fbpx
Bydlíme,  NEVAŘÍME :-)

Chtěla jsem se cítit jako v lese! Proměna naší ložnice. Jak se povedla?

Naše ložnice je místo, které se v domě mění snad nejvíce a nejčastěji. Na začátku byla bílá. Ne Lucie, ale barva. Prý čerstvá omítka barvu brzo „vyžere“, tak to nemá cenu. Potom se přistěhoval pan Božský. Děti byly malé a chtěly s námi malovat. Měli jsme dvě barvy. Temně červenou a černou. A tak my jsme chytli válečky a děti štětce. My jsme dělali základ, děti čmouhy. Pár let tady bylo pěkné peklíčko.

Ložnice ještě celá bílá. Postel z palet byla super nápad a bude s námi ještě dlouho. Protože se mi zatím žádná dost nelíbí, abych měnila.

A pak jsem otěhotněla a věděli jsme, že tady s námi bude miminko nějakou dobu bydlet. Červená šla zase na bílo a to komplet v celém pokoji. Nalepili jsme něžné tyrkysové a šedé domečky, hvězdičky, připravili postýlku. Nádhera. Žof tady s námi bydlela asi dva roky a stěhovala se do svého pokoje, který jí uvolnila starší ségra. Domečky, hvězdičky a kočičky šly s ní. Nám zbyly bílé zdi a to mě nebavilo.

Ještě pořád stará verze ložnice

Postel máme z palet. Protože Žof s námi spala v posteli a naše stará 160 cm široká postel byla fakt malá. Proto jsme si vyrobili letiště 2×2 metry. Vejdeme se tam celá rodina. Ale já už jsem fakt potřebovala změnu.

Miluju ty obrázky! Miluju! Miluju!!!

Tak jsem objednala obrázky. Jo, vážně. Tohle byl impulz a od obrázků se odvíjela celá proměna. Objednala jsem si obrázky u úžasné Heleny Synkové. Konkrétně tyhle…

No a když mám ty obrazy, potřebuji k nim vymalovat… Vybrala jsem si barvu v Hranicích, v barvách Král, kam chodím nakupovat moc ráda. Namíchali mi úžasný zelený Primalex, kdyby vás zajímal odstín, mrknu na kyblík.

Postel – zůstává stará, protože taková, která by se mi líbila, se ještě nenašla.

Kosmetický stolek – navždy stejný, po babičce. Je k němu i taburet, který je sice modrý, ale ten obháčkovala právě babička a tady změny určitě nebudou. Je to památka.

Květiny jsou jasná věc…

Světlo, tak to byl oříšek. Bylo tady staré plastové, bílé, Ikea. A vůbec se mi nelíbilo. Objednala jsem si tedy nové na Zalandu.

Drobnosti, ty miluju. Jsem vetešník. Lucerny, svíčky, kamínky, sošky, které jsem zdědila po babičce. Moje skvělé křeslo od Tonu. Máme jich celkem osm, v jídelně. Vejde tam jen šest, které běžně využíváme, další odpočívá v ložnici a koupelně a snášíme je dolů když je nás víc. Háčkování dek je můj (další) koníček. Váza od Radua Crystal nesmí chybět a v ní poklady z mé zahrady…

A potom povlečení! Mám jednu sadu lněného, kterou miluju. Ale chtěla jsem něco, co by mi ladilo k nové výmalbě. Co by bylo jako v lese. A našla jsem!!! Značka PiP studio pochází z Holandska a byla založena v roce 2007. Mám ráda jak jejich porcelán, tak další bytové doplňky. Netradiční dekory, úžasná kvalita. Jasná volba.

Jak jsem proměnila naši ložnici. Nové povlečení, výmalba, obrazy, světlo. Miluju to!

Knihy jsou u nás doma všude, kam se podíváš…

Čte celá rodina 🙂

Lampy u postele zůstaly stejné, ty mám taky moc ráda. A vrchol všeho bylo macramé. To jsem se teda dost vybičovala a vyrobila ho úplně, ale úplně sama! Větev, na kterou jsem ho vázala, jsme si dovezli z dovolené v Litvě. Takže nádherná vzpomínka, kterou teď máme pořád na očích.

Mrkněte ke mě instagram, dám tam malé video z proměny. Já jsem nadšená a přemýšlím, do kterého pokoje se pustím dál…