fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Těhotenské radosti. Bez čeho se aktuálně neobejdu :-)

Bez čeho se aktuálně neobejdu? Bez svého manžela a dětí 🙂 Protože první tři měsíce mého třetího těhotenství to byli právě oni, kdo kolem mě skákali jako kolem princezny a plnili mi všechno, co mi na očích viděli. Bylo mi totiž ukrutně zle. Ale fakt moc. Z předchozích dvou těhotenství tyhle stavy neznám. Prý je to tím, že jsem stará matka 🙂

Skoro se stydím to napsat, když vidím, jak kolem mě – v tom reálném i virtuálním světě, řada žen nemůže otěhotnět. Ale my jsme se o třetím dítku už úplně přestali bavit. Zlenivěli jsme, máme rádi svůj volný čas, kterého je s velkými dětmi spousta, rádi si vyrazíme do divadla, cestujeme po světě. Pravdou je, že už nám trochu chybělo to, jak vás malé děti potřebují. Ti naši dva puberťáci jsou úžasní a pořád s námi tráví spoustu času (jak jsme za to rádi!), ale čím dál více mají své zájmy, své kamarády. A tak se často stává, že přijdou ze školy, švihnou s aktovkou, letí ven a vidíme je až večer.

A tak už jsem se v lednu chystala vrátit se znovu ke své oblíbené antikoncepci Mirena, které mi velice vyhovovalo, ale už uplynula doba, po kterou funguje. Nebudu to příliš natahovat. Pár dní před vánočními svátky jsem zjistila, že jsem těhotná. Moje první reakce byla spíš zděšení než radost. Těšila jsem se v únoru na lyže do Alp, chci letět v létě k moři, jak budu stíhat svou práci, mám spoustu nových pracovních nabídek, kam to dítě uložíme, nemáme pro něj volný pokoj. Tisíc dalších věcí se mi honilo hlavou. Nebyla jsem nadšená, přiznávám bez mučení. K tomu mi bylo špatně, jak už jsem napsala, což na náladě a těhotenské euforii nepřidá 🙂

Když jsem novinu oznámila manželovi, byl neskutečně překvapený a hned nato nadšený (aspoň tak vypadal). Přemýšlela jsem, jestli čekat až po prvním vyšetření u lékaře nebo to dětem oznámit hned. Ale protože byly před námi vánoční svátky a první prohlídka mě čekala až na začátku ledna, nevydrželi jsme to 🙂 Trochu jsme se obávali reakce, protože když jsme někdy s legrace tohle téma nakousli, tak nám jak dvanáctiletá Tony, tak patnáctiletý Pepíno jasně dali najevo, že žádné uřvané děcko doma nechtějí 🙂 U tatínka mají pětiletá dvojčata a dvou (nebo snad tří) letého kluka, takže mají malých dětí plné zuby. Překvapili a byli moc rádi. Jak jsem si oddechla.

Vánoční svátky jsem proúpěla a celé tři měsíce statečně shazovala kila. Neuškodí mi to :-)) Pěkných šest kilo dole. Začala jsem zodpovědně zobat těhotenské vitamíny a spoustu zeleniny a ovoce. To byla jedna z mála věcí, která mi nedělala zle. A taky občas maso. Z nabídky těhotenských vitamínů mi kamarádka doporučila (a doktor odsouhlasil) GS Mamavit. Se staršími dětmi jsem zobala jen kyselinu listovou. V GS Mamavit je nejen ta, ale i další vitamíny a minerály. Tenhle doplněk stravy by se měl brát už při plánování těhotenství (smůla v mém případě), během těhotenství a doporučují se i při kojení.

Líbí se mi, že GS Mamavit obsahuje i hořčík, se kterým mám celoživotně problémy. Kromě toho také vitamin C, vitamin E, jód a omega-3 mastné kyseliny. Samozřejmě, že vám tabletky nenahradí pestrou a zdravou stravu. Tuhle informaci najdete i v příbalovém letáku. Ale slouží jako doplněk, aby těhotenství i vývoj miminka probíhaly v pořádku.

