fbpx
Testování

Sidolux na podlahu. Vyčistí a nádherně provoní.

Jedním z nejdůležitějších úkolů při úklidu naší domácnosti, je mytí podlahy. V domě máme podlahové topení, povrch je buď dřevo, dlažba nebo plovoucí podlaha. S třemi kočkami a třemi dětmi v domě se u nás vysává denně, i několikrát denně. Tuhle práci obstará centrální vysavač a v plánu mám pořízení robotického. Už jsem jeden měla, byl od značky Eta a byla jsem s ním  moc spokojená.

Mají teď novou mašinu, tak by stála za vyzkoušení…

Jenže kromě vysávání se musí také často mýt podlaha. A to už samo nejde. Na to potřebuji své dvě ruce nebo ruce naší Toničky, kterou vytírání celkem baví. Pomocník největší je také mop Vileda. No a co je důležité, vybrat si ten správný prostředek na mytí podlahy.

Aktuálně mám doma tenhle voňavý SIDOLUX, který testuji pro magazín Žena-in.cz.

Co vás zaujme první, když otevřete lahev s tímto čistícím přípravkem, je nádherná vůně. Mám doma dvě varianty. Ta bílá je s marseillským mýdlem. Tuhle vůni miluji a tak jsem ráda, že jsem ji dostala na testování. Růžový SIDOLUX se jmenuje Pink Cream a jeho vůně je příjemně ovocná a voní také po cukrové vatě.

Ještě důležitější však je, jak se SIDOLUX popral se špinavou podlahou. U nás doma zaťapkanou od koček, v kuchyni pokapanou od jídla, v předsíni v tomhle počasí zašlapanou od špinavých bot.

Díky funkci Soda power si SIDOLUX poradil se vší špínou na jedničku. Jak se zaschlými nečistotami, tak s mastným povrchem. Vyzkoušela jsem i možnost použít koncentrát přímo z lahve na silně znečištěná místa (a to především na flíčky od jídla, které na podlaze stihly zaschnout) a na mastnotu. Špínu jsem setřela hned a perfektně.

Roztok smíchaný s horkou vodou jsem používala jak jsem zvyklá, v kyblíku s mopem.

Funkce Soda Power – aktivuje se naplno při smíchání čistícího přípravku s teplou nebo horkou vodou. Soda power v prostředku Sidolux následně změkčí vodu, díky čemuž se povrch odmastí a nečistoty se snadno odstraní. Při vytírání s mopem doporučujeme použít horkou vodu pro dokonalé očištění podlahy.

Testování probíhalo ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz