fbpx
NEVAŘÍME :-),  Testování

Co právě testuji? Vlasová kosmetika NUSKIN

Když v roce 2012 odstartoval blog Bohyně kuchyně, byl čistě o jídle. Později se přidaly texty o cestování, ještě později různé testovačky spotřebičů, ale také kosmetiky a dalších věcí. A to především ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz. S mým těhotenstvím a brzkým příchodem miminka navíc přibývají také „mateřské“ texty a tipy, které se týkají hezkého bydlení. Tak to máte alespoň pestřejší a každý si najde to své.

Aktuálně mám doma na testování pěknou hromádku výrobků. Některé už zkouším delší dobu a ráda se s vámi podělím o to, jak mi vyhovují. Těším se na vaše dotazy, postřehy a zkušenosti, pokud používáte stejnou kosmetiku.

První, o čem bych ráda napsala, je vlasová kosmetika Nuskin. Přiznám se bez mučení, že tuhle značku jsem doposud neznala. Jsem kosmetický analfabet, netajím se s tím. Několikrát jsem Nuskin zaregistrovala právě na našem magazínu Žena-in.cz a také u naší nejšikovnější redaktorky Kris, na jejím blogu beautystories by Kris. Osobně jsem ji však nikdy nezkoušela.

Proto jsem byla ráda, když jsem na testování dostala dva produkty z vlasové řady.

Prvním je EPOCH® AVA PUHI MONI SHAMPOO AND LIGHT CONDITIONER. Šampon s kondicionérem obsahuje výtažek z rostliny ava puhi, kterou používali už dávné generace Polynézanů. A to právě proto, že vyživovala a posilňovala jejich vlasy.

Šampon má velice příjemnou vůni a tak jsem se vyloženě těšila, až si umyji vlasy. Použila jsem opravdu malou trochu šamponu, velkou asi jako dva lískové oříšky. Vlasy jsem si napěnila, spláchla a použila šampon ještě jednou, ještě o malinko menší množství. A znovu napěnila a důkladně z vlasů vypláchla.

Teď přišel na řadu další produkt. RENU HAIR MASK. Hloubková vlasová kúra proniká do vlasu a kromě toho, že jej hydratuje, tak ošetřuje poškozené vlasy a ztrojnásobuje jejich sílu.

Zábal obsahuje složku CS7, která funguje jako kutikulové lepidlo a posiluje každou vlasovou kutikulu. Chrání vlasy před štěpením a lámáním a zároveň je vyhlazuje a dodává jim lesk. Proto se vlasy již za sedm dní lehce rozčesávají.

Co je to kutikula?

Jde o vnější vrstvu, která obklopuje vlas. Chrání jej před poškozením z vnějšího prostředí, například při česání vlasů. Pokud je vlas vlhký, bývá kutikula zranitelná. Díky nepoškozené kutikule se vlasy lesknou a vypadají zdravě.

Masku jsem si nanesla po použití šamponu EPOCH AVA PUHI MONI. V malém množství, především do poškozených konečků. A nechala jsem masku působit deset minut. Měla by se používat jednou týdně.

Jaké jsou mé dojmy z vlasové kosmetiky NUSKIN?

Už po prvním použití jsou vlasy výrazně hebčí a jemnější. Velice dobře se rozčesávají a lesknou. Připadají mi lehčí a lépe se s nimi pracuje. Jsem zvědavá co bude třeba po měsíci používání, dopíšu sem potom své dojmy z dlouhodobé péče.

Testování probíhá ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz .