fbpx
Bydlíme,  NEVAŘÍME :-),  Testování

Vyzkoušela jsem praktické zahradní nůžky od značky Kärcher. Pomohly mi?

Vítám každého pomocníka, který mi pomůže při práci na naší velké zahradě. Nechci si na její velikost stěžovat. Jako dítě jsem pomáhala našim na nesrovnatelně větší zahradě. A zařekla jsem se, že já NIKDY nebudu mít žádnou zahradu. Kdo mě sleduje delší dobu tak ví, že jsem kecala. Mám zahradu, celkem velkou, plnou kytek, stromů a za poslední dva roky i se zeleninou 🙂 Asi jsem do toho musela dospět.

Brzo ráno, jen já, rajčata a voda…

Největší pruda je nekonečný plevel. To mě skutečně nebaví. A nechci se uchylovat ke stříkání chemií. Tak pořád dokola trhám a trhám. Jenže ten výsledek pak stojí za tu práci.

Na zahradě mám taky spoustu záhonů, vyvýšených dřevěných, ale i ohraničených kamením. Když sekám sekačkou, tak ta samozřejmě nedoseká až úplně k záhonu. Co teď s tím? Občas jsme záhony obsekli křovinořezem, ale ten se mi většinou nechce vytahovat a běhat po zahradě se šňůrou od elektriky.

Nůžky na trávu i keře

Díky testování s magazínem Žena-in.cz jsem ale objevila pomocníka, kterého jsem si od první chvíle oblíbila. Nůžky na trávu. Ne tedy obyčejné, ruční. Ale Kärcher AKU nůžky na trávu s výkonnou baterií. Nabila jsem baterii a pustila se do práce.

Kärcher AKU nůžky na trávu mají dva nástavce. Měnit je můžete podle libosti a nepotřebujte k tomu vůbec žádné nářadí. Jednoduše vyšroubujete, vyměníte a pracujete dál. Můžete si vybrat, jestli se pustíte do stříhání keřů nebo trávy. Na keře je dlouhá lišta broušená diamantem, s oboustrannou čepelí. Do stříhaní keřů se u nás pustila patnáctiletá Tony a šlo jí to parádně. Nůžky jsou lehké do ruky a manipulace s nimi je velice pohodlná.

AKU nůžky mají bezpečnostní vypínač, takže třeba malé dítě je samotné rozhodně nespustí. Přesto je dobré schovat nůžky před dětmi. Na obou nástavcích jsou sice kryty, ale i tak.

Nástavec na trávu je menší než lišta na keře a pohodlně se s ním dostanu do každého koutku zahrady. Ostříháno jsem měla během chvilky a spokojenost fakt velká. Na jedno nabití jsem oholila celou zahradu, kolem všech záhonů. A ještě mi zbylo 57 % baterky. Pak se pustila Tony do keře a krásně ho zastřihla.

Po použití je vhodné vybrat všechny nečistoty a ještě nože dočišťujeme kartáčem. No a ideální je, když na nože stříknete trochu oleje ve spreji, který je určený na ošetřování ostrých nástrojů a zabraňuje korozi.

Kärcher AKU nůžky na trávu se staly během pár dní jedním z nejoblíbenějších pomocníků na zahradě. Kromě trávy upravujeme i keře a stromky. Během chvilky a bez námahy.

Testovali i čtenáři a redaktorky našeho magazínu. Mrkněte na článek o testování. A parádní jsou taky AKU nůžky na živý plot, které jsme taky testovali v redakci.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz a značkou Kärcher.