fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

Kam s dětmi na lyže do Beskyd? Tipy na nejlepší ski areály

Kam s dětmi na lyže do Beskyd? Tipy na nejlepší ski areály

Letošní rok mi přinesl jednu úžasnou spolupráci, která mě hodně, ale hodně baví. A to z mnoha důvodů. Jedním z nich je ten, že kolem Slevomatu se motají samí příjemní lidé a je radost s nimi spolupracovat a cokoliv domlouvat. Takže moc děkuji za příležitost 🙂

Psala jsem pro Inspiromat na Slevomatu článek o lyžování v Beskydech. Určitě ho musím nabídnout i vám. Třeba v něm najdete tip na super víkend na lyžích i se zvýhodněnými Slevomat akcemi.

Máte v plánu ukázat dětem zasněžené vrcholky českých a moravských hor? A chcete mít ověřené tipy na fajn ski areály? Pak jste tu správně! Dnes se zaměříme na Beskydy, které má vyzkoušené mama blogerka Elly z blogu Bohyně kuchyně a maminka tří dětí. 

Podívejte se na nabídku baby friendly ubytování v Beskydech a nechte se od Elly nalákat na beskydské lyžování!

Vypadá to, že letošní rok bude u nás doma ve znamení tuzemského lyžování. Bude samozřejmě záležet na sněhových podmínkách, ale na lyže chceme vyrážet poblíž našeho bydliště. Jsme ze severní Moravy 😀 I tady je možností k lyžování více než dost. Nejsou to žádné velehory, ale místa, kde to máme rádi, a jsou zde příjemné kopce.

Ski areál Rališka

Jedním z nejoblíbenějších míst celé naší rodiny, je ski areál Rališka. Najdete ho nad Horní Bečvou, směrem k hranicím se Slovenskem. Naše děti znají Rališku jako svoje boty. Jezdí sem od malička lyžovat jak s námi, tak se základní školou, která zde pořádala lyžařské výcviky už v době, kdy jsem do školy chodila já.

Je tady pěkný kopec a podle informací na webu jsou na něm čtyři sjezdovky. Když nepočítám cvičnou sjezdovku u malého vleku, která má 200 metrů, tak shora dolů můžete objet malý lesík dvěma směry. Po modré, z pravé strany, nebo po červené, z levé strany. Pěkných 650 metrů. Nahoru jezdí sedačková lanovka nebo tatrapoma.

Malý bufet u vleku je dostačující, takový hodně retro, ale my jsme tady fakt spokojení. Vaří skvělé polévky, svařák a venku si můžete koupit hranolky nebo burger. Což využívají hlavně děti na lyžařském výcviku.

Pokud se rozhodnete strávit zde víc času, tak využijte naši nabídku na pronájem Chalupy pod čertovým domem s finskou saunou.

Ski areál Malenovice

Místo, které jsme si zamilovali už před pár lety, kdy tady vlek provozovalo pár dobrovolných nadšenců, je kopec v Malenovicích pod Lysou Horou. Dříve tady stávala dřevěná bouda Čajovna, kde jste dostali pivo a polévku. Jenže teď je všechno jinak.

Ski Malenovice se proměnilo v krásný a moderní areál. Pod sjezdovkou je perfektní ubytování a restaurace s výborným jídlem. Vyzkoušeli jsme obojí. Nádherné, moderně vybavené a prostorné pokoje s vyhlídkou na sjezdovku a pohodlnými postelemi. Restaurace nabízí jednoduchá, ale perfektně uvařená jídla a bohaté snídaně pro ubytované hosty.

Co kopec? Ten je poměrně dlouhý a pěkně si tady zalyžujete. Opět se dá sjet několika cestami. Ta nejprudší, červená, vede kolem vleku, jmenuje se Mamut a měří 850 metrů. Já mám raději „objížďku“ Vyhlídku, která zpočátku vede lesem. Měří krásných 1400 metrů. Nebo si můžete nakombinovat dvě cesty, zvolit sjezdovku Kombi, která začíná Mamutem a mění se na Vyhlídku. Ta měří 1200 metrů. Je tady perfektní vlek i pro děti a hezký cvičný kopec.

 

Právě tady jsme naše děti jako úplně malé učili lyžovat. Už tehdy tady byla super škola lyžování a dnes je snad ještě lepší. Pokud ji budete chtít využít, určitě doporučuji rezervaci dopředu, je poměrně hodně vytížená.

A kde se ubytovat? Doporučujeme Pension Jízdárna, kde máte v ceně i jízdu na koni a vířivku.

Ski areál Razula

Já sama jsem začala znovu lyžovat před třemi lety. Lyžovala jsem na základce a pak už ne. Když se rodina rozhodla, že začneme jezdit do Alp, chtěla jsem lyžovat taky. Poprvé po více než dvaceti letech jsem se na svah postavila na rozkošném malém kopci ve Velkých Karlovicích. Sjezdovka patří ke ski areálu Razula. Je modrá, ale fakt dost modrá, a měří 350 metrů. Na začátek mi to tehdy stačilo, jinak je vhodná spíš pro děti.

Větší, 1000 metrů dlouhá, a červená sjezdovka je Razula. Ta už fakt stojí zato a vyřádí se na ní i dobří lyžaři.

U obou sjezdovek se můžete občerstvit, na Razule v bistru, u modré na Horalu, kde vaří fakt perfektně. Pro milovníky opravdu dobrého jídla doporučuji navštívit zážitkovou restauraci Vyhlídka na spa hotelu Lanterna.