fbpx
Testování

Testování: Multinápojový automat Tassimo

tassimo1

Jsem velký milovník kávy. Moje děti zase horké čokolády a mléka. Jak jsme otestovali Tassimo?

Kávu mám fakt moc ráda. Nemůžu říct, že když si za den nemůžu nebo zapomenu dát kafe, tak se hroutím, jsem unavená a nervozní. Ale ráda si ji vychutnám v různých velikostech, v různou denní dobu, s různými lidmi 🙂

Kafe jsem už naučila pít i manžela, který ho dříve vůbec nepil. Mezi naše oblíbené způsoby přípravy kávy patří french press, překapávaná káva a kávovar na kapsle. Nehraji si na odborníka, neumím připravit kávu všemi moderními (a vlastně starými a léty prověřenými) způsoby. Kdo si chce s kávou vyhrát, tak se je určitě naučí a nedá na ně dopustit.

tassimo2

Já mám na kávu přízemní a neodborné požadavky. Musí vonět, dobře chutnat a nechci, aby mi její příprava a následné mytí přístroje zabraly hodinu. Proto jsem si oblíbila především kávu z kapslí. A teď jsem dostala možnost otestovat Tassimo kávovar. Není to vlastně jen kávovar. Kromě espressa dokáže uvařit horkou čokoládu, čaj, kávu s našlehaným mlékem. Všechny možné varianty najdete tady.

tassimo4

A to je právě hlavní věc, která mě na Tassimo zaujala. Když jsem si prošla nabídku, tak bych si s velkou chutí dala hned několik nápojů. Naše děti si oblíbily Milka čokoládový nápoj. Já se těším, až si koupíme a vyzkoušíme Suchard horkou čokoládu. Ale co mě zaujalo nejvíce, je Chai Latte. Tento nápoj jsem si před několika lety opravdu zamilovala a od té doby si ho doma vařím, většinou z prášku.

tassimo3

Moje maminka, kterou jsem pověřila testováním se mnou, byla nejvíce nadšená z Morning Café. Velký šálek kávy pro ty, kteří si neoblíbili to správné malé kafe na jeden hlt 😉

Ovládání kávovaru je intuitivní, líbí se mi velký zásobník na vodu a postranní zásobníky na kapsle. Tak je máte vždycky po ruce. Překvapilo mě, jak je kávovar chytrý. Každá kapsle má na sobě čárový kód. Ten si Tassimo přečte a podle toho si nadávkuje vodu a připraví váš nápoj přesně tak, jak má být.

Jak jsem tedy byla s Tassimem spokojená?

Máte-li doma děti a rádi si dáte jakýkoliv horký nápoj, nejen kávu, je pro vás Tassimo tím pravým produktem. Káva z něj je chutná, čokoládové nápoje voňavé a děti z nich jsou nadšené. Těším se, až vyzkouším také různé jiné nápoje. Koupili jsme si teď na naléhání dětí Oreo drink a už už běžíme ho vyzkoušet.

Sháníte-li dárek na Vánoce, který potěší, tak Tassimo je určitě dobrá volba.

Patříte-li mezí kávové nadšence, kteří by nejraději na kávovaru přeměřovali tlak a zkoumají jak přesně bylo zrno upraženo a namleto, tak hledejte rady a tipy na webech pro odborníky na kávu.

Krásné Vánoce přeje Elly.