fbpx
Testování

Mé milované Nespresso láká na své vánoční limitky

DSC_0268

Že patřím mezi oddané milovníky kávových kapslí Nespresso, se už ví. Mnohokrát jsem uvažovala o koupi pákového espressa, ale od té doby, co jsem si před šesti lety pořídila červený kávovar Pixie, mě tyto touhy přešly. Nezláká mě ani plnoautomatický stroj, který si mele čerstvou kávu. Já jsem s kapslemi Nespresso nejspokojenější a neměnila bych.

DSC_0274

A baví mě z mnoha důvodů. Líbí se mi, že kapsle se dají objednat jen přes net nebo koupit v několika Nespresso buticích. Je tak zajištěna kontrola nad kvalitou a čerstvostí kávy. Můžete si být jisti, že káva není skladována v supermarketu v nevhodných podmínkách a příliš dlouhou dobu. Nespresso chce mít své kapsle pod kontrolou.

DSC_0281

Dalším a velice důležitým důvodem jsou Nespresso limitované edice. Vždycky se těším, co si na nás kávoví umělci zase připravili. Letos se opravdu vyřádili nejen s příchutěmi kávy, ale také s uměleckým zpracováním.

Inspirovali se světem sladkostí a přizvali ke spolupráci umělecké duo Craig & Karl. Tito dva kolegové a zároveň kamarádi milují jednoduché tvary doplněné pestrými vzory. Tuhle svou typickou tvorbu promítli i do limitované kolekce Nespresso. Sladkosti jako ze staré cukrárny. Lízátka, candy cany, lékořicové bonbony, kokosové koule. To vše najdete v letošním svátečním Nespressu.

DSC_0278

Kapsle tak vypadají jako voňavé bonbony z cukrárny. Pojďme si ukázat příchuti, které vás okouzlí…

Variations Confetto Orangette – hořkosladká chuť pomerančové kůry se špetkou čokolády. Káva střední intenzity, která nejlépe vynikne jako 40 ml espresso. Poznáte podle oranžové barvy kapsle.

DSC_0282

Variations Confetto Liquorice – hřejivá kombinace koření a lékořicových bonbónů má střední intenzitu a vynikne jako 40 ml espresso. Jeho barvy jsou černá a tyrkysově modrá.

Překvapivá chuť lékořice si získá i ty z vás, kteří lékořicovou chuť běžně nevyhledávají.

DSC_0292

Variations Confetto Snowball – lahodné espresso kombinující sladké tóny kokosu s dotekem jemné vanilky má také střední intenzitu a vynikne jako 40 ml espresso.

DSC_0299

Kokosovou sněhovou kouli jsem si záměrně nechala až na konec. Tohle je můj favorit letošní sváteční limitky. Mám ráda kávu s čepičkou z našlehaného mléka a právě k Snowball se mléko hodí nejlépe. Orangette si ráda vychutnám bez mléka, stejně jako Liquorice. Snowball je na tom jinak. Tuhle kávu našlehané mléko dokonale doladí.

DSC_0306

Tohle je můj krátký přehled. Na vlastní chuťové pohárky vyzkoušejte, jaká káva bude vaše oblíbená.

Více informací a nákup kávovarů i káv najdete na webu Nespresso.