fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

Dýně, lanýže i relaxace: ochutnejte podzim ve Spa hotelu Lanterna

Spa hotel Lanterna

Velké Karlovice jsme si zamilovali. Víte proč?

Sama jsem ve Velkých Karlovicích byla poprvé na střední škole na lyžařském výcviku. Z té doby mi neutkvělo nic moc zvláštního a na Karlovice jsem na dlouhou dobu zapomněla. Až po letech jsem se dostala zpátky, díky Karlovskému gastrofestivalu v roce 2011. Díky němu jsem objevila zážitkovou gastronomii v restauraci Vyhlídka, kterou najdete ve Spa hotelu Lanterna.

A od té doby sem jezdím ráda kdykoliv to je možné…

Spadané listí šustící pod nohama, chladivý vzduch tak čistý, že se vám z něj až zatočí hlava, horký bylinkový čaj na zahřátí po procházce ve dvou, uvolňující masáž a speciality vyhlášeného šéfkuchaře přímo se rozplývající na jazyku… Přesně tak může vypadat váš podzim, pokud si ho dopřejete ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích.

Lanterna L-Spa terasa

Právě tento půvabný kout Beskyd v poslední době objevují nejen milovníci kvalitní relaxace, ale také vynikající gastronomie v podání šéfkuchaře Pavla Václavíka a jeho týmu. Hotelová restaurace Vyhlídka si získává vysoké renomé díky svěží, moderní valašské kuchyni využívající místní recepty i produkty. A v nejbližších týdnech se tu můžete těšit i na několik speciálních gurmánských zážitků.

Kouzlení z dýně

Ještě do konce října stihnete ochutnat originální degustační menu Kouzlení z dýně připravené z dýní od místního zemědělce. Ubytovaní hosté mají možnost objednat si toto vynikající menu o čtyřech chodech objednat za poloviční cenu. Dýňové menu jsme za vás už ochutnali a můžu jen doporučit! Především domácí nudle s dýňovou pěnou a kachními prsíčky, u nás zabodovaly nejvíce.

dyne

V listopadu dýni vystřídá neméně lákavé Zvěřinové menu a od 11. listopadu přibude také nabídka Svatomartinských vín a Svatomartinské husy.

Pokud vyhledáváte skutečně nevšední zážitky, nenechejte si ujít 19. listopadu Noc bílých lanýžů. Kuchaři se vypraví na tradiční trhy přímo do „lanýžové oblasti“ Piemont a z přivezených surovin připraví čtyřchodové menu představující také další pochutiny tohoto italského regionu. Snoubená vína představí sklepmistr tamního vinařství Marcesi di Gresy. K menu je ubytování na jednu noc zdarma, takže na druhý den můžete vyrazit třeba na procházku nádherně zbarvenou valašskou přírodou nebo za relaxací.

Bali masáž 1

Ta je zde skutečnou třešinkou na dortu a ideálně korunuje zážitky z dobrého jídla. Relaxovat můžete v komorním hotelovém spa s bohatou nabídkou masáží a tělových ošetření (a vyzkoušet při tom třeba novinku  Podzimní pohlazení – kokosové ošetření pokožky těla i obličeje). A nebo se můžete vypravit do blízkého Wellness Horal s trojicí termálních bazénů a bohatou nabídkou exotických masáží a stále populárnějších saunových rituálů. Ubytovaní hosté mají vstup do obou center zdarma včetně možnosti dopravy do Horalu, otevřeno je denně až do 22 hodin.

bazény Wellness Horal

Pokud už jste myšlenkami v prosinci a plánujete se na chvíli zastavit v předvánočním shonu, přijeďte na Předvánoční degustační večer s etiketou stolování. Ochutnáte nejrůznější pokrmy, které tradičně patří na vánoční stůl v různých zemích Evropy.

A když se vám nebude chtít domů, klidně můžete zůstat i přes Vánoce. Přenechejte přípravu štědrovečerní večeře týmu kuchařů a místo úklidu si užívejte zasloužený odpočinek a společné chvíle se svými blízkými uprostřed zasněžených Beskyd.

Restaurace Vyhlídka

Speciální tip pro páry: balíček Romantické hýčkání s masáží, obličejovým ošetřením, degustací v restauraci Vyhlídka a snídaní do postele, ideální také jako svatební nebo vánoční dárek.