fbpx
Bydlíme,  NEVAŘÍME :-)

Fototapety do každé domácnosti, do každé místnosti

Náš dům byl postaven s dvěma dětskými pokoji. A pak přišla Žof. Nejdříve bydlela s námi v ložnici a Pepíno s Tony každý ve svém pokoji. Asi by tam vydržela ještě chvíli, ale Tony se rozhodla přesunout své bydlení do menšího pokoje, který býval mojí šicí dílnou. Pepíno jí navrhl vybavení pokoje, které teď ladíme a zařizujeme. Zároveň se rozhodl trochu vylepšit i svůj pokoj.

Jelikož máme pokoje v podkroví, má tam pouze jednu rovnou zeď. Na ní má malou skleněnou magnetickou tabuli a hlavně velké plátno na promítání filmů. Pokoj je vymalovaný na bílo a my jsme do něj vybrali fototapetu přes celou zeď. Objednali jsme ji na eshopu Postershop.cz .

Pokud si netroufáte na lepení podomácku, objednejte si odborníka

Pepíno vybíral dlouho a nakonec se mu povedlo najít opravdu úžasný kousek. Les v mlze se do jeho pokoje perfektně hodí. Ladí barevně s tmavým vybavením a od počítače se může zadívat rovnou do zeleně 🙂 Výběr na eshopu je fakt velký, měl více horkých favoritů a nakonec svou roli sehrála i dostupnost přesně takového rozměru, jaký potřeboval do pokoje.

Je důležité mít kvalitní lepidlo

Tapeta dorazila pěkně zabalená v pevném tubusu, takže opravdu nehrozí, že se při přepravě poškodí. V tubusu najdete i lepidlo v sáčku. Doporučuji koupit si ještě lepidlo navíc a to z jednoho prostého důvodu. Jsou zdi, které hodně sají a může se vám stát, že vám lepidlo pochybí. Buďte proto připravení.

Připravte si kyblík, vodováha vám pomůže nalepit tapetu rovně. Lepidlo nanášejte malířským válečkem nebo štětkou. Opět, mějte připraveno obojí.

Tapeta vypadá lépe, než jsem si dokázala představit

Povrch, na který budete lepit, by měl být očištěný. Lepidlo se nanáší na tapetu i na zeď. Tapetu opatrně přiložte, srovnejte a vyhlaďte měkkým, čistým, suchým hadříkem. Takto postupujte se všemi díly tapety. Zní to snadně? Úplně není. My jsme se nebáli říct si o pomoc a našla jsem si šikovnou Marušku, která tapety lepí jako svou velkou zálibu.

Ta nám taky prozradila pár super tipů. Třeba ten, že když lepí tmavé tapety na světlou zeď, vozí si sebou různé barvy, aby zeď v místě napojení další tapety lehce nabarvila. Když se časem tapety lehce seschnou a oddálí od sebe, nesvítí mezi nimi bílé místo.

Ještě doladíme…

Místo bílé zásuvky musíme koupit černou, zatím ji Pepíno schoval za cajon 🙂 Výsledek není úplně ideální, protože máme dost nerovnou zrnitou omítku. Když budete chtít opravdu krásný výsledek, tak doporučuji lepit na hladkou zeď. Pokud nemáte, nechejte neprve natáhnout stěrku. Na druhou stranu, tapeta je vybrána opravdu dobře a na tomto motivu zrníčka omítky až tak neškodí…

Plánujete domů fototapetu? Jaká se vám líbí?

Článek vznikl ve spolupráci s eshopem Postershop.cz