fbpx
Testování

Testovali jsme bezlepkové výrobky TESCO Free From

Dlouhé roky jsem pekla a vařila partnerovi, který musel dodržovat bezlepkovou dietu. Bylo to zhruba okolo roku 2000 a sehnat kvalitní bezlepkové výrobky, byl někdy nadlidský výkon. Pamatuji si, že pro mouku jsme jezdili do 100 kilometrů vzdáleného Brna. Tady byla super prodejna, kde jsme nakoupili i spoustu jiných bezlepkových výrobků. Kamarádka Anička mi z Kanady vozila xantanovou a guarovou gumu, které jsem přidávala do pečiva, aby chutnalo lépe. Bylo to celkem dobrodružné 🙂

Dnes už je výběr všech možných potravin pro celiaky mnohem širší. A líbí se mi, že bezlepkové potraviny seženete i v běžných supermarketech. Například TESCO má svou vlastní řadu Free From. Najdete v ní nejen výrobky bez lepku, ale také bez laktózy. Já jsem se v dnešním testování zaměřila na bezlepkovou nabídku.

Snídaně je základ každého dne. U nás doma se snídá v klidu a pomalu, pokud to dovoluje čas. O víkendech si rádi snídani vychutnáme, přes týden nám její přípravu usnadňuje müsli a instantní kaše. Proto se mi líbí, že TESCO Free From pamatuje na celiaky a nabízí několik druhů müsli, kaší i různých jiných cereálií, které mají v oblibě hlavně děti.

Vyzkoušela jsem ovesnou kaši, kterou miluji a také granolu s oříšky a hrozinkami. Obojí za mě super, hlavně granola. Tu mám v misce u počítače a mlsám ji jen tak. Bez mléka.

Na mlsání a křupání k televizi se vám budou hodit třeba tyčinky s oříšky nebo výborné chlebové minityčinky. Ty nám doma chutnaly všem a koupím si je, i když nemám doma celiaka.

Moc se mi líbí, že jsou v krabičce rozděleny do dvou sáčků, tak je můžete dětem zabalit třeba na výlet.

Byla jsem moc zvědavá také na pečící směsi. Těch nabízí TESCO Free From celou řadu. Směsi na přípravu různých chlebů, na bábovku, na koláče. Pečení z bezlepkových směsí bývá problém, protože lepek v mouce prostě chybí. Proto jsem vyzkoušela celozrnný chléb, jeho povrch jsem ještě posypala slunečnicovými semínky a těšila se na výsledek.

Velice příjemné překvapení! Chléb můžete péct jak v troubě, tak v domácí pekárně a je výborný! Děti dokonce nepoznaly, že je bezlepkový, tedy jiný než ten, na který jsme zvyklí.

Jako poslední jsem vyzkoušela bezlepkové těstoviny.

Tady jsem se chuti docela bála. Ještě si živě pamatuji na bezlepkové těstoviny před dvaceti lety. Hrůza. Bílé, při vaření se rozpadly a totálně rozměkly. Moje obavy se rozplynuly hned při prvním soustu. Tyhle těstoviny nepoznáte od těch s lepkem. Jsou výborné!!!

Celkově bych testování TESCO Free From zhodnotila jako velice úspěšné a chutné. Všechny potraviny mě příjemně překvapily. Nejvíce ty, které bývaly v bezlepkové verzi problémové. Směs na pečení a těstoviny.

Máte-li doma celiaka, doporučuji vyrazit na nákupy do marketů TESCO.

Testování proběhlo ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz.

Elly