fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Překrásný podzim v beskydském Hotelu Bauer

Přemýšlíte, kam vyrazit s rodinou po naší republice? Hledáte hotel, který bude „family friendly“ a budou v něm připraveni na rodiny s dětmi. Já jsem se z jednoho takového před pár dny vrátila. Strávili jsme s rodinou podzimní prázdniny v Beskydech, konkrétně na Bílé. A byl to náš první větší výjezd s naší malou, dvouměsíční Žof.
Na spaní jsme Žofince vzali z domu hnízdečko
Do Hotelu Bauer jsme vyrazili s početnou skupinou asi třiceti dospělých a dětí. Jeli jsme na oblíbenou každoroční akci „Zavírání hor“, kterou pořádají naše dvě oblíbené paní učitelky ze školy. Vyberou vždycky nějaký super hotel s dobrým zázemím (ideální i wellness), k tomu krásný výlet, večerní program, vystoupení a také až do noci hraje kapela Všechomor, složená ze současných a bývalých pracovníků naší školy. Už se k nim před časem přidala i naše Tony. Letošní volba hotelu v Beskydech se jim opravdu povedla.
Krásné, čisté, upravené a prostorné pokoje
Hotel Bauer leží v centru lyžařského střediska SKI Bílá. Vyžití zde najdete nejen v zimě, ale po celý rok. Překrásná historická budova hotelu pochází z roku 1911. To vznikla první část hotelu, ta s věžičkou. Druhá byla dostavěna v roce 1930. A i když uvnitř najdete moderně vybavené pokoje, historický ráz se podařilo této budově zachovat. Už od začátku jsme poznali, že jde o hotel, který je připravený pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí bylo, že nám na recepci během chvilky, zařídili na pokoj dětskou postýlku. Žof jsme do ní vložili hnízdečko, aby se cítila jako doma a spala tady naprosto úžasně. Ani doma neusíná tak rychle a nespí tak klidně jako tady.
Žof a její nejoblíbenější králík Happy Horse
Kromě toho nás na recepci potěšili tím, že nabízejí pro miminka plavací plínky, když je někdo, jako my, zapomene doma 🙂
Náš Joolz zaparkovaný na recepci Hotelu Bauer
V hotelu není výtah, ale když přijedete s kočárkem, není problém si ho nechat na recepci. I to jsme ocenili. Vyjížděli jsme s ním tak v pohodě na vycházky, ale také na jídlo do restaurace, kde pro jeho projíždění byl dostatek prostoru.
Prostorná a světlá hotelová restaurace
Večeři nám servírovali v Horské jizbě, překrásné a stylové části hotelu. V hlavní hotelové restauraci jsme měli snídaně. Obě dvě jsou opravdu krásně zařízeny. V hotelové restauraci je příjemný malý dětský koutek, kde se děti zabaví, než se rodiče  nasnídají.
Malý dětský koutek v hotelové restauraci
Příjemné a stylové prostředí Horské jizby
Samozřejmostí je velké množství dětských židliček.
Rodiče s dětmi ocení dětský koutek a snídani v klidu
Asi bych to nebyla já, kdybych se snad nejvíce netěšila na jídlo 🙂 Na stránkách hotelu se chlubí skvělou gastronomií a nabídka jídel vypadala naprosto úžasně. V ceně pobytu jsme měli polopenzi. Snídaně byly velice bohaté. Výborné pečivo, vajíčka, velký výběr uzenin a sýrů, jogurty, čerstvá zelenina, káva. Prostě všechno, na co byste měli na snídani chuť.
Svíčkovou tady umí!
Na večeři jsme měli jednou super řízek s bramborovou kaší a skvělou roládu s rýží. Na oběd před odjezdem jsme si pochutnali na výborné svíčkové. Po večeři malý zákusek. Mňam.
Roláda k večeři
Opravdový požitek však byl oběd, který jsme si objednali z menu restaurace. Vybrali jsme si jídla, která nás lákala nejvíce, i když výběr byl dost těžký. Protože lákavých jídel tady najdete více než dost.
Vepřová líčka na šípkové omáčce s domácími špenátovými noky
Jehněčí kolínko na krémovém listovém špenátě s bramborovými špalíčky
Obě dvě jídla byla naprosto skvěle dochucená. Maso bylo měkké a jemné, hlavně jehněčí kolínko fakt nemělo chybu. Už máme naplánováno, že si sem uděláme výlet jen tak na oběd. Protože místní kuchyně za to určitě stojí. Příjemně mě překvapilo, že za hotelem má kuchyně vlastní zahrádku a skleník, kde si pěstují třeba saláty nebo bylinky. Takové nadšení pro vaření jde na talíři prostě hned poznat.
Sladká tečka na závěr skvělého pobytu
Kromě výborného jídla mají v restauraci také pestrou nabídku méně tradičních piv. Za ochutnání určitě stojí Nachmelená opice 🙂
Nachmelená opice
Další, co doporučuji ochutnat, je skvělá káva. Hlavně capuccino. Tak krémové jsem nikde dlouho neochutnala.
Kuličkový bazén nikdy nezklame. Hlavně když je u něj skluzavka.
Po celou dobu pobytu na hotelu jsme ocenili možnost využívat, jako hoteloví hosté zdarma, skvěle vybavenou dětskou hernu. Ta otevírá mimo sezonu každý den ve 13.00 a vaše děti se tady vyřádí, ať jsou větší či menší. Je tady zábava pro všechny.
V celé herně jsou kvalitní hračky, třeba dřevěná vláčkodráha, autíčka, plastový domeček nebo maxi kostky.
Děti tady můžou malovat, kreslit, modelovat, hrát si s Legem nebo v perfektní jeskyni.
Perfektní skrýš – jeskyně
Nebo snad dávají vaše děti přednost pohybu?
Holky zaujala horolezecká stěna
Vláčky milují menší i větší děti
A holky si vymalovaly loutky, které si potom nalepily na špejle
V dětské herně je vždycky přítomný instruktor. V letním období je herna otevřena už od 9.00 a probíhají zde různé dílničky, animační programy a hry. S dětmi se tady fakt vyřádíte.
V herně je pro děti i toaleta a umyvadlo
Jedna z věcí, na kterou se vždycky těšíme, je wellness. Tentokrát poprvé s Žof (další poprvé), takže jsme trochu přemýšleli, jak to zvládneme. Ale opět, díky hotelovému vybavení, skvěle. V šatnách totiž najdete přebalovací pult, kam jsem si Žof odložila, pohlídala ji Tonička a já jsem se mezitím převlekla do plavek. Pak jsme se vystřídaly a stejně jsme to udělaly při cestě z wellness.
My tři holky ve vířivce
Nakoukli jsme na chvíli i do prostorného saunového světa, i když jen mimo sauny. Ne že bych věděla od kdy se smí děti saunovat, ale tuším, že dvouměsíční miminka ne 🙂
Ve wellness je všude opravdu teplo, takže jsme tady vydrželi celkem dlouho
Saunový svět si nakonec užila jen naše Tony, která ho chtěla vyzkoušet. Najdete v něm římské lázně, finskou saunu, bylinkovou saunu, prostornou odpočívárnu a venkovní ochlazovací terasu.
Co se mi moc líbilo, tak bylo večerní osvětlení bazénu
Holky v sauně
Sklenka prosecca ve wellness? To musí být 🙂
Já jsem se zase rozjela 🙂 Jenže když jsem z něčeho nadšená, tak se nemůžu zastavit. Už víte, že v Hotelu Bauer mají krásné pokoje, všechno co potřebujete pro děti, vybavenou hernu a skvělý wellness pro celou rodinu. V dalším článku nabídnu podrobné tipy na venkovní aktivity. Velký dětský park, který je hned vedle hotelu a také výlety do okolí. Protože ty se mi sem už nevejdou. Zatím pár tipů ve zkratce.
S úžasnou Žof 

