fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Vánoční dárek pro celou rodinu: Hra Gimme Five!

Naše rodina miluje společenské hry. Už jsem vám určitě někdy psala, že máme velkou komodu se třemi hlubokými šuplíky a ta je plná her. A to už jsou ty úplně dětské hry schované na půdu. Aktuálně hrajeme pořád dokola Bang! , protože tahle hra jde pěkně sbalit na cesty. Pokud nepoužíváme žádné rozšíření, tak je i celkem rychle zahraná. Další oblíbená hra je Uno a Dobble. Když máme čas, tak volba jasně padne na Osadníky z Katanu. U téhle hry ale sedíme i několik hodin. Všechny naše oblíbené hry najdete v hračkářství Pompo, v kamenných prodejnách i na eshopu.

Tím se dostávám k novince, která nás zaujala už v televizní reklamě. Proto jsem uvítala možnost tuhle hru vyzkoušet. Jmenuje se Gimme Five!

Hra je určena pro 2 až 10 hráčů, ve věku od 6 let. Hlavní hrdinkou v téhle hře je jezdící ruka. Nejdříve jsme se domluvili jestli budeme hrát lehčí nebo těžší verzi hry. Na výběr je totiž ze dvou balíčků. Tohle mi přijde super, protože někdy hrajete s prťaty, jindy s většími dětmi, takže jim hru přizpůsobíte.

Vybraný balíček otázek položíte mezi sebe na stůl (nebo na podlahu, kde jsme hráli my) a hra může začít. Ten, kdo je na řadě otočí první kartičku a přečte otázku nebo spíš úkol. Potom hned plácne po ruce, která se rozběhne po hrací ploše. Všichni přemýšlí a mají za úkol vymyslet 5 předmětů na téma, které bylo na kartičce.

Ten kdo má pocit, že ví a může správně odpovědět, zase plácne po ruce. Ruka se zastaví a začne odpočítávat 10 sekund, které máte na odpověď. Když odpovíte správně, získáváte kartičku. Když bylo plácnutí po ruce unáhlené a vám nějaké slovo chybí nebo se spletete, další kolo stojíte.

A tak pořád dokola. U hry je sranda, děti (hlavně ty menší) baví poletující ruka, naučí se přemýšlet, rozšíří si slovní zásobu. Opravdu doporučuji jako super dárek pod stromeček.

Prodejny Pompo máme s dětmi rádi snad odjakživa. Dříve jsem se úplně vyžívala v nakupování hraček právě tady, protože mají velký výběr. A jsem ráda, že teď se tam můžu s Žof zase vrátit. Když jsem procházela jejich eshop, tak jsem byla dost překvapená, že si nemusím nechat zboží poslat domů, ale zdarma na prodejnu, kde si ho pak jen vyzvednu.

Tuhle možnost mám moc ráda a hned jsem ji vyzkoušela pro nákup nových her na Vánoce 🙂 Navíc teď při nákupu nad 1799 Kč dostanete hodnotný dárek zdarma. Už teď je mi jasné, že když si půjdu hry vyzvednout, tak se ještě nechám zlákat na nějaký další nákup. Chci pro Žof ještě plyšovou kočičku.

Krásné Vánoce přeje Elly a Pompo.