fbpx
NEVAŘÍME :-),  Život s dětmi

Kdo si hraje, nezlobí. Přinese vám Ježíšek stolní hru?

V našem domě máme na schodišti malý prostor, na kterém je pozůstatek kanceláře (kopírka a stůl), kočičí záchůdky a velká komoda se třemi šuplíky. A ta je plná, opravdu nacvakaná, stolními hrami. Hry jsou naše rodinná vášeň už od toho, co byly děti malé. Začínali jsme na jednoduchých hrách pro mrňata. Milujeme (a to fakt dodnes) hru Z pohádky do pohádky. Máme doma starou verzi, ještě z dob mého dětství. Nová je však stejně pěkná a má naprosto stejná pravidla. Je vhodná pro děti od 5 let.
Další hra, kterou mám doma z dob mého dětství, jsou legendární Dostihy a sázky. Opět nestárnoucí klasika, která baví už mnoho let. Nová verze je modernější, ale princip hry zůstává stejný. Touhle hrou pod stromečkem určitě nic nezkazíte. Je určená pro hráče od 10 let, ale s trpělivostí dospělých ji zvládnou i děti osmileté.
Vloni nám Ježíšek přinesl dvě úžasné hry od ALBI. Co mě na nich mimojiné baví, tak je materiál. Obě jsou ze dřeva a už samotné zpracování je velice kvalitní. A co teprv, když se pustíte do hraní. Naše dvě děti, 12 a 15 let, byly z her už od začátku nadšené.
První hra, Quoridor, je hra plná překážek. Jaký je váš úkol? Přejít z jedné strany hrací plochy na druhou a přitom to samé znemožnit svým spoluhráčům. Zní to jako snadný úkol? Opravdu není. Hra, při které musíme přemýšlet až se nám kouří z hlavy a jde více mužské části naší rodiny. Přiznávám bez mučení.
https://www.youtube.com/watch?v=tXUkKjJrRGE
Quixo, druhá z našich nových her, jsou takové dřevěné piškvorky. Opět vám pěkně zavaří mozkové závity. A opět tady vítězí naši muži 😀 Nevím, jak to dělají. Každopádně hrát se dá od 8 let, stejně jako předchozí hra.
Hra, kterou milujeme od prvního okamžiku, je BANG! Už máme všechna možná rozšíření, které jsou vydána. Obrovskou výhodou je velikost této hry. Jsou to karty, které sebou sbalíte na každou dovolenou, na každý výlet. Tuto hru může hrát větší počet hráčů od 10 let. Najděte si na ni klid, protože hlavně v případě, že máte několik rozšíření, tak už musíte dobře znát jak hra funguje. Je to velká sranda, ale také napětí.
Pokud se chceme opravdu od srdce zasmát, vytáhneme Dobble. Tuhle hru jsme vyhráli a doporučuji ji pod stromeček úplně všem. Je určená pro děti od 6 let, ale opět se nebojte přibrat i čtyřleté. Jen zvolte pomalejší tempo. U Dobble jde totiž o rychlost a postřeh. Hlavně když jsme ji hráli zpočátku, tak jsme se úplně dusili smíchy 🙂 Perfektní také na cesty, na dovolenou. Je skladná, v praktické plechové krabičce. Dokonce existuje několik obrázkových variant. My máme tu základní.
Poslední naše srdcovka (a to nejdu hrabat do šuplíků, protože by mě napadla další hra) jsou Osadníci z Katanu. Opět máme už téměř všechna rozšíření. Pod stromečkem máme každý rok další. Když si k téhle hře zasedneme, tak si na oběd musíme objednat pizzu, protože nikdo nestíhá vařit. S rozšířeními je to hra na mnoho hodin, která prostě neskutečně baví. Opět dospělé i děti. Hrát ji můžete od desíti let. Ale za mě zase klidně o dva roky dříve.

A co letos, Ježíšku?

Letos musíme vybírat dárky také pro mini Žof. Dobře, já vím, je fakt mini a z Vánoc ji budou nejvíce bavit světýlka všude doma. Ale stejně pro ni chci dárky. Nějaké praktické a nějaké hračky. Jednou z nich je pěnový puzzle koberec. Ten se hodí nejen do dětského pokoje a já ho plánuji pro Žof do hracího koutku v obýváku. Líbí se mi přesně tenhle:
Hra, o které mluvíme už dlouho, je UBONGO. Možná je to už pár let. Jenže než nasbíráte všechny Osadníky a Bang!, tak to je mnoho Vánoc 🙂 Takže myslím, že letos je konečně ten správný čas.
Jaké hry máte rádi vy? Poradíte mi nějakou další, která by mohla bavit třináctiletou slečnu, šestnáctiletého kluka a dospělé? Chcete pro své děti nebo pro celou rodinu hravý dárek? Nebo puzzle? Ve spolupráci s eshopem Stavebnice4u.cz jsme pro vás připravili předvánoční dárek. Slevu 5% na objednávku vyšší než 999 Kč. Platnost slevového kupónu je do 31.1.2019. Jak ho uplatníte? Při dokončení objednávky zadejte kód:

BOHYNE2018

Článek vznikl ve spolupráci s eshopem Stavebnice4u.cz , na kterém najdete hry, puzzle, hračky, modely, autodráhy a jiné nutné potřeby pro děti.