fbpx
Testování,  Život s dětmi

Ty nejlepší vánoční dárky pro větší i menší děti

Jednou, až bude to moje malý dítě trochu více velký, vám sem budu ty vánoční tipy dávat přesně tak, jak si každý rok maluju. Pěkně od listopadu, ať máte čas si je nakoupit, jako já. Já už mám pár týdnů hotovo, vybráno, objednáno, zaplaceno. Teď mi ještě trochu něco málo chodí a ještě panicky pár věcí dokupuju a sháním, ale to je taky moje každoroční klasika. Pak se uklidním, proliskám se, že Vánoce nejsou o tuně dárků pod stromem. Ale spíš o tom stromu, rodině, vaječňáku, vanilkových rohlíčkách a hlavně ta pohoda!!!

Takže tady jsou, moje last minůte tipy. Ještě stíháte, žádná panika. Objednávejte ale rychle. Ať nemáte stresy a nestepujete 23. prosince před ZBoxem, jo?

Nevíte co si vybrat dřív! Bubliny, sliz? Laky na nehty?

Děti milují zábavu, legraci, blbnutí. Venku i vevnitř. Proto je u nás jednou z nejoblíbenějších hraček skoro od narození bublifuk. Rodičům dětí asi nemusím vysvětlovat, jak je těžké koupit dobrý bublifuk. Protože spoustu těch, co koupíte v obchodě za pár korun, se vám nakonec pěkně prodraží. Když mi jeden takový zničil asi před třemi lety Žofčiny zbrusu nové šaty, začala jsem pátrat. A našla Megabublinu. Bublifuk, který nedělá skvrny. Z Megabubliny se za těch pár let stala Megamánie a získali si mé sympatie ještě více.

Megamánie totiž nabízí kreativní a blbnoucí hračky pro holky i kluky. Kromě mnoha různých sad na dělání bublin nabízí i bublifuky na baterky, které u nás byly hitem letošního léta. Za dvě stovky nepřetržitá zábava na všechny teplé dny venku. Nestíhala jsem doplňovat bublifuk.

Mega velká sada na výrobu slizu. To je zábava na hodně dlouho.

Kromě toho na webu Megamánie najdete taky oblíbené slizy. Opět spousta variant, různých sad, barvy, třpytky, pěny, vůně. Prostě nekonečná zábava. Slizy frčely už když byla moje Tony malá a ta se těší, až Žof dostane slizy pod stromeček, že se vyblbnou spolu. A to má Tony 16! Takže zase zábava pro celou rodinu.

Malým parádnicím můžete objednat laky na nehty. Je toho hodně a všechno budeme po Vánocích s Žof a Tony zkoušet. Takže čekejte ještě jeden podrobnější článek.

A protože vás mám ráda a Megamánii taky, tak jsem se spolu domluvili a s kódem BOHYNE10 máte slevu na nákup 10%. Platí do 18.12. a na objednávky do tohoto data je také garance doručení do Vánoc.

Kdo si hraje nezlobí. Stolní hry všeho druhu jsou naše oblíbená rodinná zábava. Už jsem to tady určitě psala, ale máme jednu velkou šuplíkovou komodu a ta je plná her. Pro malé, větší i největší děti. Rozuměj dospělé. S dětmi hrajeme od malička, postupně jsme kupovali hry pro starší a starší. Teď máme s Žof z čeho vybírat a pořád nemáme dost a rádi objevujeme nové.

Krásná nabídka DummyBear. Gotta catch em all!

Na třetí narozeniny dostala Žofinka od Mastešů Bambilion her s podtitulem Šumava. Chvilku nám trvalo, než jsme hru začali prozkoumávat, ale pak to přišlo. Totální láska. Hráli jsme pořád. Hry v Bambilionu jsou nachystané za minutu a hra většinou netrvá ani moc dlouho. Dvacet kartiček, to je dvacet návodů na hry. Z kartičky hned poznáte kolik lidí může hrát a od kolika let je hra doporučená. Krabička je fakt malá, ale obsahuje všechno co potřebujete. A taková malá poznámka. U nás se téhle hře říká Kašperk. Proč? To poznáte až si ji koupíte 😉

Zde náš milý „Kašperk“ na pražském letišti před odletem na Sicílii

Kromě Bambilionu má česká značka DummyBear ještě další hry. Všechny v malém praktickém balení, což je jedna z věcí, proč je mám tak ráda. Za poslední rok jsme se naučili cestovat jen s batůžkem do letadla a přesto naši čtyřletou Žof potřebujeme na cestách občas zabavit. A tyhle hry máme rádi všichni. Takže spokojenost na všech stranách, bez toho, že vám zábava pro dítě zabere půl kufru.

Doporučuji objednat si rovnou celou sadu her v jednom balíčku. Dost ušetříte…

Dalším tipem na Vánoce, pokud rádi hrajete s dětmi hry, je chytrá a zábavná hra Mathesso. Matematická edukativní hra je určena všem věkovým kategoriím. Jak je to možné? V balíčku totiž najdete několik herních variant, rozdělených podle obtížnosti.

Já jsem byla vždycky na matematiku tupá, moje děti jsou zase matematicky velice zdatné, stejně jako můj božský muž. Proto jsem tuhle hru chtěla mít doma. Nejjednodušší varianta je jako obyčejné pexeso (to zvládnu já a Žof, která se u toho naučí poznávat čísla) a nejsložitější varianta je důmyslná strategie 😀

Vypadá to složitě, ale to dáte!

Po zakoupení a rozbalení doporučuji projít si tento odkaz. Jsou na něm kompletní pravidla a hlavně úžasné videonávody (které jsem pochopila i já a to je co říct).

S hrou si procvičíte a zautomatizujete malou násobilku, mocniny, prvočísla, Fibonacciho čísla (ehm, tenhle výraz jsem díky Mathessu slyšela poprvé) i faktoriály. Já jsem skončila u toho obyčejného pexesa a malé násobilky. Prosím nezlobte se na mě. Umím vařit a háčkovat 🙂

Na hru nás navedl manželův kolega, který ji hraje se svými malými dětmi a líčil mu ji tak nadšeně, že jsme ji museli zkusit. Děkujeme za tip Vaškovi 🙂

Tohle je náš Ježíšek pro Žofinku. K tomu tedy ještě nějaké knížky, pejsek co sám štěká a přiběhne k ní (já vím! Blbost, ale přeje si ho už dva měsíce a kreslila si o něj Ježíškovi), Barbie v převleku ledního medvěda a panenka Elsa z Frozen. No, možná ještě seženu nějaké letenky 😀

Článek vznikl ve spolupráci s Megamánií, DummyBear a Mathesso.