fbpx
Cestování,  NEVAŘÍME :-),  Život s dětmi

Wellness, relax a skvělé jídlo. To je Grandhotel Tatra.

Naše děti jsou všechny tři vodolmilné. A každé trochu jinak. Tony je živel na souši i ve vodě. Její vysněná dovolená je meganadupaný aquapark s hromadou atrakcí, skluzavek, tobogánů, vodotrysků, adrenalinového vyžití. Místo, kde se ani chvíli nezastaví. Pepíno miluje teplou vodu, takže pro něj jsou naprostou topkou termály, kde se může naložit do teplé vody a relaxovat. Když si k tomu může objednat nějaký dobrý drink, tak značka ideál.

Žof? Ta je spokojená v každé vodě. Když plaveme s Hankou v plavecké škole, když najdeme na procházce kaluž, když napustíme vanu, když může zalévat na zahradě kytky.

Dokonalé snídaně

Proto všichni milujeme každou chvilku, kterou můžeme strávit v Grandhotelu Tatra ve Velkých Karlovicích. Tohle místo totiž splňuje požadavky nás všech. Můj a pana Božského (krásné místo, příroda, klid, skvělý wellness, božské jídlo), velkých dětí (jedeme na dovolenou, wellness, nemusíme vyskládavat myčku, můžeme dlouho spát) a malé Žofinky (mám kolem sebe všechny svoje lidi, je tam voda, dobré jídlo, skákací hrad 😀 ).

Na uvítanou pro dospělé prosecco a pro děti jablečný džus

Možná vám to přijde jako blbost, ale mě baví i takové detaily, že všude tady najdete kosmetiku značky NUXE. Jak na pokojích v hotelových mini lahvičkách, tak ve wellness sprchách. Tomu říkám super péče.

Luxusní kosmetika značky NUXE

A tak jsme letos jarní prázdniny nestrávili ve Slovinsku, ani v Rakousku na lyžích, jak jsme původně chtěli (víme všichni proč). Zvolili jsme náhradní plán. Velké Karlovice. Vůbec nemůžu říct, že by náhradní plán byl „z nouze“. Měli jsme sem původně jet na začátku dubna. Tak nám nakonec všechno vyšlo a zapadlo do sebe, protože v dubnu už se cestovat nedalo a zatím stále nedá.

Od prvních minut dokonalá pohoda pro všechny

Naše čtyři dny na Tatře jsme si opět užili naplno. Odpočinula jsem si, jako už dlouho ne. A to i přesto, že Žof měla zrovna trochu náročnější dny. Přesto ty chvíle, které jsme trávili všichni společně, byly super. Venku bylo hnusně, pršelo. Přiznám se, že mi to vůbec nevadilo. Můj plán byl jasný. Wellness, odpočinek, dobré jídlo.

Ráj? Podle mě ano! Čas na čtení a relax. Takových chvil si vážím…

Takže naše dny probíhaly tak, že jsme se ráno moc dobře nasnídali. Podle mě, snídaně na Tatře jsou jedny z nejlepších snídaní ze všech hotelů, kde jsme kdy byli. Bohatší a o něco lepší byly snad jen v pražském Alcronu. A srovnatelné v italském boutique hotelu Tanzer. Takže Tatra je fakt top strop!

Velké děti byly po jídle rychleji než my a Žof samozřejmě taky. Takže vzali Žof do konferenční místnosti, kde byl po celou dobu jarních prázdnin (a o víkendech bývá taky) nafouknutý mega velký skákací hrad. To vám řeknu, to je super nápad. Kdo má menší děti, tak z této možnosti musí být nadšený. To se tak natáhnete na koberec s knížkou a necháte děti poskakovat na hradu, klouzat se na skluzavce a hrát si s jinými dětmi. Perfektní.

Děti řádí na skákacím hradu a rodiče čtou…

Když se Žofie vyřádila na hradu a já s panem Božským jsme si dopili prosecco ke snídani, šli jsme všichni (nebo část nás, když si Pepíno četl) do bazénu. Venku bylo pěkně chladno, takže atrakcí celého pobytu byla venkovní vířivka. Není nad ni! Když venku lehce mrholí a občas déšť i přimrzá a vy sedíte v horké vodě plné bublinek. Další bublinky si popíjíte. Nebo třeba kávu, horkou čokoládu…jak je libo. Něčeho takového se fakt nemůžu nikdy nabažit.

Následoval Žofinčin denní spánek. Knížka pro dospělé, nějaké super neodolatelné gamesy na mobilu pro děti, nebo Bang! , který nikdy nezapomeneme vzít sebou. Tony, která maká na své fotbalové kariéře mě dokonce dvakrát vytáhla do fitka. To se přiznám, že sem jsem na Tatře zavítala poprvé 😀

Dortík, kafe a pak to rychle spálit 😀

Po denním spánku nějaké to jídlo a opět wellness (překvapivě). Bazén, vířivka, bazén 🙂 To se prostě neomrzí. Nějaký ten skákací hrad, čtení, hraní a večeře. Jaktože čas tak hrozně letí? Večeře jsou na hotelu, stejně jako snídaně, bufetové. Ale můžete si objednat také romantickou večeři. Na tu se těším, až na Tatru vyrazíme bez dětí. Bufetová nabídka je však pestrá, perfektně uvařená a za mě naprosto dostačující.

Po večeři jsme pomalu uložili Žofízka ke spánku a střídali se při jejím hlídání na pokoji a večerním okupováním venkovní vířivky. Po dlouhé době romantika s mým panem Božským. A krásný klidný čas s velkými dětmi. Ty chvíle, kdy máte čas si povídat o všem možném.

To jsme ještě netušili, kolik času nám dá aktuální situace kolem šíření koronaviru. Za sebe ty klidné chvíle vítám. Ale chybí mi cestování a dobré jídlo v mých oblíbených restauracích. Skvělá káva a zákusek v mých oblíbených kavárnách.

Jestli se tedy chcete podívat na Tatru, až to bude možné, omrkněte speciální pobytové balíčky. Protože tahle dovolená je opravdu nezapomenutelná.

Posezení na terase je tady dokonalé.

Něco vám povím. Původně jsem tenhle článek začínala s nadpisem „Nový vodní svět ve Velkých Karlovicích“. Protože Tatra chystá jedinečný projekt. Co chystá, už má skoro hotovo. Jenže já jsem se zase tak zabrala do popisování našeho posledního pobytu, že mi nezbylo místo. Tak příště, jo?

Na Tatře najdete spoustu nádherných pohledů…
Naše děti se zabaví všude. Mobil, knížka, hračky…
Chutné čokoládové pralinky jako přivítání celkem rychle zlikvidovala Žofie.
Několikrát denně – do bazénu a ven, do bazénu a ven…
Vnitřní bazén s protiproudem, bublinkami. Příjemně mě překvapila možnost zapůjčit si jakékoliv plavecké pomůcky pro malé děti.
Žof byla po nemoci, tak trochu náročnější a ukňouranější než obvykle. Pepíno si s ní většinou ví rady…
Je to o detailech. Ta zaujmou jak budoucího pana architekta, tak malou holčičku…
Ranní pohoda. Spokoj Žof, pan Božský a kniha…

Chcete ochutnávku? Takhle bude Vodní svět vypadat. Nádhera… Už pro vás připravuji nový článek…

Krásnou dovolenou přeje Elly.