fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování

Velikonoce s Herou v Tančící kuchyni

het

Akce se čtenářkami magazínu Žena-in.cz jsou mé oblíbené. Setkání s virtuálními ženami, které rády vaří a pečou dopadne vždycky podobně. Probíráme všechny možné i nemožné recepty, zkušenosti v kuchyni a často se navzájem obohatíme nápady na nová jídla.

Naše předvelikonoční setkání probíhalo v Tančící kuchyni a partnerem byla Hera máslová příchuť. Chtěla jsem přinést nové nápady na velikonoční pečení a povedlo se. Letos prostě Velikonoce věnujeme bábovkám. Slaným, sladkým, malým, velkým…

Hera-27

Tyhle minibábovky jsou prostě geniální!!! Recept jsem vymýšlela pro Heru a teď je doma pečeme pořád dokola. Jsou univerzální, dají se zdobit mnoha různými způsoby. Recept na ně najdete TADY.

Hera-30

Takhle krásně se nám povedly na akci. Vidíte, jak je na ně Jitka pyšná?

Hera-34

Na čtenářských akcích je super, že se zapojí všichni. Často si říkám, že bych takové pomocnice potřebovala doma…

Hera-36

Velký úspěch měly mandlové sušenky. Další z receptů, které jsem musela zařadit na velikonoční seznam, protože u nás jsou nejoblíbenější.

Hera-48

Hera-51

Ozdobené minibábovičky jsou neodolatelné. Použily jsme na ně čokoládové polevy a cukrářské zdobení.

Hera-54

Hera-58

Radost pohledět. Na zdobení se vyřádily snad všechny čtenářky. A pak se taky všechny pěkně snědly. Díky použití Hery máslové do těsta jsou neskutečně křehké…

Hera-59

Upečené sušenky voněly po celé Tančící kuchyni.

Hera-67

Za spolupráci děkuji nejen čtenářkám, ale také blogerkám, které s naším magazínem spolupracují. Znáte Romanu z blogu Na skok v kuchyni?

Hera-69

Velká bábovka byla slaná. Nádivková bábovka. Znáte tu radost, když se vám podaří bábovku krásně vyklopit?

Hera-70

 

Hera-74

Ochutnávka všeho co jsme připravily.

Hera-77

 

Proč Velikonoce a bábovka?

„Každý rok se Velikonoce točí kolem tradičních pokrmů jako je jarní nádivka, jidáše, mazanec, beránek, jehněčí. A někdy je to už nuda. Proto jsem se inspirovala oblíbeným českým moučníkem – bábovkou. Existují stovky receptů na dobré bábovky, sladké i slané. Tak proč nezkusit upéct třeba nádivku ve tvaru bábovky. Tradiční jídlo v oblíbeném, také tradičním tvaru. Sladkou bábovku jsem zase ozdobila do tvaru velikonočního hnízda s barevnými vajíčky.“

Partnerem akce byla Hera máslová – tip pro velikonoční pečení

Pro sladké i slané pečení jsme využili rostlinný tuk Hera máslová. Hera máslová příchuť se hodí nejen na běžné pečení, ale díky zvýšenému obsahu tuku i na přípravu krémů, krémových dezertů a dortů. Krém z ní připravený je pevný a dobře tvárný. Více na www.pecenijeradost.cz – najdete zde spoustu receptů!

Podívejte se na naší fotogalerii a video, jak jsme si akci užili! Budeme rádi, když naše recepty budou inspirací pro váš sváteční stůl!

Recepty na další úžasné bábovky a další velikonoční pečení:

Další recepty najdete na www.pecenijeradost.cz