fbpx
Polévky,  Recepty,  Testování

Testovala jsem výkonný mixér Kenwood Blend-X Pro

Kenwood

Také milujete smoothie? S novým pomocníkem, který jsem testovala v naší božské kuchyni, bude dokonalé!

Vařím často a ráda. Proto se nebráním jakýmkoliv pomocníkům, které mi pobyt v kuchyni zpříjemní a urychlí některé postupy. Kromě toho jsem propadla oblíbenému smoothie. Další důvod pro jsem ráda, že můžu testovat novinku od značky Kenwood. Výkonný mixér, který zvládne nejen smoothie.

Už při rozbalování z krabice mě zaujala sympatická nádoba mixéru, která je z vysoce odolného a těžkého skla. Ať jsem mixovala ledový koktejl nebo horkou polévku, skleněná nádoba vydržela všechno.

Další co se mi líbilo na první pohled, byly nože, kterých je už na první pohled více než v běžném mixéru. Právě díky tomu se povede rozmixovat potraviny přesně tak, jak potřebujeme. Buď na větší kousky nebo úplně do jemna.

Kenwood Blend-X Pro

První, co jsem na testovaném mixéru Blend-X Pro vyzkoušela, hned jak dorazil ke mě domů, byl ovocný koktejl. Pro děti, takže si diktovaly podle své chuti – banán, lesní plody a med. Lesní plody byly mražené, takže koktejl byl krásně osvěžující. Měla jsem trochu strach, jak si s velkou dávkou mraženého ovoce mixér poradí. Ale hravě!

Kenwood Blend-X Pro

Dalším oříškem pro testovaný mixér bylo snídaňové ovocné smoothie. Zvolila jsem kombinaci, která by mohla být pro mnoho mixérů pěkně tvrdým oříškem. Grapefruit, zbavený pouze vrchní tuhé slupky, ale včetně bílé tenké kůže. Ta bývá v mixérech často problematická a nerozmixuje se dohladka. Elixírem zdraví je červená řepa. Pěkně syrová. Pěkně tuhá. Šup s ní do mixéru. Trochu vody a zapnout první program – smoothie.

Program trvá minutu a střídá intenzitu mixování. Po minutě jsem z nádoby do skleničky nalila úžasně jemný nápoj, který byl jakoby našlehaný. Po vypití je vám hned jasné, proč se smoothie jmenuje smoothie 🙂

Mixér Kenwood

Další program, který jsem vyzkoušela, bylo tlačítko hned druhé v pořadí. Polévky. Připravila jsem bramborovo pórkovou polévku, kterou moje děti milují.

Bramborová polévka s pórkem

Suroviny

  • 450 g oloupaných brambor
  • 450 g pórku
  • 2 litry vody nebo kuřecího vývaru
  • 1 lžíce soli
  • 6 lžic smetany ke šlehání

Postup

Brambory nakrájíme na plátky nebo na kostky. Pórek nakrájíme natenko (včetně zelené části). Dáme společně do hrnce a zalijeme vodou nebo vývarem, dochutíme solí. Vaříme doměkka, asi 40 až 50 minut.

Obsah hrnce vlijeme do mixéru Kenwood Blend-X Pro a zapneme program Polévky. Ještě dochutíme solí a vmícháme smetanu pro zjemnění.

Servírujeme posypané nasekanou zelenou petrželkou křupavými krutony.

Jak se udržuje?

Určitě to všichni znáte. Kuchyňský pomocník, kterého pár minut používáte a potom hodinu myjete, nemá v naší kuchyni co dělat. To potom není pomocník. S mixérem Kenwood Blen-X Pro vám tohle nehrozí. Jeden z programů je určený pro rychlé čištění. Potom vždycky jen vyleju vodu se zbytky potravin, odšroubuju spodní část nádoby, sejmu těsnící gumičku a propláchnu pod tekoucí vodou. Hotovo.

Co ještě dokáže?

Už se těším na první opravdu teplé dny, kdy vytáhnu z mrazáku hromadu ledových kostek a vyzkouším drtič ledu. Protože ten u nás doma zatím rozbíjíme paličkou na maso 😀

Kenwood Blend-X Pro testuji zatím krátce a jsem spokojená. Zatím mi pomohl se vším, k čemu jsem ho potřebovala a zvládnul své úkoly na jedničku.

Elly