fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-)

Maďarské termály: Krátký podzimní relax

Je před námi jedno volné úterý. Využili jsme ho k prodlouženému víkendu v maďarských termálech. Plán je jasný. Odpočívat!

buk

17. listopad. Celkem důležité datum, díky kterému třeba můžeme cestovat jak se nám líbí. Jak jinak tento sváteční den oslavit, než cestováním.

Do maďarských termálů jsme se zamilovali už na jaře. O jarních prázdninách jsme vyrazili pod Balaton, do lázeňského města Zalakaros. Chystám se vám o tom od té doby psát. Ale slibuji, že to do konce roku zvládnu. Byli jsme tak moc spokojení, že jsme si další návštěvu Maďarska naplánovali už na podzimní prázdniny. Jenže jsme se dozvěděli, že v té době jsou prázdniny i v Maďarsku. Na jarní návštěvě se nám líbilo i to, že jsme měli hotel téměř celý jen pro sebe. Byli jsme skoro sami ve velkých lázních i v hotelových bazénech. Paráda. Z toho důvodu jsme si nakonec objednali svůj relax výlet teď.

20151115_150420

Opět, stejně jako na jaře, jsme si pro svou dovolenou vybrali hotel z nabídku ITS Billa Travel. Mají výborné ceny a nabídku opravdu super hotelů. Zajímavé je, že mají i velice příjemné ceny. Výhodnější, než když byste si pobyt rezervovali přímo u hotelu. Čekalo nás 350 km jízdy, přes Bratislavu a část Rakouska. Do lázeňského městečka Bük. Hotel jménem Caramell je přece jasná volba pro bohyni :-)))

Počasí bylo více než slibné. Celou cestu hnusně lilo. Počasí na wellness pobyt jako dělané. Už jsme se viděli jak se válíme v teplých termálních pramenech a pozorujeme kapky, které stékají po oknech.

20151115_162732

Vybraný hotel se chlubí tím, že je zařízený podle feng-šuej. Přiznám se, že i když mě tento směr jednu dobu hodně zajímal, tak to nejsem schopná posoudit. Atmosféra hotelu je ale hned na první otevření dveří úžasná. Voní tady wellness (nevím jak jinak to říct, není to chlor, je to prostě vůně olejíčků a termální vody). Všude je tlumené osvětlení. To i na pokojích. Večer máte relaxovat, ne si svítit do očí. Jsou tady lampičky, které vytváří příjemné přítmí a lehce exotickou atmosféru.

20151115_174005

Ubytovali jsme a děti nás přinutily jít okouknout bazény v přízemí.

20151115_181126

Dva krásné bazény, jeskyně s bublinkami, sauna, páry, tepidárium…paráda!

20151115_174047

20151115_183934

S napětím jsme čekali na večeři. Ta, stejně jako snídaně a oběd, probíhá formou bufetové nabídky. Krabí bisque s kousky krevet, výborné masové kuličky v rajské omáčce, zapečená zelenina, pusinky z bramborového pyré a moc dobré dezerty. Líbí se nám tady!

20151115_184021

Večerní relax? S dětmi u hry Pictomania. Vždycky velká legrace. Doporučuji jako vánoční dárek 😉

Dopsala jsem krátký report z příjezdu a jedeme okouknout místní lázně…Venku je sluníčko, žádný upršený podzim. Tak možná i nějaký hezký výlet?