fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Prázdniny s dětmi: Adrenalin na bobovce v Hlubočkách

Na které místo můžete vzít bez problémů velkého kluka a malé slečny? Přeci na bobovou dráhu. Aktivita, při níž se zabaví dospělí i malé děti, nadchne téměř každého.

Já jsem vzala na výlet manžela 🙂 , desetiletou a dvanáctiletou holku, tedy naši Tony s kamarádkou Ellou a syna Pepína, kterému je patnáct. Chvíle strávené na bobové dráze v Hlubočkách byly plné legrace a adrenalinové zábavy.

Tedy, aby to byl adrenalin, tak doporučuji nechat si toho nejopatrnějšího a tudíž nejpomalejšího z celé skupiny až na konec. U nás to byla Tony. Ale to jen proto, že já jsem fotila a nejezdila. Protože já jsem ještě pomalejší 🙂 Když jsem jezdila na bobovce s dětmi, které byly malé, tak se mnou nechtěl nikdo jezdit, že to není žádná sranda.

Protože ono to chce fakt trochu pustit, ať je jízda zábavnější. Obsluha bobovky vám na začátku dá instrukce, které máte dodržovat. Po celé trati jsou značky, které upozorňují kde zpomalit, kde použít brzdu, aby byla jízda bezpečná.

Celá dráha má délku 1 536 m. Samotný sjezd nerezovým korytem má více než 1 km. Na dráze je 17 zatáček (10 levých a 7 pravých), 2 karusely (otočka o 360°), most dlouhý 45 m a tunel dlouhý 9 m.

Můj bláznivý manžel celou jednu jízdu natáčel 😀

Děti jsem z bobovky nemohla sundat. Chtěli další a další jízdy. Z bobů slézali vysmátí a nadšení.

Perfektní vychytávkou navíc, je na bobové dráze v Hlubočkách fotobudka. Ta vás v průběhu jízdy vyfotí a vy si můžete vybrat některý z upomínkových předmětů. Třeba magnet, klíčenku nebo fotku v rámečku. Holky toho samozřejmě musely využít…

Po adrenalinové zábavě celkem dobře vyhládne. Všichni jsme si vybrali langoše, které tady v restauraci dělají výborné. Nabídka je vcelku velká, vybere si každý. Děti, i my dospělí, odjížděly spokojené, vyblbnuté a najedené. Další prázdninový den plný zážitků za námi…

Zábava po celý rok? Ski areál Hlubočky nenabízí jen lyžování v zimě. V létě si tady užijete bobovou dráhu, pěkné prolézačky a posezení v krásném prostředí, v přírodě.