fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Víte jak si hrát s miminkem? Jak být Mámou hravě.

Díky hezké spolupráci se mi dostala do rukou zajímavá knížka. V naší rodinné situaci je totiž více než aktuální. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak si hrát s malým miminkem. Nebo řekněme dítkem do roku? Jak ho rozvíjet, motivovat, zabavit?

Přemýšlela nad tím i Mgr. Martina Karásková, autorka knihy Mámou hravě.

Když se jí narodil syn, začala se zajímat o to, jak stimulovat jeho smysly, podpořit jeho psychomotorický vývoj, jak ho naučit poznávat svět.

Pustila se tedy za nás všechny matky do pátrání po rozvojových aktivitách pro nejmenší.

Já jsem měla možnost její knihu důkladně pročíst a vyzkoušet na naší, teď téměř osmiměsíční slečně Žofii. A nezkouším sama. V knížce si rády listují i naše starší děti a čerpá z ní i můj manžel.

Kniha je rozdělena do několika kapitol. Najdete v ní nápady pro hry s dětmi od narození do tří měsíců, od tří měsíců do půl roku do devíti měsíců a od té doby až do roka. Přesto doporučuji přizpůsobit výběr her vašemu miminku, které už dobře znáte. Děti jsou individuality, nejsou podle jednoho střihu a jejich psychomotorický vývoj se ve stejném věku může lišit. Také na to upozorňuje Martina Karásková, autorka knihy. Aktivity navíc s vašim dítkem porostou. Nejsou tedy pouze do jednoho roku, ale řadu her můžete využít i pro starší děti.

Líbí se mi, že každá aktivita je doplněna fotografií.

Najdete u ní doporučení od kdy s ní je vhodné začít a také, alespoň pro mě důležitou informaci, jaký je význam té dané hry. Třeba radost z pohybu, průprava k prvnímu lezení, koordinace očí a pohybu. Vy si tak s  miminkem zároveň hrajete a jemně ho posouváte dopředu.

V knize najdete také spoustu nápadů na výrobu hraček a her pro děti. Jednoduše, za pár korun a za krátký čas, tak vyrobíte třeba kousátko, senzorické balónky nebo zajímavé fotoalbum.

Když vám tedy začnou docházet nápady, jak zabavit vaše miminko, určitě doporučuji sáhnout právě po této knize plné aktivit. Na knize jde hodně znát, že ji připravil člověk z praxe, tedy maminka, která si s dítkem denně hraje a záleží jí na tom, jak se miminko zabaví.

Máme tady dvě knihy do soutěže a tak můžete tuhle super studnici nápadů vyhrát i vy. Sledujte náš facebook.

Recenze i soutěž vznikly díky spolupráci s Mámou hravě.