Ještě než mi začalo růst nějaké břicho (to se vlastně začalo dít až teď, asi 14 dní zpět, v 18. nebo 19. týdnu), pustila jsem se do pečlivého mazání. Teda ne já, ale můj muž. Máme takový večerní rituál. Vystrčím na něj břicho a on mi ho pěkně namaže :-)) A baví nás to oba dva… Dlouho jsem vybírala a četla recenze, i když moje břicho už je popraskané od prvních dvou dětí. Přesto o něj chci pečovat a ne ho ještě více zdevastovat.

Sáhla jsem po mé oblíbené značce Weleda a to konkrétně po těhotenském pěstícím oleji. Překrásně voní,  má příjemnou konzistenci a kůže je po jeho použití hodně dlouho jemná. Jde o jemný mandlový olej v kombinaci s olejem s pšeničných klíčků (ten je bohatý na vitamin E). Výtažek z arniky, který Weleda těhotenský olej také obsahuje, zase zlepšuje elasticitu pojivové tkáně. Tak to alespoň píší v popisu oleje a já tomu věřím, protože se značkou Weleda mám jen dobré zkušenosti.

Další skvělý výrobek pro nastávající a kojící maminky, je hojivý balzám na prsní bradavky Dr. HOJ. Přiznám se, že o téhle značce jsem slyšela poprvé až když jsem brouzdala na feedo.cz a hledala co by mi pomohlo. Zaujalo mě, že jde o slovenskou značku za velice příjemnou cenu a s přírodním složením. Mast krásně voní po fenyklu a obsahuje mandlový a kokosový olej, vitamin E a panthenol, které pokožku udržují pružnou, jemnou, a pomáhají předcházet jejímu praskání a poškození při kojení, ale také v těhotenství. Kromě fenyklu z mastičky můžete cítit také hřebíček nebo měsíček. Obsahuje také aloe vera, která brání tvorbě trhlinek na kůži a regeneruje podrážděnou a poškozenou kůži.

Já jsem úlevu cítila už asi po třech dnech, co jsem krém používala. A vím, že ho budu ještě více potřebovat při kojení. Za pár korun neskutečná pomoc. A vydrží vám určitě dlouho. Já mažu každý den a z krabičky skoro nic neubylo.

Protože chci být nejkrásnější maminka, i když stařena 😀 , tak jsem se ještě rozšoupla ve své milované Mary Kay, kde jsem si objednala liftingové sérum a krém s retinolem. Na Mary Kay nedám dopustit, protože nebýt téhle značky, mám pěkně hnusnou pleť. Takže ji  neměním už asi od dvaceti…

V těhotenství mi začaly hodně krvácet dásně. Prý to není až tak neobvyklé, a já jsem byla moc ráda, že můžu sáhnout po novince od své nejoblíbenější značky pasty na zuby – Zendium. Zendium BIOGUM totiž nejen vyčistí zuby (já běžně ráda používám Zendium Gentle Whitening – na vybělení zubů), ale také chrání dásně se sklony k citlivosti a zarudnutí.

První výsledky se dostavily asi po týdnu používání Zendium BIOGUM. Dásně se vrátily ke své původní barvě, nebyly tak červené. Krvácení přestalo asi po 14 dnech. K pastě jsem přidala i ústní vodu Zendium BIOGUM a mám klid. Snad už to vydrží až do konce těhotenství.

Bez čeho se v těhotenství ještě neobejdu?

  • bez dobré knížky
  • bez háčku a jehlic (aktuálně vyrábím deku nejen do kočárku)
  • bez práce (protože bych se unudila)
  • bez spánku (často si musím přes den pospat – to neznám)
  • a ještě jednou, co už jsem psala na začátku…bez svých dětí a manžela 🙂

Uplynuly ty nekonečné tři měsíce utrpení, špatné nálady, únavy a pochybností, jestli to zvládneme. Občas už mi ujede ruka a nakoupím něco pro naši malou Trepku (no jo, tak miminku říkáme, vymyslela to Tony), vybírám kočárek (i když už mám skoro rozhodnuto) a užívám si těhotenství. Už je mi dobře a já se moc těším…

PS: už kope 😀

Elly

Článek vznikl ve spolupráci s eshopem 

Jak jste to měly v těhotenství vy? Bez čeho nebo koho byste se neobešly? A bylo vám taky tak blbě?