fbpx
Recepty,  Snídaně

Avokádo! Dokonalé snídaně, které si zamilujete

Jsme snídaňová rodina. Nemůžu jinak, než být pyšná na to, že naši puberťáci, sedmnáctiletý Pepíno a třináctiletá Tony, snídají s námi. A rádi. Fakt. Tedy jen přes víkend. Protože přes týden vstávají brzy a snídají většinou kaši nebo lupínky s mlíkem (nejčastěji Emco nebo vanilkové polštářky z Lidlu). Rychlé snídaně, u kterých nemusí nikdo moc přemýšlet. Tedy ani děti, ani pan Božský, který s nimi vstává. Já ve všední dny ráno většinou spím. Jsem privilegovaná, protože mě Žof budí v noci. Juchu. To my sovy oceníme.

Určitě se někdo z vás bude divit, že s dětmi vstává pan Božský. Ano, už jsou velcí. A ano, čím dál častěji se stává, že pan Božský zaspí a oni se vypraví sami. Uvaří si čaj, nachystají snídani i svačinu. Umí to, jsme v klidu. Jenže ten den je prostě tak nějak hezčí pro děti i pro mého muže, který to pro ně dělá rád.

Ovšem o víkendech. To si většinou ty odbyté všední snídaně vynahradíme. Pryč jsou časy, kdy Pepíno spal do jedenácti. Jednou za čas se mu to podaří, ale většinou oba s Tony vstávají kolem deváté. A to většinou vychází akorát. Žof vstává mezi půl 8 a 8. Než se pomazlíme, než nám v posteli přečte nějaké knížky a my jí, než přebalíme plínku, vyčistíme si zuby, převlíkneme pyžamo…je devět 😀

A my na náš velký jídelní stůl vynosíme obsah lednice, pečivo, džusy, uvaříme čaj, kávu, meltu… A hodujeme. Jakože, někdy máme plány, které nám dlouhou snídani nedovolují. Ale když to jde, užíváme si start do víkendového dne.

Hezké snídaně si většinou děláme s panem Božským i přes týden. Dost často se v nich objevuje naše oblíbené avokádo. Téměř vždycky s vajíčkem. Protože se mají dost rádi.

Dnes vám dám tip na naši oblíbenou snídani. A pod článkem ještě další tipy…

Pro dva strávníky potřebujete

  • 2 vejce
  • 1 avokádo
  • Lučina nebo jiný čerstvý sýr
  • sůl
  • pepř
  • balzamikový krém Bzenecké octy
  • rajčata
  • oblíbený čerstvý chléb (my nejraději domácí kváskový)

Připravit ztracené neboli zastřené vejce není žádná věda. Stačí použít fintu, kterou jsem viděla v televizi a přiznám se, že už nevím u jakého kuchaře. Připravte si malou misku. Tu vyložte kusem potravinářské folie, pěkně ji přimáčkněte k misce. Vyklepněte do ní vejce a zavažte provázkem, aby bylo tak akorát utažené a nezůstal u něj vzduch. Važte pevně, ať vám vajíčko nevyteče.

Dejte vařit vodu a pytlík s vejcem do ní vložte. Maličko ztlumte var, ale ať voda pořád bublá. Vařte přesně 4 minuty. A hotovo 🙂

Mezitím, co se vaří vejce, máte tak akorát čas uříznout kus chleba a namazat ho sýrem. Avokádo rozpůlte, vyndejte pecku, oloupejte slupku a nakrájejte na plátky. Ty dejte na chléb se sýrem a nechejte místo pro vajíčko.

Celý snídaňový chléb dozdobte vejcem, osolte, opepřete. Doporučuji ještě přelít lehce balzamikovým krémem.

Další tipy na avokádové snídaně

Avokádo s míchanými vejci

DSC_0016.jpg (125 KB)

Avokádová snídaně v Ingenio hrnci

Dobrou chuť přeje Elly.