fbpx
Testování

Testovala jsem kávu od Costa Coffee. Jak nám doma chutnala?

Káva je u nás doma na stole každý den. Nemám pocit, že by na mě fungovala jako životabudič, že bych se bez ní neobešla (neee, nejsem závislá). Mám ji prostě ráda a patří u mě k těm pohodovým rituálům. Ráno než rozjedu počítač, tak si otevřu diář a plánuji si den a k tomu si uvařím svou první kávu.

Máme u nás dva přístroje na přípravu kávy. Už roky nedám dopustit na překapávač, ze kterého mi káva chutná a vyhovuje mi, že si ráno do termokonvice připravím větší množství kávy a pak si jen nalévám. Taky máme kapslový kávovar a i ten u nás jede často.

Proto jsem byla moc ráda, že můžu otestovat kávu od Costa Coffee. Jak zrnkovou, tak kapsle do Nespresso kávovarů. Byla jsem moc zvědavá, protože objevování chutné kávy je u nás setrvalý stav 🙂 A navíc teď začíná období, kdy si budu do kávy přidávat třeba svůj domácí dýňový sirup nebo později karamelový vánoční sirup, který se dá použít i do svařáku.

Jsem tedy ráda za každou novou kávu, kterou objevím, a která nám bude chutnat. A Costa Coffee tedy zabodovala na první ochutnání. Zrnkovou jsme ochutnali jak The Bright Blend, tak Signature Blend. Obě dvě jsou středně pražené. Ta první je 100 % arabica, druhá směs arabica a robusta.

Nebudu si tady vymýšlet, co v kávě cítím. Nejsem žádný odborník, jen milovnice kávy, která už je celkem rozmazlená a jen tak nějaká káva jí nechutná. A tyhle mi teda chutnají obě dvě.

The Bright Blend

Kombinace čistých chutí kyselosti a sladkosti; čokoládová vůně se šťavnatě citrusovými tóny a náznaky karamelu; při konzumaci černé kávy jsou pro ni charakteristické jemné ovocné tóny a sladkost; přidáním mléka připomíná medový, ovocný koláč.

Signature Blend

Káva s vyváženou hladkou a ořechovou chutí s tóny karamelu. Směs zrn Arabica a Robusta. Ideální pro každou příležitost.
Vlastnosti: směs zrn Arabica a Robusta; vyvážená ořechová chuť; při konzumaci černá kávy převažují karamelové tóny, přidáním mléka se stane chuť „sušenkovou“.

Tak tohle je oficiální text o kávě a moc pěkně obě kávy popisuje. Jak už jsem psala výš, moje hodnocení je spokojené, až nadšené a určitě si koupím oba druhy znova.

Stejně tak uspěly i kávové kapsle do kávovaru Nespresso. Na testování jsem měla Colombian Roast, Bright Blend a Signature Blend.

Tady jsme se s rodinou neshodli na favoritovi. Mě nejvíce chutnala Colombian Roast, manželovi Signature Blend a mojí mamince, která k nám chodí často na kafe zase Bright Blend. Shodli jsme se však na tom, že všechny tři druhy chutnají moc dobře a klidně si je kdykoliv uvaříme.

Testování celkově dopadlo skvěle! Byla jsem nejen příjemně překvapená, ale spíš nadšená, že jsem objevila výbornou kávu za dobrou cenu.

Testování probíhalo ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz a Costa Coffee.