Testování

Kaše pro celou rodinu od Dr.Oetker. Nejen na snídaně!

Naše rodina je kašová. Od nejmenšího do největšího člena. Kaše snídáme především přes týden, kdy děti vstávají brzy do školy a kaše je zasytí, je rychle připravená a celkem rychle snědená. Ono se celkem dobře mluví o tom, jak je důležité si každé jídlo sníst v klidu a vychutnat a vyhrát si s přípravou, ale co si budeme povídat. Přes týden, když Pepíno vstává do školy v 5,30 a v 6,10 už jde na autobus, není čas na žádné velké přípravy a klidné snídaně. To je rád, že všechno stihne.

Přes víkend si vaříme kaše sami, přes týden však využíváme kaše instantní. Které nám velice usnadňují a urychlují celé raní kolečko. Tedy, ne že bych se ho účastnila. S dětmi vstává do školy manžel. Já dospávám noci s Žof 🙂

I z toho důvodu hlasuji všemi deseti pro instantní kaše od Dr. Oetker. Máme jich doma zásobu a já vám dnes chci představit čtyři z nich.

Všechny připravíte stejným způsobem. Nasypete do misky a  zalijete 150 ml horké vody. Promícháte a necháte odstát. Bude to trvat okolo 5 až 10 minut, podle druhu kaše. U nás to probíhá tak, že manžel nachystá kaše, zalije je a chystá svačiny, vaří čaj (a sjíždí internet 😀 ). Mezitím děti (pospící) sejdou dolů a do kaše si dají ovoce nebo nic. Podle toho jak mají chuť, jak moc jsou probraní a co je doma nakoupeno.

Výhoda snadné přípravy je i ta, že když zaspíme a děti vstávají samy, připraví si kaši bez problémů bez naší pomoci. Navíc jsem fakt ráda, že mají po ránu do břicha něco teplého a výživného.

Teď už k jednotlivým kaším…

Začnu tou, kterou jsem si oblíbila já. A kterou si oblíbila i naše mini slečna Žof. Je to rýžová kaše natural, s chia semínky. Její benefity najdete hned na obalu. Je bez lepku a bez přidaného cukru. Ráda do ní přidám čerstvé maliny, nakrájený banán nebo ji zalívám domácím ovocným džemem.

Ovesná kaše s vanilkovou příchutí obsahuje 70% celozrnných vloček. Nádherně voní a skvěle chutná. Je to další můj favorit, protože mám moc ráda celozrnné vločky.

Rýžová kaše meruňková je oblíbená naší Tony. Je bezlepková, výborně chutná a krásně voní. Tony si do ní s chutí přidává kompotované meruňky, které máme od naší kamarádky Irenky.

Poslední kaše, kterou máme v zásobě, je ovesná kaše s banánem a chia semínky. Opět z celorznných vloček. Navíc taky bez laktozy. I když je banánová, tak mám ráda, když si do ní nakrájím ještě banán navíc. Výborně chutná taky s čerstvými jahodami, ale to si musím počkat na léto. Nebo použít lyofilizované jahody. Ty máme taky moc rádi.

Pohodová rána přeje Elly.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz a kašemi Dr.Oetker.

Jak testovala kaše naše redakce? Přečtěte si TADY.