fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Jak jsme vyrazili s Fiskars za dětmi na festival rádia Blaník

Nové spolupráce vždycky otevírají nové možnosti, staví mě před nové výzvy a učí mě nové věci. Práci s dětmi mám ráda a vždycky tomu tak bylo. Vždyť taky můj první sen o povolání byl ten, že budu učitelkou. Proto jsem byla nadšená, když mě Fiskars pozvali na festival rádia Blaník, kde jsme se měly s Marki starat o tvoření s dětmi.

Připravily jsme spoustu předloh a nápadů co si můžou děti vyrábět a vyjely na Konopiště. Celou akci nám bohužel trochu komplikovala naše malá Žof, která si tam „užila“ nepříjemnou střevní chřipku a tak část víkendu jí úplně utekla. Naštěstí byl s námi i pan Božský, který jí dělal full servis a my jsme se tak s Marki mohly soustředit na práci.

Když jsem promýšlela co všechno můžeme vyrábět, vycházela jsem z toho, že doma se najde tolik materiálu, který běžně vyhodíme do kontejneru nebo spálíme. A tak jsem si na pomoc přibrala ruličky od toaletního papíru, kartony z papírových krabic, staré knoflíky, provázky. Ale taky barevný papír, krepák, barvy, štětce a lepidlo.

A hlavně kreativní pomůcky Fiskars. Používali jsme spoustu druhů nůžek. Menší, větší, dětské a dokonce i nůžky pro leváky. Jestli jste praváci, zkoušeli jste s nimi někdy stříhat? To je teda pěkná fuška.

K dispozici jsme měli taky řezačku, různé děrovačky (ty ve tvaru kruhu jsou opravdu dost praktické) a ozdobné nůžky.

Na stole jsme měli připravené vzorky různých výrobků. Nejvíce se vyráběl mráček s duhou, ale velký úspěch měli taky čerti nebo příšerky z toaletních ruliček, kde mohly dát děti průchod své fantazii.

Od rána do večera k nám proudily davy, zapojili se i rodiče a byly i takové děti, které se vrátily několikrát a odnesly si spoustu výrobků. Nakonec ještě proběhla tombola a šťastlivci si nůžky Fiskars odnášeli i domů.

Článek vznikl ve spolupráci se značkou