fbpx
Testování

Kaše pro celou rodinu od Dr.Oetker. Nejen na snídaně!

Naše rodina je kašová. Od nejmenšího do největšího člena. Kaše snídáme především přes týden, kdy děti vstávají brzy do školy a kaše je zasytí, je rychle připravená a celkem rychle snědená. Ono se celkem dobře mluví o tom, jak je důležité si každé jídlo sníst v klidu a vychutnat a vyhrát si s přípravou, ale co si budeme povídat. Přes týden, když Pepíno vstává do školy v 5,30 a v 6,10 už jde na autobus, není čas na žádné velké přípravy a klidné snídaně. To je rád, že všechno stihne.

Přes víkend si vaříme kaše sami, přes týden však využíváme kaše instantní. Které nám velice usnadňují a urychlují celé raní kolečko. Tedy, ne že bych se ho účastnila. S dětmi vstává do školy manžel. Já dospávám noci s Žof 🙂

I z toho důvodu hlasuji všemi deseti pro instantní kaše od Dr. Oetker. Máme jich doma zásobu a já vám dnes chci představit čtyři z nich.

Všechny připravíte stejným způsobem. Nasypete do misky a  zalijete 150 ml horké vody. Promícháte a necháte odstát. Bude to trvat okolo 5 až 10 minut, podle druhu kaše. U nás to probíhá tak, že manžel nachystá kaše, zalije je a chystá svačiny, vaří čaj (a sjíždí internet 😀 ). Mezitím děti (pospící) sejdou dolů a do kaše si dají ovoce nebo nic. Podle toho jak mají chuť, jak moc jsou probraní a co je doma nakoupeno.

Výhoda snadné přípravy je i ta, že když zaspíme a děti vstávají samy, připraví si kaši bez problémů bez naší pomoci. Navíc jsem fakt ráda, že mají po ránu do břicha něco teplého a výživného.

Teď už k jednotlivým kaším…

Začnu tou, kterou jsem si oblíbila já. A kterou si oblíbila i naše mini slečna Žof. Je to rýžová kaše natural, s chia semínky. Její benefity najdete hned na obalu. Je bez lepku a bez přidaného cukru. Ráda do ní přidám čerstvé maliny, nakrájený banán nebo ji zalívám domácím ovocným džemem.

Ovesná kaše s vanilkovou příchutí obsahuje 70% celozrnných vloček. Nádherně voní a skvěle chutná. Je to další můj favorit, protože mám moc ráda celozrnné vločky.

Rýžová kaše meruňková je oblíbená naší Tony. Je bezlepková, výborně chutná a krásně voní. Tony si do ní s chutí přidává kompotované meruňky, které máme od naší kamarádky Irenky.

Poslední kaše, kterou máme v zásobě, je ovesná kaše s banánem a chia semínky. Opět z celorznných vloček. Navíc taky bez laktozy. I když je banánová, tak mám ráda, když si do ní nakrájím ještě banán navíc. Výborně chutná taky s čerstvými jahodami, ale to si musím počkat na léto. Nebo použít lyofilizované jahody. Ty máme taky moc rádi.

Pohodová rána přeje Elly.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz a kašemi Dr.Oetker.

Jak testovala kaše naše redakce? Přečtěte si TADY.