Tipy na výlety v okolí Hotelu Bauer

Na Bílé – zábavný park pro děti Poměrně velký venkovní park plný zábavy, se nachází hned v sousedství hotelu. Najdete v něm zábavu pro větší i menší děti. V zimě se tento prostor mění ve výukovou školičku lyžování.
Bílanská promenáda Pohodlný chodník podél řeky je krásnou procházkou. Zastávky můžete dělat u dětských hřišť, kde se děti pěkně vyřádí. Procházky z Bumbálky Zajeďte autem na 12 minut vzdálené parkoviště Bumbálka. Odtud můžete vyrazit na několik krásných procházek. My jsme vyzkoušeli dvě a obě dvě jsou sjízdné s kočárkem. Jedna je na Masarykovu chatu a ta druhá na rozhlednu Čartak a hotel Súkenická. Obě dvě procházky jsou nenáročné, vedou krásným lesem a na konci obou si můžete dát dobrý oběd.
Lysá hora Výlet, trochu náročnější a trochu vzdálenější. Ale určitě stojí zato. Můj zamilovaný výšlap, který vždycky startujeme od hotelu Rajská bouda, kolem Veličků. Tuhle trasu s kočárkem nezkoušejte. S kočárkem vyrazte z Papežova, po asfaltce. Krásný pobyt v Beskydech přeje Elly. Článek vznikl ve spolupráci s Hotelem Bauer a portálem Slevomat.