fbpx
Cestování,  Co se nikam nevešlo,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Nalijte dobrý čaj do termosky a vyrazte na výlet!

Tak zase zavřeli obchody a platí nová spousta omezení. Hlavy vzhůru a využijte volného času k vycházkám a výletům do přírody. Sníh tady u nás v nížině zatím není, ale prý má přijít hned ze začátku nového roku. Já jsem si pro vás připravila pár tipů kam zajít na výlet, kde je nádherná příroda a úžasné procházky za každého počasí.

Na podobné výlety si vždycky připravujeme termosku s čajem. V tomhle studeném počasí ho fakt potřebujeme. Pro dospělé sebou taháme ještě placatku s rumem a tím si čaj vylepšíme 🙂

Chce to ale praktickou termosku, která udrží teplotu po celou dobu výletu a ještě se z ní dobře pije. Já teda musím říct, že mám ráda, když i hezky vypadá 🙂 Protože prostě instagram a tak. Vždyť mě znáte.

Termoska Tescoma je u nás doma už pár let. Mám vyzkoušeno, že je kvalitní, vydrží naše výlety a udrží nápoje teplé (nebo naopak v létě studené). Chtěla jsem ale nějakou novou a tak jsem si vybrala barevnou, oranžovou, s hrníčkem. Jsou k dostání v různých objemech, já jsem věděla, že pro naši velkou rodinu potřebuji tu největší, litrovou.

Termoska na čaj se hodí na výlety, ale já jsem nutně potřebovala ještě jednu věc do domácnosti. Nějakou opravdu krásnou konev na čaj. Se studeným počasím u nás stoupá spotřeba čaje. Denně uvařím klidně dvě až tři konvice ovocného, černého nebo bylinkového čaje. Bylinky, květy a listy si sbírám přes léto sama, takže mám i čistě domácí produkci 🙂 Ale taky plný šuplík čajů od mých oblíbených značek.

Dlouho jsem pokukovala po konvici od jedné skandinávské značky, ale jsem tak trochu škrt a nechtěla jsem konvici za více než dva tisíce korun. A levnější konvice se mi většinou nelíbily. Až jsem při hledání termosky našla tuhle bílou porcelánovou krasavici na eshopu Tescoma. Přiznám se, byla to láska na první pohled a konvici mám doma už skoro měsíc a můžu ji opravdu vřele doporučit.

Má obsah 1,2 l, což je asi čtyři až pět hrníčků čaje. Miluju její čistě bílou barvu a kvalitní porcelán, líbí se mi praktická zarážka, díky které vám při nalévání nemůže vypadnout poklička. Je prostě dokonalá!

Domácí nealko punč

Teplé nápoje na zimu jsou prostě potřeba a já vám sem přidám ještě jeden super návod na domácí nealko punč, který mají rády naše děti.

  • 1 litr vody
  • 2 sáčky černého čaje
  • 2 sáčky ovocného čaje
  • na oslazení sirup Jupí Hruška a med
  • 1 jablko
  • 1 pomeranč

Pomeranč oloupejte a spolu s jablkem nakrájejte na malé kostičky. Oba dva čaje dejte do konvice a zalijte vroucí vodou. Nechejte pět minut vylouhovat. Oslaďte sirupem a medem.

Do hrníčků si dejte nakrájené ovoce a zalijte horkým čajem. Dospělí můžou přidat kapku kvalitního rumu 🙂

A ještě slíbené tři tipy na výlety

Dva jsem ukradla bohyni Lence a její rodině. Na Velké Javořině jsme byli jednou a moc se nám tam líbilo. Durch jsme ještě nenavštívili a Praděd milujeme.

Praděd vám snad nemusím ani představovat. K vrcholu, na kterém najdete vysílač, penzion a restauraci, proudí denně desítky až stovky lidí, podle počasí. Vede k němu několik cest, v zimě můžete vytáhnout běžky. Když máte štěstí na počasí, je tady krásný výhled do širokého okolí a dohlédnete až na Sněžku.

Perfektně tady vaří! Opravdu doporučuji ochutnat poctivou tradiční kuchyni.

Pozorovatelnu Durch najdete v Bílých Karpatech. Tento kraj máme za rohem a stydím se, že je pro nás pořád poměrně neprozkoumaný. Pozorovatelna může připomínat nádherný obraz krajiny, můžete se zde schovat při ošklivém počasí nebo sníst svačinu.

Pozorovatelna se nachází na hřebeni nad Valašskými Příkazemi, pod vrcholem Kyjanice – dostat se k ní můžete pěšky několika trasami:

  • z Valašských Příkaz (3,5km)
  • z Valašských Klobouk – Královec (3km)
  • ze Študlova (3,5km)
  • z Nedašovy Lhoty (4km)

(zdroj Kudyznudy.cz)

Velká Javořina je nejvyšší vrchol Bílých Karpat. Nejkratší cesta na vrchol je z vesnice Květná. My jsme vycházeli od hotelu Háj v Nové Lhotě. Chvilku se šlo po asfaltce a potom začala ta příjemnější část. Lesem, v kopcích. Krása.

Fotky Durchu a Velké Javořiny jsem si půjčila od božského Zdeni Masteše 🙂 

Článek vznikl ve spolupráci se značkou Tescoma