fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování,  Život s dětmi

Barevné příšerky z ruliček od toaletního papíru

S Tony jezdíme po všech možných městech a dědinách kvůli fotbalu. Většinu času s námi jezdí i Žof. Tu samozřejmě nebaví celou dobu koukat na fotbal. Když máme štěstí, tak je vedle fotbalového hřiště i nějaké dětské. Žof tak chvilku fandí, pak spejzá po skluzavkách a prolízačkách a pak?

Vždycky sebou beru nějakou zábavu ke stolu. Kreslení, omalovánky, malou stolní hru. No a naposledy jsme si užily tvoření příšer. Přiznám se, že občas jsem se tak zabrala do hry, že jsem zapomněla sledovat dění na hřišti.

No a protože jsme stříhaly Fiskars nůžkama, tak jsem to pro vás všechno natočila…

Co potřebujete najdete většinou doma…

  • ruličky od toaletního papíru
  • barevné papíry
  • knoflíky
  • lepidlo
  • fixy
  • nůžky

Barevné příšerky můžete vyrobit podle fantazie vás a vašich dětí. Čím šílenější a barevnější, tím lepší. Tohle tvoření je perfektní nejen na doma, ale můžete ho pohodlně sbalit i na cesty a tvořit můžete i venku, pod širým nebem.

Vystříhejte různé tvary z barevného papíru. Pruhy, kolečka, čtverečky, špičky. Cokoliv. Tohle děti fakt hodně baví.

Ruličku od toaletního papíru potřete lepidlem. Skvělé je, když základ příšery polepíte barevným papírem v jednom kuse. A pak už jen ladíte vzhled příšerky. Tvary můžete ještě domalovat fixami. Nalepte vlasy (ty můžete ještě natočit přes nůžky), zuby, křídla. Cokoliv vás a vaše děti napadne.

Oči budou skvělé z knoflíků, když pracujete venku, klidně použijte i malé kamínky nebo šnečí ulity. Když máte zbytky stužek nebo přízí, můžete použít i ty.

Jednoduše a za pár korun si vyrobíte hromadu zábavných hraček, se kterými můžete třeba taky hrát divadlo.

Článek vznikl ve spolupráci se značkou