fbpx
Testování

Žehlíte rádi? Já ano :-)

stazeny-soubor

Když jsem si před dvěma lety pořídila perfektní sušičku, přestala jsem téměř žehlit…

Ze sušičky jsem prádlo rovnou skládala a žehlila jen manželovy košile a pomačkané oblečení, kterého bylo fakt málo. Problémové ubrusy, ubrousky a hodně pomačkané polštáře jsem nechávala bokem. S nechutí jsem je jednou za čas hojně nakropila vodou s trochou aviváže a s pořádnou dřinou nakonec vyžehlila. Jenže jsem stejně nebyla spokojená a žehlení jsem odkládala klidně měsíc…

A to jsem doma neměla žádnou potvoru žehličku, prostě pár let starou parní žehličku, která nestála tehdy úplně málo peněz.

Jedna ze značek, se kterou často a ráda spolupracuji, je Tefal. Jejich vychytávky do kuchyně, které usnadňují život, mám moc ráda. Easy Soup třeba, drobný pomocník, který za půl hodiny uvaří skvělou polévku. Když jsem ho dostala na testování, byla jsem lehce skeptická, ale za pár polévek si mě získal a teď, když vařím dětem denně obědy, bych se bez něj neobešla.

zehlicka

Jenže zpět k žehličce. Už dlouho jsem pokukovala po žehličkách s parním generátorem. Kdo takovou žehličku má, pěje na ni chválu, že žehlí jedna báseň. No jo, ale prostě když si to nevyzkoušíte… A tak jsem byla moc ráda, když jsem dostala možnost otestovat Tefal Pro Express Control. Přesně tuhle jsem obdivovala na akci 60 let Tefalu, kde jsem smažila palačinkové kytičky, zvířátka a nápisy 🙂

zehlicka2

Žehlička dorazila domů a já jsem jí nachystala pěknou dávku prádla. Košile, ubrusy, pevné závěsy, pomačkané utěrky (jsem divná, ty miluju když jsou opravdu krásně vyžehlené). Jen se snaž, zázračná žehličko. Uvidíme co umíš. Hned do začátku mě fakt nadchlo jak je žehlička promakaná jako celek. K parnímu generátoru ji přicvaknete pojistkou a můžete tak celou pohodlně a bezpečně přenášet. Perfektní nápad je kabel k elektrice, který je ukrytý pod nádobou na vodu a navíjí se dovnitř jako u vysavačů 🙂 Takže přenášíte žehličku a netaháte za sebou žádné kabely.

tefal

Napustila jsem vodu, zapnula potřebnou teplotu a jdeme do práce. Ovládání je intuitivní, nemusíte mít strach, že budete dlouze studovat manuál. Jediné, co je proti mé bývalé žehličce velká nevýhoda, že si budu muset pořídit nové, větší žehlící prkno. Parní generátor je totiž těžký a odkládací plocha na mém současném prkně ho neudrží.

img_20161006_185950

Vyžehleno bylo za velice krátkou dobu. Tuhé ubrusy, utěrky, pokrčené povlaky na polštář. Všechno co bylo problém, bylo tentokrát dokonale vyžehlené po prvním přejetí. Na hodně pokrčenou a nepoddajnou látku jsem používala extra silnou páru a teplotu. Košile a trička stačilo velice lehce a rychle přejet a bylo hotovo.

Jsem nadšená. A už tak poctivě neběhám k sušičce, aby se mi prádlo nepokrčilo a abych ho hned poskládala. Když bude pokrčené, tak nevadí 🙂 Mám dokonalou žehličku a ráda si jednou týdně vytáhnu 🙂 Je to jen na pár minut…

Podrobné informace o parních generátorech najdete TADY.

Žehličku k testování poskytla firma Tefal.