fbpx
Hlavní jídla,  Recepty

Kuřecí stehna pečená s voňavými lesními houbami

O víkendu se chystáme vyrazit do lesa a doufám, že budeme mít štěstí a přineseme si koš plný hub. Teď jsem chvíli nesledovala, jestli rostou nebo ne, tak se necháme překvapit. Většinou si z lesa aspoň něco málo doneseme.

Stačí nám to třeba na houbovou smaženici, polévku, těstoviny s houbami nebo tenhle super pekáček s kuřecím masem a houbami. Když byste měli hádat, co mě na tomhle receptu nejvíce baví, tak je jasné, že výborná chuť a také jednoduchost a rychlost receptu. Zase to moje šup šup a oběd je na stole.

Potřebujete

Houby nakrájejte na větší kousky, cibuli na hrubší kostičky. Obojí dejte do pekáčku, zlehka vymazaného máslem. Ochuťte zhruba 1/3 lžičky soli.. Ještě okořeňte kmínem, tymiánem a pepřem.

Kuřecí kousky osolte a ochuťte kmínem, ze všech stran. Rozložte do pekáčku, na houby s cibulí. Zalijte 1 dcl vody a na kuře dejte pár kousků másla. Přiklopte víkem.

Pečte v troubě vyhřáté na 200 °C. Prvních 20 minut pečte kuře kůží dolů (tou hezčí stranou). Po této době otočte a pečte dalších 10 minut přikryté. Na posledních 10 minut kuře pečte odkryté. Můžete péct také v Remosce, pěkně dozlatova.

Průběžně kuře přelévejte výpekem. Podle potřeby můžete přidat trochu vody.

Podávejte se zvolenou přílohou. Super je bramborová kaše, tarhoňa nebo rýže. Výborná bude ale i čerstvá bageta.

Dobrou chuť přeje Elly.