fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Testování vysavače Kärcher VC 5 a rekonstrukce předsíně

Vedlejší efekt těhotenství je u mě aktuálně silná potřeba mít to doma co nejkrásnější. Je to trochu postavené na hlavu, protože nějaké dva měsíce před porodem jsem unavená z každého pohybu a nejraději bych jen ležela a četla si 🙂 No nic. Tak neležím, v sedě a pololeže zbavuji záhony plevele a rekonstruujeme předsíň, natíráme nábytek pro miminko a v kuchyni barvami Annie Sloan a takové srandy.

Rekonstrukci předsíně plánujeme už delší dobu. Úplně původní barva zdí po nastěhování byla zelenožlutá, zdi jsem měla ozdobené břečťanem z ubrousku, protože tehdy frčela decoupage a ručně malovanými ornamenty jako v antickém Řecku. No…kýč jak bič 🙂

Někdy před deseti lety jsem celou předsíň přemalovala výraznou fialovou a ozdobila kytičkami levandule. Líbilo se mi to chvíli a po zbytek let jsem byla jen líná s předsíní něco dělat. Až teď! Impulsem pro mě bylo objevení betonové stěrky od české firmy KABE Farben. Zamilovala jsem se do představy, že ji budu mít v předsíni a začala konat.

Testování vysavače Kärcher VC 5 přišlo z redakce magazínu Žena-in.cz v ten správný čas. Doma mám centrální vysavač a přijde mi praktické mít po ruce ještě jeden příruční, protože se mi často nechce přetahovat hadici centrálního vysavače nahoru a dolů. S Kärcher VC 5 jsem tedy po dobu testování nechala centrál nahoře a dole při ruce si nechala právě tuhle žlutou novinku.

Výrobky značky Kärcher mám moc ráda a vždycky jsem s nimi spokojená. Už nějakou dobu používám okenní vysavač Kärcher a mytí oken bez něj už si nedovedu představit. Vysokotlaký čistič Kärcher jsme si koupili s mými rodiči napůl, protože ten se přeci jen nepoužívá tak často. Také už nám slouží několik let. Proto jsem byla zvědavá na vysavač Kärcher VC 5.

Jaké jsou jeho výhody? Je velice skladný. Jedním tlačítkem ho zmenšíte a zvětšíte. Když je na své nejmenší velikosti, můžete ho kdekoliv odstavit do kouta. Má dlouhou, teleskopickou sací trubku, takže se přizpůsobí jak vysávajícím dětem, tak mému vysokému manželovi. S vysavačem se velice dobře pohybuje po prostoru, dostala jsem se s ním i do menších prostor a úzkých koutů.

Perfektně se mi s ním pracovalo na schodech. Co jsem ale ocenila nejvíce, tak je jeho výkon. Můžete ho zesilovat a zeslabovat podle potřeby. Ten nejsilnější je fakt síla, skoro ho neodlepíte od podlahy.

Ve vysavači nenajdete žádné sáčky na odpad. Čistí je jednoduše vyjmutím středové části a vyklepáním filtru. Nic složitého, nic zdlouhavého.

V předsíni jsme s ním vysáli i zdi před malováním, sací trubicí vysáli různé pavučinky a drobné nečistoty. A potom průběžně vysávali podlahu. Osvědčil se mi na vyčištění vstupních schodů, které máme potaženy kamenným kobercem.

Vysála jsem si perfektně auto, tady se mi také velice hodil silný výkon a malý rozměr, se kterým se v autě velice dobře manipulovalo. Poradil si perfektně i s našimi chlupatými kočkami a nepořádkem, který se pořád nosí ze zahrady a z terasy. Kamínky, tráva, listí…

Vysavač Kärcher u nás uspěl na jedničku a jen s těžkým srdcem jsem ho posílala dál na testování další blogerce. Vy si ho můžete pořídit TADY. A já o jeho pořízení vážně uvažuji taky. Jen asi sáhnu po verzi „cordless“, tedy na baterii, bez přívodní šňůry. Ta mi totiž přijde ještě praktičtější.

Máte doma výrobky Kärcher? Jaké? Jak jste s nimi spokojení?

Testování probíhalo ve spolupráci s redakcí magazínu Žena-in.cz.

Jak probíhalo testování v redakci najdete ZDE.