnadní péči o domov, vám získá čas na rodinu a na sebe.

A já už teď balím Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix a přesouvám se do koupelny. Žof je na procházce s tatínkem a sprchový kout mě potřebuje 🙂

Elly

 

Testování probíhá ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz

Více na KARCHER.CZ