fbpx
NEVAŘÍME :-),  Život s dětmi

Podzimní výzdoba je u nás v plném proudu. Dva jednoduché nápady.

Už je to tady! Podzim. Já se po intenzivním létě tak těším! Dny plné klidu, čtení, pletení, háčkování, sledování televize, ohřívání se u krbu. Juchu! I když máme podzimní výzdoby hromadu, tak si nenecháme ujít výrobu dalších kousků. Teď jsme se s Žofi pustily do výroby svícnu a papírových dýní. Inspiraci nám na internetu našla Tony. Takže týmová práce…

Rovnou jsme při tom otestovaly nová lepidla, která nám přišla z magazínu Žena-in.cz. A z toho jsem měla teda dost velkou radost. Protože lepidel u nás není nikdy dost. Stříháme, lepíme a tvoříme prostě pořád.

Na svícen ze sklenice a podzimních listů jsme použily Pritt novou klovatinu. Je to nádherně čiré tekuté lepidlo a na slepovaných místech se tak vytvoří jen neviditelný film. Skvěle se s ním lepí široká škála materiálů od papíru, přes látky, kůži až po polystyren, některé plasty, kov, sklo či dřevo nebo korek. Dalo by se říct, že přilepí téměř vše, na co si vaše ratolest vzpomene. Pro pohodlné nanášení má stogramové balení dva aplikátory, širší pro větší plochy a užší pro detailní lepení.

Tak pojďme na to tvoření. Sklenici jsme namazaly Pritt klovatinou a lepily na ni barevné listy.

Pěkně jeden vedle druhého.

Já jsem potom ještě kolem celé skleničky nalepila přírodní stužku. Stužka by se dala jen přivázat a můžete za ni zastrčit nějaké sušené kytky nebo šípky.

Tohle byla celkem rychlovka. Tak ještě papírové dýně. Těch si můžete vyrobit fakt velkou úrodu.

Já jsem nastříhala z barevného papíru pruhy…

Ty jsem přehnula napůl…

No a teď jsem předkreslila dýně. Můžou mít různé tvary, různé barvy. Záleží na vás. Ty pak vystříhejte. Ideální bude, když na každou dýni budete mít tak 12 až 18 koleček (šištiček a jiných tvarů)

Tady nadšeně lepila Žof. Vybrala si třpytkové lepidlo v tyčince. Kolečka jednoduše slepíte k sobě.

Znáte lepicí tyčinku Pritt? Lepidlo nikde samovolně nevytéká, děti nejsou upatlané až za ušima a tyčinka déle vydrží. Patentovaný uzávěr při správném zavření těsní a lepidlo nevysychá. Samozřejmostí je, že neobsahuje rozpouštědla a je určeno právě pro děti. A pokud se nějakému šikulovi do cesty připlete i ubrus, triko nebo džíny, můžete nad tím mávnout rukou. Takové nehody se stávají často a lepidlo z tyčinky Pritt vyperete i při nízkých teplotách.

No a nakonec do středu vlepíte stopku. Já jsem použila chlupatý ohebný drátek. A lepila jsem tekutým lepidlem se stěrkou Pritt Gamafix.

Hotovo. Příjemná chvilka s dětmi u společné zábavy. A já moc díky za zásobu lepidel, které mám ráda už mnoho let, protože u nás se tvořilo vždycky.

Lepidla i pro nejmenší!
Lepidla Pritt mají přírodní složení. Takže olíznutí nevadí. A pokud by se malá princezna rozhodla přeměnit se na vílu a sem tam se polepit nějakou třpytkou, můžete zůstat v klidu. Bude to totiž, jako by si na kůži natírala cukr.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz a značkou Pritt.