fbpx
Testování

Rozbít, slepit. Rozbít, slepit. Vítejte v domácnosti s dětmi.

Kdo má alespoň jedno dítě, tak ví přesně, o čem budu psát. V domácnosti s dětmi se prostě pořád něco rozbíjí. Já si potrpím na nejrůznější dekorace, všude se mi válí svícny, andílci, vázičky. Než se narodila Žof, tak jsem měla strach, že všechno bude muset jít z jejího dosahu pryč. Naštěstí není žádná demoliční četa a rozbije jen občas něco málo.

Tady andělovi upadne křídlo, tam napraskne svícen. Drobnosti, které jdou snadno slepit. Když ovšem víte jak na to a máte správné lepidlo.

Za život se třemi dětmi jsem vyzkoušela už mnoho značek. Některé jsem hned zavrhla, jiné si oblíbila, protože skvěle fungují. Jednou z nich je i značka Loctite. Lepidlo, které kupuji pořád dokola, vždycky když mi dojde, tak hned další, je  Loctite Power Flex GelV první řadě mi vyhovuje, že nejde o tekuté lepidlo, ale o gel. A těm já dávám přednost. Navíc mám pocit, že tohle gelové lepidlo je jedno z mála, které je fakt „vteřinové“ a nemusím slepenou věc držet půl dne, aby hned neodpadla.

Navíc je toto lepidlo voděodolné a obsahuje gumu. Díky tomu je lepený spoj nejen pevný, ale i pružný. To oceňuji hlavně u rozlepených bot. Baví mě také to, že až lepidlo uschne, je průhledné. Takže i když mi občas „ujede“ ruka a někde mi zůstane kousek neotřeného lepidla, nevadí to.

Taky se vám někdy stane, že se při lepení vteřinovým lepidlem přilepíte i vy? Mě teda často. Na kůži je pak pěkně dlouho nepříjemný povlak a někdy se taky stane (přísahám, že mě ne, ale vím o těch případech), že si k sobě někdo přilepí i prsty. Pro tyto případy má Loctite Odstraňovač Lepidla , který je velmi účinný. Stačí pár kapek, nechat chvilku působit a kůže na prstech zůstane celá. Můžete ho použít také na špatně slepené předměty nebo když vám trocha lepidla někam kápne a vy si toho nevšimnete a lepidlo uschne.

Kdo má tyhle nehody častěji, tak by měl možná přeci jen sáhnout po lepidle, které nezaschne fakt hned. Je to třeba Loctite 60 sekund . Jak napovídá název, je to lepidlo pro ty z vás (nás), kteří nejsou úplně šikovní a občas něco nalepí křivě nebo (jak už jsem napsala výš), jsou schopní slepit k sobě všechny své prsty. Tady máte celou dlouho minutu na opravu nebo očištění rukou. Doporučuji, fakt super… A po zaschnutí drží stejně dobře jako můj oblíbený gel.

Moc mě překvapilo lepidlo, které jsem neznala. Loctite Perfect Pen je určeno pro velice přesné nanášení. Třeba fakt maličké spoje nebo lepení ve svislé poloze. Stejně tak vám při podobných situacích pomůže Loctite Super Attak Precision.

Nabídka je široká a vybere si každý. Já se těším, až vyzkouším produkty, které jsou pro mě novinkou, jako je Perfect Pen a Precision. Gelové lepidlo však doporučuji po dlouholetém používání.

Hned jak jsem lepidla dostala, tak samozřejmě bylo co lepit. Upadlo kolečko od vláčku. A drží jako přibité. Použila jsem Loctite Perfect Pen, protože jsem se potřebovala trefit přesně…

A taky jsem potřebovala opravit rozbitou novou gumičku. Dostává celkem zabrat, ale stejně jako kolečku u vláčku, drží teď perfektně. Natírala jsem štětečkem…

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz a značkou Loctite.