fbpx
Oslavy,  Párty,  Předkrmy,  Recepty,  Testování

Testujeme: Silvestrovské občerstvení s krekrami TUC

TUCky u nás jedou. Děti je milují a přiznám se klidně, že i my dospělí si je rádi otevřeme. Co mě moc baví, tak je jejich využití na rychlé občerstvení. Na malé jednohubky, kde nahrazují obvyklé pečivo – rohlík nebo veku.

Největší výhoda je, podle mě, že používám ochucené TUCky. Hlavně paprikové a slaninové, které máme moc rádi. Díky tomu už na ně není nutné používat pomazánky, ale postačí je máznout žervé nebo philadelphií. A nahoru obložit podle chuti.

Fantazii se meze nekladou a já je nejraději zdobím vajíčkem, šunkou a letos jsem si na ně speciálně připravila gravlax. Pod něj žervé, na něj třeba kousek kopru a malou slzu medové hořčice. A dokonalost je na světě!!!

Kromě toho při oslavách, jako je třeba ta zítřejší silvestrovská, nesmí chybět malé TUC Bakefuls. Ty nejsou na trhu dlouho a už jsme si je stihli moc oblíbit.

Letos nás čeká zase na Silvestra dopoledne výšlap na mysliveckou chatu do lesa. Sem každý donese něco dobrého k jídlu a k pití. Uvaří se punč, opékají se špekáčky. Já se přiznám, že jsem letos s Žof nestihla vytvořit nic vařeného nebo pečeného a tak beru sebou do batůžku TUC Bakefuls, všechny příchuti.

Marinovaný losos – gravlax

  • 500 g kousek čerstvého lososa s kůží, bez kostí
  • 200 ml hrubé mořské soli
  • 200 ml cukru krupice
  • trochu čerstvě mletého černého pepře
  • 100 ml nasekaného čerstvého kopru

Sůl a cukr promícháme. Přidáme pepř a nahrubo nasekaný kopr. Polovinu této směsi vysypeme do hlubšího talíře. Položíme na lososa, kůží dolů a pořádně přimáčkneme. Zbylou směsí lososa zasypeme a přikryjeme, také přitlačíme. Bude úplně celý schovaný pod krustou ze soli a cukru.

Talíř přetáhneme potravinářskou folií a dáme do chladna, na 48 hodin. Během této doby asi čtyřikrát přetočíme. Když necháme lososa marinovat o den, dva déle, nic se neděje. Jen ho určitě nechávejte v lednici.

Marinovaného lososa očistíme o směsi a nakrájíme velice ostrým nožem na tenké plátky.

Další tipy na TUC občerstvení najdete ve starších článcích. Třeba TADY.

Krásný Silvestr přeje Elly.