fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

Máte už plány na léto? Nechejte se nalákat do rakouského Eckartsau.

Cestování po krásném a rozmanitém Rakousku mě moc baví. A tak vám sem ráda dám malý tip na výlet. Mezi Vídní a Bratislavou leží překrásný zámek Eckartsau, v dávných dobách sídlo Habsburků.

Víte co nalákalo mě? Kavárnička s domácími koláčky a produkty z lesa i lahodnou kávou. Pohodlně si můžete odpočinout v houpacích sítích nebo na lehátkách, které jsou zdarma pro návštěvníky umístěny v dostatečně vzdálenosti od sebe, v nádherném zámeckém parku s obrovskými starými duby a buky.

Copyright: Jolly Schwarz – https://www.facebook.com/JollySchwarzPhotography

V zámku si můžete prohlédnout i různé výstavy. Doporučujeme expozici o pohnuté minulosti majitelů zámku z rodu Habsburků, která je nyní tahákem.

Když se do Rakouska vydáte na kole (a že tenhle výlet fakt stojí zato), tak se na zámku Eckartsau můžete spolehnou na nový servis pro cyklisty a jejich kola. Využít můžete místa a boxy pro odložení zavazadel nebo možnost dobít si baterie v elektrokole. Kromě toho si můžete zkontrolovat stav bicyklu, změřit tlak v pneumatikách nebo jen jednoduše dofouknout vzduch. Nicméně na údržbu vašeho kola není určený žádný personál, a tak si musí každý cyklista poradit a pomoci sám.

Copyright: Jolly Schwarz – https://www.facebook.com/JollySchwarzPhotography

Otevírací doba zámecké kavárny a informačního místa:
Po-pá: 10:00 – 17:00
So, neděle a svátky: 10:00 – 18:00 hodiny

Zdroj a foto: www.SchlossEckartsau.at a https://www.schlosseckartsau.at/slovnikwww.kamkam.eu